Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séták során az első normális...

Puszkány kérdése:

Séták során az első normális széklet után többször is kevés híg székletet, illetve valamiféle "nedvet" ürít a kutyám. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2 éves bobtail, jelenleg még ivaros kutyám van. A séták során, szerintem izgatottság miatt az első normális széklet után többször is (egy-másfél órás séta alatt akár 7-8-szor is) kevés híg székletet, illetve valamiféle "nedvet" ürít. Ettől eltekintve nincs hasmenése, kerten belül normális a széklete. Úgy gondolom, az ivartalanítás segítene ezen, de egyelőre a doktornőnk javaslatára utifűmag-héjat kap, illetve séta előtt 2 órával egy bélmozgást lassító gyógyszert. Hát, ez úgy tűnik, nem igen válik be. Valaki már találkozott ilyen problémával? Van esetleg ötletetek a megoldásra?
2015. febr. 17. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van sokszor. Elengedős sétánál az első kaki "kemény", a többi (esetleg ha ürítenek még) sokszor hígabb. A nedv az valószínűleg a bűzmirigy tartalma, az a jó, ha ürül.

Én nem gondolom egyébként, hogy ez probléma, sohasem aggódtam emiatt. Valószínűleg izgatottak a séta, szaladgálás miatt és azért lehet az, hogy hígabb a kaki. Amíg ez nem csap át durva hasmenésbe és a kutyával sincs amúgy semmi gond, addig szerintem ezzel nem kell foglalkozni.

2015. febr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kutya számára stresszhatás az ürítés óramű szerinti elvégzésének kényszere és lehetősége, ami nem egyezik az ő biológiai ritmusával. Emiatt az első adag sokat tartózkodott a végbél előtt, érvényesült a fokozott víz-visszaszívás, tehát viszonylag kemény, száraz. A vastagbél ingerlékenysége viszont csak lassan múlik, ezért a következő adagok a kevesebb víz-visszaszívás miatt hígak, esetenként csak bélnedv ürül.
2015. febr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat.Hogy miért van ez, azzal tisztában vagyok. Mivel egy bobtailről beszélünk, nálunk ez bizony probléma, hiszen minden séta után úgy néz ki, mint aki megmártózott a pöcegödörben. Sajnos emiatt falkasétákra sem tudunk eljárni, mert nagyon kellemetlen, hogy esetleg minden két és négylábút összeken nagy lelkesedésében. Tudtok valami megoldást? Ivartalanítás után esetleg megszűnhet? Van valakinek tapasztalata?
2015. febr. 18. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!