Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskánk néha összekeni...

A macskánk néha összekeni magát ürülékkel, viszont a ürülék állaga, gyakorisága normális. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Van egy félhosszú szőrű (fajtatiszta) cicánk, de van egy visszatérő probléma az elmúlt pár hétben, ami látszólag rendszertelenül jelentkezik. A cica, ürítés után előfordul, hogy összekeni magát, annyira, hogy általában csak fürdetéssel tudjuk eltávolítani a végterméket a szőréről, hátsójáról.


Az ürülék állaga, gyakorisága nem változott, viszont most 1 héten belül másodjára fordult ez elő, korábban hetekig nem volt ilyen probléma, de előtte volt, hogy egy héten kétszer is. Már rövidebbre is vágtuk a szőrt a hátsóján, de teljesen lenyírni, nyilván, nem akarom.


A tenyésztője szerint, ha a széklet rendben van, nem orvosi probléma. Eszik, iszik rendesen, száraztápot (Sanabelle Kitten) és csapvizet kap. Semmi nem változott az étrendjében, életmódjában, és mint mondtam, nincs összefüggés, hogy milyen gyakran/milyen mértékben csinálja ezt. Az alomja tiszta, nagyméretű cica WC-je van, egyszerűen már nem jut eszembe semmi, hogy miért lehet ez. Rendszeresen van féreghajtva, oltva, szobacica.


Szerintetek mi lehet a gond? Mivel tudnánk leszoktatni erről?


A válaszokat előre is köszi.



2018. febr. 13. 20:18
 1/4 Dzozef válasza:
100%
Ajánlanám a kristályos macsakaalmot.
2018. febr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet!


De az miért válna be szerinted erre?


Jelenleg csomósodó almot használunk, amit le lehet húzni WC-n a végtermékkel együtt.

2018. febr. 13. 20:31
 3/4 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__8931477-sza..


Ezt olvasd el. Az utolsó válaszoló (meg még vmelyik) én vagyok. Itt arról beszéltünk, hogy a kérdező macskájának is, (és nincs egyedül), beleragad a kaki a fenekébe, egyszerűen bent marad és kilóg és ő ezt eltávolítja, mondjuk a feneke végighúzgálásával a földön. Leírtam a végén, hogy én arra jutottam, hogy lenyelt szőr, ami távozik hátul van abban a kakiban ami bent marad.

Jó ezt így leírni :), de nem tudom másképp.


Hát én, mint szintén gazdi, szőroldó pasztát javaslok. Meg én írtam az aloét (csak ne tévessze össze senki semmi más növénnyel), és ha neked működik, a macskafüvet, tehát tudod, a klasszik zöldet, ami segít kihozni a szőrt. Még van a fűtabletta, mondjuk nekünk nem jött be. Szőroldóból mi pasztát használunk, a GimCat-et, a szőroldó táp nekünk nem csinált semmit.

Azt gondolom, hogy azt hogy jót mondok-e és nálatok ez-e a helyzet, egy kakielemzéssel tudod megnézni, mégpedig te magad, nylonzacskóval megfogod a végterméket, és széttöröd. A szőr jól felismerhető benne. Kis szőrcsomó. Hát javasolnám, hogy nézd meg több napon keresztül, meg ha a probléma fennáll.

Még esetleg a székelés megkönnyítése miatt esetleg kis macskapuding, vagy hasonló nedves cucc (bármi, amit szoktál), beiktatására gondolnék. Nem tudom, szokott-e erőlködni (közben nyávogni, nyekegni, többször nekifutni a dolognak), van-e székrekedése. De a pudingot is a szőroldás mellett mondom, a szőroldást mindenképp, és a paszta amúgy lazítja a székletet.



Természetesen a másik és egyszerű megoldás az állatorvos megkérdezése, esetleg telefonon. De a tenyésztővel már beszéltél, mint írtad, azért nem ezzel kezdtem.

Az orvoshoz kapcsolódóan pedig azt kérdezem, hogy te hogy tapasztalod, hogy a macskád kihányja a lenyelt szőrt, vagy kijön hátul belőle? Ugyanis ha összeállnak a gyomrában szőrlabdává, akkor az okozhat panaszt Ez meg orvosi téma. Persze ha komoly a gond, azt csak észre lehet venni, úgyhogy esetleg enyhe fokban lehet, hogy az csinálja.


És a kérdésben, amit linkeltem, lehet, hogy nem pont ugyanilyen esetek szerepeltek, hosszú szőrű cica biztos nem volt benne, de leírtál mindent, mindent kizártál, valahogy valamiért összekeni magát, tehát nem komfortos neki a dolog. Én ezt ezért gondolom.

2018. febr. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon köszönöm, #2 válaszoló.


Igen, a szőroldó paszta terén kissé hiányosságban vagyunk mostanság. Mindenképpen (az előírtaknak megfelelően) többször fogom adni neki a pasztát, illetve ellenőrzöm majd a kakit én is.

2018. febr. 13. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!