Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Alomtál gond, mit tegyek, ha...

Alomtál gond, mit tegyek, ha nagyon kapar a macska?

Figyelt kérdés

Fedett alomtálcánk van, magas falakkal, egyedül a csapóajtónál alacsonyabb. A legkisebb alomtálca, normál és kistestű cicáknak - ezt csak az arányok miatt mondom, merthogy ehhez képest sok alom megy bele.

Szóval hamar megszokta a cica, azzal nem volt gond, de ha annyi almot tettem bele, amennyit javasolnak (2-3 centi vastag), akkor folyton elkaparta a doboz hátsó részébe, és aztán az üres dobozt kaparta. Szóval szépen elkezdtünk több almot pakolni a dobozba, hogy rendesen eláshassa, amit csinál - most már ott tartunk, hogy egy friss alomcserénél cirka 5 kiló alom megy bele, vagy még több. Először jó volt, aztán a macska élvezni kezdte a mélyebb almot, szóval kapar. Nagyon.

Úgy kell elképzelni, hogy nem simán lyukat ás a kakinak, és elássa, hanem lekapar a doboz fenekéig, aztán még jobban kapar, aztán még jobban. Letudja a dolgát, majd nem simán elássa a kakit/pisit, hanem a doboz minden más részéből fenékig kaparja az almot, hegyet épít. Ha nem elégedett, akkor odébbkotorja az egészet. Sokszor 15-20 percig képes oda-vissza kotorni az almot, ami önmagában nem lenne gond, de az alom helyett a tálat kaparja, hangosan, sokáig. Ha nem látom, nem hiszem el, de a múltkor azon kaptam, hogy már a doboz oldalát kaparja! Szerintem direkt élvezi, hogy idegesítően hangos. :D

Csak ezzel egyrészt baromi gyorsan amortizálja a tálcát is (az alja kis túlzással lassan úgy néz ki, mint az én régi műanyag vágódeszkáim a sok kaparástól...), másrészt tényleg értelmetlenül sokáig csinálja, és az alom helyett ugye a dobozt kaparja, ami rohadt hangos, és éjszaka közepén nem egy élmény erre ébredni.

Ennél több alom már nem nagyon fér bele (meg őszintén, ezt is irreálisan soknak tartom, hogy a 10 kilós alom két cserére elfogy, és akkor még nem pótoltam azt, amit pisi-kakival kilapátolok...), így is kilapátolja néha a csapóajtónál, ha nagyon lelkes. És tudna ennyi kaparás nélkül is wc-zni, mert eleinte tudott úgy intézkedni, hogy az almot kaparta jobbra-balra, és nem a dobozt negyed órán át...


Szóval erre mi lehet a megoldás? Ha rászólok, maximum felnéz, aztán folytatja. Kiriasztani nem akarom az alomból, mert azzal szerintem csak azt tanulná meg, hogy nem végezheti a dolgát nyugiban, és akkor - gondolom - más helyet keresne, ami nyilván nem jó.

De akkor mit lehet tenni? Másnak is csinál ilyet a macskája, vagy a miénk ilyen lökött?



2018. ápr. 5. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem két macskám van és mindkettő ugyan ezt csinálja.
2018. ápr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém megvárja este a lámpaoltást, akkor kezd el ásatásokat végezni, kb. 5 percig, és hangosan. :)
2018. ápr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ugyanezt csinálja. Tiszta karmolás a tál alja. Hegyeket épít + kikotorja a tálból az alomdarabkákat. (A mi tálunk nem fedett)

Szerintem semmit nem kell tenni. Én örülök, hogy soha nem végezte még a dolgát sehová az almon kívül. Úgy WC-zik, ahogy szeretne. Hagyom.

