Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Költözünk a kinti-benti...

Költözünk a kinti-benti cicáinkal. Féltem őket. Adnátok tippeket ilyen esetre?

Figyelt kérdés
Kertesházból szintén kertes házba megyünk. Kérdéseim: Meddig tartsam bent őket míg megszokják az uj helyet? (Főleg bentiek, de ki is engedem öket, és az uj helyen is ezt szeretném) 2.lehet kapni valami szert amitöl jobban viselik ezt a stresszes időszakot? Mind ivartalan cicus. Köszi a válaszokat.

2018. ápr. 1. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Csak akkor engedd ki őket, ha van macskabiztos kerítés, különben életveszélyes és törvényellenes.
2018. ápr. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem ezt kérdeztem.
2018. ápr. 1. 16:59
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Ez egy tipp volt, de sebaj, legyél akkor bunkó.
2018. ápr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Egy hétig mindenképp jó lenne,de majd a cicák úgyis jelzik,ha már kimennének.Az enyémet kivinni sem lehetett,mert teljesen bepánikolt.Felfedezte a házat az ablakokból felmérte a kinti terepet és kb az ötödik napon gondolt egyet és meglépett.Utána befogadtunk még egy cicát vele már második nap kilehetett menni.Első pár nap mindig mentünk vele,utána már ő is egyedül közlekedett.Szóval az jó,ha a cicák kilátnak a kertbe meg hallják a kinti zajokat meg nem árt,ha az első kinti sétánál ti is velük mentek.
2018. ápr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg bent nem elég magabiztosak, addig nem nem engedném ki őket.

Olyan kis riadtak, elveszettek tudnak lenni tök életrevaló macskák is új helyen.

2018. ápr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk költözésnél sokat segített a feliway párologtató nagyon félős macskánál. Bár a mienk benti és novemberben költöztünk még tuti nem engedném ki. De ez macskafüggő. Én minimum két hónapot várnék vele, de inkább többet.
2018. ápr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Én költöztem, igaz nem kertes házból, hanem Budapest szívéből, társasházból kertes házba 4 cicával.

Csak a költözés napja izgalmas nekik, a nagy jövés-menés, zajok, utazás.

Én nem adtam nekik semmit, hanem előre betettem őket a macskahordozóba, amit aztán letakartam, így ők biztonságban érezték magukat, mert "jól elbújtak"

Elsőnek őket vittem be a fürdőszobába, bevittem az almot, kaját-piát nekik, kinyitottam a hordozók ajtaját és a fürdőszoba ajtaját kulcsra zártam, a kulcsot meg zsebre, hogy nehogy benyisson valaki.

Aztán elmentek a költöztetők, csend lett, csak mi voltunk, kinyitottam a fürdő ajtaját, volt amelyik a hordozóban aludt, de láttam, hogy használták az almot és az ételükből is fogyott.

Nem húzkodtam ki őket, hagytam, hogy maguktól bejárják centiről centire a lakást, lassan óvakodva-lopakodva.

Teltek a napok, nem is óbégattak, hogy kimennének, a 4-ből kettő pedig nagy maffiózó.

Őket kb. 3 hét múlva engedtem ki, először csak felügyelet mellett, utána már mehettek egyedül is. A másik kettő azóta sem akar kimenni (5 éve!:), csak ha mi is kint vagyunk, ahogy jövünk be, ők is jönnek.

Mi egyébként szerencsés helyen lakunk, nincs macskagyilkos kutya a szomszédban, előttünk 5 óránként megy el autó, az is utcabeli és vigyáz a macskákra, nem gázolja el.

A macskabiztos kerítés nem hülyeség, ... (a "törvénysértés" igen) ha megvalósítható.

2018. ápr. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

Akkor ez mi? Hülyeség a törvény? A 'csába kiengedni őket az autók közé rohangálni, az a hülyeség.


"5. § Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról."

2018. ápr. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Kedves 8-as!

Sajnos nem mindenütt valósítható meg a macskabiztos kerítés, anyagi, technikai és egyéb okok miatt.

A szomszéd kerítésére nem szerelhetsz akármit és ha be is kerítesz 600 négyszögölet, akkor a kapun lép meg a cica, vagy fáról, háztetőről, erkélyről, mert neki az semmiség.

A macska szeret csavarogni, vadászni, még az ivartalanított is, csak ők kisebb területen köröznek.

Akik itt ilyen kérdéseket feltesznek, mint a Kérdező is, azok biztos lelkiismeretes gazdik, kár őket fenyegetni, épp elég baj nekik, ha a féltett jószágukat - minden óvintézkedésük ellenére - baj éri.

Aki meg tojik az állatára, a kutya-macska nála fogyóeszköz, jószerivel még enni sem ad nekik, mert "fogjon egeret!" azokat ilyennel nem hatod meg.

2018. ápr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt ajánlja a szakirodalom, hogy két hétig tartsd bent a házban őket, az új házban, mielőtt kiengednéd. Először magát az új házat szokja meg. Namost azt mondják, hogy egyébként eltévednének az új környéken, hát gondolom két hét bezártság után az új környék még ugyanolyan ismeretlen, szóval privát véleményem, hogy a két hét bezártság után lépésenként engedd őket ki, fokozatosan, tehát ha lehetséges, akkor eleinte ne menjenek el a telekről. Mondjuk én csinálnék valami kifutót, de végül is ha meg tudod oldani, hogy eleinte csak félórákat legyenek kint a kertben, és bemenjenek a házba ha hívod őket, akkor szerintem ez jó megoldás lehetne. Tehát, h az udvarral is fokozatosan ismerkedjenek meg.

Ha településen belül költöztök, akkor esetleg visszamehetnek a régi házhoz, volt már rá példa.

A "szer":

[link]

van konnektorba dugós, és spray is, a konnektoros (30 napra elég) mehet a lakásban, a spray-vel meg be lehet fújni különféle helyeket akár az udvaron is, melyeket barátibbá teszel vele, de akár a szállítóboxot is.

Kapható: fressnapf, állatpatikák, állatfelszerelési boltok, meg linkelek egy árgépet.

[link]

[link]

(utóbbit mostanában fedeztem fel)

Többször vettem már, teljesen bevált.

2018. ápr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!