Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 9 hónapos macsek unja a...

9 hónapos macsek unja a játékait, help?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

9 hónapos, ivartalanított lány cicám van. Kezdettől fogva minden este együtt játszunk (főleg, mert egyelőre nincs másik macska mellette), hogy lefárasszam, mert lakásban élünk. Mostanában jóval kevésbé aktív résztvevő a játékokban. Kivonul a szobából, mással kezd játszani, vagy csak félrevonul és nézi, ahogy próbálkozom. :) Amúgy játszik ő, saját magának elrohangászik, tehát nem totál passzív, de jóval kevésbé energikus, mint mondjuk egy hónapja. Sok játéka van, szerintem az a baj, hogy mindet unja, mert észrevettem, hogy akkor aktívabb, ha új játékot kap. Nade egy-két nap alatt azt is megunja, és újra passzív lesz. Én a lelkemet kitenném, hogy ne unatkozzon, tényleg sokféle játéka van, vásároltak is (labdák, lézeres játék, műegér, tollas pálca), és saját készítésűek is (zörgős pingponglabda, fonott kötél, alufóliagalacsin, kóláskupak, stb. stb.), szóval választani lenne miből.


Ötletem sincs, hogy mit csináljak? Normális ez a viselkedés? Lesz másik macska a háznál, de az még pár hónap, mire lehetséges. Erőltessem a közös játékot? Amúgy az úgy megy mostanában, hogy a macska nekem "mekeg", játékra hív, én belemegyek, erre pár perc után kivonul a konyhába. Nem értem...


2018. ápr. 9. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes váltogatni a játékokat, tehát ne legyen mindig az összes elől. Tedd el egy időre, amivel nem játszik, ha majd újra előkerül, akkor az újdonság erejével hat majd. Megunás ellen ez jó megoldás.

Egyébként ha játszik magától is, meg játszik veled is egy ideig, akkor nem aggódnék. :)

2018. ápr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha csökkent az aktivitása, akkor egy "gazda megnyugtató" dokilátogatás nem árt. Ha az adott játékot unja, akkor a játékokat oszd két csoportra, és pár hetente cseréld őket. Egy maccsnak nem kell sok, vagy drága játék, Egy kilincsről lógó bolyt, egy galacsin maga a boldogság. Néha ráun, néha nem lehet leállítani. A macska ilyen
2018. ápr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, a váltogatás biztos, hogy segít, csak az a baj, hogy nem elég mondjuk 1-2 hétre elrakni a megunt játékot, legalább egy hónap kell szerintem, mire újra felfedezi, és akkor is csak kb. 2 napig érdekes. Szóval, a matek úgy jön ki, hogy ha egy hónapra vetítjük, akkor 15 féle játék kéne neki, és 2 naponta kellene váltogatni? :D
2018. ápr. 9. 16:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Pont ugyanabban a helyzetben vagyok, mint te..drága játékoktól kezdve az olcsóig mindenféle játéka van, de megunja az összeset és az se segít ha elrakom őket egy időre :D talán a szívószál az ami mindig szórakoztatja
2018. ápr. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!