Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Napi hány széklet normális...

Napi hány széklet normális egy 7 hónapos maine coon cicának?

Figyelt kérdés

7 hónapos, napi 2x3 kakit produkál. Nagy cica, 7,5 kiló, a kaki mennyisége is ezzel arányos! Lehet hogy túletetem? Royal cannin fajta tápot eszik alutasakossal. Néha az állaggal is vannak gondok, kicsit lazább. Sokat mosom szegény bndáját, gyakran össze keni magát!

Amúgy egészséges, szépen fejlődik, eleven cica!



2018. ápr. 1. 11:17
 1/5 Maxitabi ***** válasza:
45%

1..

Valószínű nem jó valamelyik kaja. Először próbáld meg a tasakost elhagyni teljesen. Aztán ha még mindig ilyen a széklet, akkor a száraz nem jó nektek... De több nap alatt nézd!!!

2018. ápr. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Nem eteted túl, ebben az életkorban még normális a napi többszöri széklet. Általában ez kb. 9-12 hónapos korig van így, és később átáll napi egy kakira. (egy éves kor körül). Hosszú szőrű cica gyakrabban összekeni magát, ugyanakkor a csak száraztáppal etetés meg sokkal keményebb székletet fog okozni. Az enyémnek konkrétan royaltól lett székrekedése konzerv mellett. Szerintem nem kell változtatni semmin.
2018. ápr. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló meg elég butaságot írt, hogy hagyd el a nedveset és ha nem változik, akkor meg a száraz nem jó. Ennek se füle, se farka! Eleve száraz kaját még állatorvosnál is ajánlottak nekem úgy, hogy attól milyen kevés kaki lesz! Hát az nem tudom miért fontos, hogy kevés legyen a széklet mennyisége, de mivel a száraztápnak nincs nedvességtartalma, ezért csak száraztápos etetésnél granulátomokat fog kakilni... A nedves kaja lazítja a székletet, ami pedig nem hátrány, és mint mondtam, a napi két-három kaki hét hónapos cicánál életkori sajátosság! (2. vagyok)
2018. ápr. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. ápr. 2. 07:43
 5/5 Maxitabi ***** válasza:
66%

Kedves 2-3. válaszoló! Azért ajánlottam, hogy hagyja el,mert hátha az nem tesz jót a macskának.. Nem azért, mert az baj, ha azzal is etet. Én magam is híve vagyok a macskáknál a nedvestápos, vagy nyershúsos etetésnek!

Viszont szerintem a macskának akkor is sok a kakimennyiség, főként, ha lágyabb is a széklet. Nekem is Mc-m (is) van, nálunk kezdettől fogva egy kaki volt naponta, ma is így van. Mindenképpen ki kellene találni, hátha a tápot nem hasznosítja megfelelően,akkor lehet váltani. És nem normális szerintem, hogy többször összekeni magát- még kamaszként sem. Persze egyszer-egyszer előfordul,de nem gyakrabban.

2018. ápr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!