Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz az, hogy fiú cicák...

Igaz az, hogy fiú cicák ivartalanítása után csak "steril" tápot szabad adni?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen márkát javasoltok? Nedves kaját bármint ehet? Mik a tapasztalataitok?
2018. ápr. 10. 08:05
 1/6 Trafó1 ***** válasza:
11%
Az a tapasztalat ha te steril tápot adsz neki akkor megunja és lelécel egy másik gazdihoz , ahol kap normális kaját. Már csak a zabálás maradt neki , az alakjával meg nem törődik.
2018. ápr. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából én ezt eddig egyedül anyámtól hallottam, de ő már elmondta vagy százszor, mert neki az orvos azt mondta. Valami van benne, hogy ivartalanítás után lehetnek húgyúti problémáik, de mit segít ebben egy jól kiválasztott táp? Szerintem ezt a problémát inkább az okozhatja, hogy a macskák alapból kevés vizet isznak, de azt gondolom ezen lehet segíteni, ha pl. veszek neki cicatejet, mert azt pl. imádja. Attól nem félek, hogy elpártol a szomszédba, mert mindig figyelek, hogy olyan eledelt vegyek amit szívesen megeszik. Látom rajta, ha valami nem ízlik neki.
2018. ápr. 10. 08:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Én sosem etettem steril cicáknak való táppal.

Ha jól tudom, nem csak a húgyúti gondok, de az elhízás miatt is ajánlják ezt.

De! Szerintem amíg a cica jó bőrben van (nem túl sovány, ill nem túl kövér), egészséges, akkor nyugodtan folytasd az eddigi táppal az etetést.

Ha alomra jár a cica, és pisi-problémái lennének, azt is hamar észrevennéd, de még kijárósnál is. Gyakran, keveset vizel, akadozik a vizelet, fáj a hasa stb.

Szóval én úgy vagyok vele, hogy ismerem annyira a cicám, hogy ha bármi gond lenne vele, azonnal észrevenném.

2018. ápr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is ismerem, főleg, hogy eddig csak bent volt. Most kezdünk lassan ismerkedni az udvarral, de még szigorú felügyelet alatt. Hancúrozik kint, de bejön az alomba pisilni, és szerencsére azt látom, hogy annyit pisil mint egy ló :-D
2018. ápr. 10. 09:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanított cicák hajlamosabbak az elhízásra. A cicák eleve keveset isznak. Az elhízott cicák még kevesebbet isznak, és gyakrabban fordul nálunk elő húgykövesség.

A sterilizált macskáknak szóló tápban magasabb a fehérje érték, alacsonyabb a szénhidrát, így segíti elő, hogy a cica izmot építsen, ne zsírt.

Emellett a vizelet pH-ját tartja egy megfelelő, enyhén savas szinten, ami megakadályozza a kövek kialakulását.


Az elhízott cicáknak (főleg a kandúroknak) nagyobb az esélye a cukorbetegség kialakulására. Ez egy súlyos betegség, naponta inzulin injekció beadásával lehet csak kezelni, emellett állatorvosi diétás tápot kell kapnia, ami drágább a steril tápnál.

Az elhízott cicáknak (mint az embereknek) szintén nagyobb a rizikója a szív és érrendszeri megbetegedésekre, az átlag életkoruk rövidebb, mint az egészséges alkatú társaiké.

Mindenképpen érdemes sterilizált tápot egyen az ivartalanított cicád.

2018. ápr. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5# Köszi. És mindenkinek aki válaszolt :-)
2018. ápr. 10. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!