2018. ápr. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én az eredeti módszeretek szerint csak az ajánlott ár centivel tölteném fel.
2018. ápr. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezt csinálja, de hozzászoktam. Pont azon érvek miatt nem akarom megzavarni, amit te is mondtál. Nekem is fedett alomtálcám van, csak nekem a nagy l-es méret. Egy 5 l-es zsák szilikonos alom megy bele egyszerre. Minden nap amikor kitakarítom a tálcát akkor a lapáttal vissza eligazgatom, hogy újra sima legyen és ennyi. Azon meg már csak mosolygok, hogy minden egyes éjszaka rendszeresen ahogy lekapcsolom a lámpát és aludni térek a macska 10 percig kapar majd 5 percig ropogtatja a száraztápot....de még úgysem tudom becsapni, hogy csak a telefonom fénye világít minimumon, mindig megvárja hogy elhelyezkedjek az alváshoz. Eleinte engem is zavart manapság meg már csak szórakozok ezen a rutinján, hagy kaparjon előző életében biztos régész volt.
2018. ápr. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Alapvetően nem zavarna, hogy lefekvés után kapar, akkor még nem alszom el, de ha azt mondom, hogy olyan mély alvó vagyok, hogy a párom gépen játszik, zenét hallgat, munkába készül, ajtót csapkod mellettem, és ha mocorgok is, ébredés után nem emlékszem rá... Nos, akkor azt hiszem, talán érződik ebből, hogy mennyire ütemes és folyamatos és hangos és sokáig tartó a műanyagkaparás éjszaka, ha még engem is felébreszt. :D

Tervezzük majd másik helyiségbe helyezni az alomtálcát, de amíg nincs jó idő, éjszakára zárjuk az ajtókat, szigetelés végett, így egyelőre nem opció.


De ezek szerint el voltunk eddig kényeztetve, hogy sitty-sutty szétszórta magának az almot, és jól végezte dolgát, úgy látszik, ez a bányászüzemmód a normális... Marad akkor a reménykedés, hogy majd hozzászokunk. :)

2018. ápr. 5. 17:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ezt csinálja. Átszellemült arccal kapar mindent amit ér, fedett alomtál híján a csempét is. Na, az még csikorog is néha!
2018. ápr. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az a módi, hogy először kakál, szépen elássa (hosszan kapirgálva), majd rápisil :) Így lesz "töltött gombóc".
2018. ápr. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Gborpapp válasza:
Nekünk is van egy cicánk és ugyanezeket élem át nap mint nap.Az elméletem az, hogy mivel csak esténként csinálja ezt, azért van mert nem lát a sötétben csak a szagot érzi, ezért kaparja az oldalát. Kezdetben felhúztuk a redőnyt a fürdőszobában ahol a zárt alomtálca van hogy szűrődjön be fény, de sajnos legtöbbször napfelkelte előtt kezdi a műsort így nem teljes mértékben oldódott meg a probléma. A héten már 3 alkalommal tettem be egy olvasólámpát neki éjszakára és ezzel a kaparás is normál hosszúságú lett, csak az almot kaparja és csak addig ameddig szükséges, nem a tálca oldalfalát 15 percig. Még tesztelem a dolgot és ha végleg beválik akkor valamilyen kis fogyasztású led fényt fogok tenni vagy az alomtálca tetejére vagy mellé ami segíti a cicát éjszaka.
2020. ápr. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9, nálunk a doboz oldalának kaparása napközben is volt (van), szóval nem a fényhiány volt az ok.

Azóta van egy másik macskánk is, ő meg azt csinálja, hogy félig kimászik a dobozból, és a padlót kaparja a tálca előtt... így aztán nemcsak hangja van, hogy a padlót csikarja, de még a kaki sem ásódik el, ez még sokkal jobb. :D (Ezek után megy a fenti kérdésben említett cicánk rendet rakni, és komoly ásatásokat folytat a másik helyett is).


Viszont, ugye régi már ez a kérdés, azóta talán hozzászokott a tálcához, vagy csak én szoktam meg a macskával járó zajokat, mert jóval ritkább, hogy akármelyik felkeltsen éjszaka, hogy ásnak. :)

2020. ápr. 23. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!