Kezdőoldal » Állatok » Macskák » “Elloptam” valaki macskáját,...

“Elloptam” valaki macskáját, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ahhoz, hogy megértsétek a dolgot, el kell mesélnem a sztorit, ami valszeg hosszú lesz, így köszi, ha elolvasod.


Szóval tavaly december 20.án találtam egy fiatal nősténymacskát a házam előtti árokban, mivel véres volt a bundája, gondoltam megsérült, így nehezen, de sikerült megfogni. A cica nagyon félt, fújtatott és karmolt, vékony volt, piszkos, be voltak gyulladva a szemei és fülrühes volt. Még aznap elvittem dokihoz, ahol megműtötték, mert el volt törve a bordája ami kiszúrta a gyomrát, és el volt törve az egyik hátsólába. A doki ezen kívül adott gyógyszert macskanáthára, és a fülrühre is, eleinte infúzióztatni kellett járnom vele egy hétig, mivel nem ehetett, lassan, de szerencsére felépült. Szinte biztos voltam benne, hogy kóbor macska, de azért kitettem pár plakátot a fényképével, de 2 hónap múltán sem jelentkezett rá senki. Közben én összebarátkoztam a cicával, és úgy döntöttem, ha már így alakult befogadom. Elvittem ivartalanítani, és bevásároltam macskás dolgokból, ugyanis addig egy nagy, régi, rossz tepsi volt az alomtálcája ideglenesen és desszertes tálból evett. A cica orvosi költségeire 45 ezret, a tartozékokra további 15 ezret költöttem, és mivel nem bánta a benti létet így szobacicus lett belőle.

Azonban tegnap becsengetett hozzám egy család (apuka, anyuka kb 4 éves forma kislány) hogy látták, hogy nálam van a macskájuk, aki eltünt kb 3 és fél hónapja. Mint kiderült aznap reggel ők még adtak tejet a cicának amikor én délután rátaláltam. Meséltem, hogy mi történt, és a nő félve megkérdezte, hogy mennyi volt az orvosi költség, és az árát hallva mind2jüknek kikerekedett a szeme, és a férfi felcsattant, hogy huuu inkább hagytam volna megdögleni...megkérdeztem, hogy tudták-e hogy macskanáthás, és hogy fülrühes volt, amire mondták, hogy látták, hogy gennyes a szeme és meg is próbálták neki kamillával törölni, de nem nagyon hagyta, a fülrühre meg azt mondták, hogy ők azt hitték, hogy csak piszkos, és ez természetes, mert minden macskának ilyen. Mondták, hogy ők az orvosi költségeket nem tudják kifizetni, úgyhogy akkor tartsam meg.


Ezek után én elnézést kértem, és azt mondtam, hogy rendben, a cica marad nálam. Nem azért, mert sajnálnám a rá költött pénzt és visszavárnám, de biztos vagyok benne, hogy nélkülem elpusztult volna, és így, hogy már a szivemhez nőlt nem szivesen válok meg tőle úgy, hogy egy olyan helyre kerüljön, ahol nem tudnak megfelelő körülményeket biztosítani.

Viszont a kislány nagyon sírt, amikor megbeszéltük, hogy a cica nálam marad és tegnap óta ő jár a fejemben, és bűntudatom van.


Szerintetek jól cselekedtem? Vagy keressem meg őket és adjam nekik vissza a cicát?


2018. ápr. 11. 17:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyesen cselekedtél és jó helyen van nálad Eszedbe ne jusson visszaadni ilyen felelőtlen gazdáknak.
2018. ápr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen bűntudatod, helyesen cselekedtél. Ha ezeken az embereken múlt volna akkor ez a cica már nem lenne èletben. A kislánynak elhiszem, hogy fáj ami törtènt, de ő még nem látja át, hogy mi a felelős állattartás, a szüleitől pedig nem is fogja megtanulni. Komolyan támogatom a vizsgához kötött állattartást, illetve legalább általánosban egy ilyen tantárgy bevezetèsét.
2018. ápr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján nálad van a legbiztonságosabb ill.legjobb helyen mint mondtad ők hagyták volna meghalni,ha ennyire hozzádnőtt képes lennél kitenni annak a veszélynek" hogy meghaljon? A kislány majd ha nagyobb lesz rájön majd hogy csak jobb helye volt másnál ahol foglalkoztak vele mint náluk.
2018. ápr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabály szerint a tiéd a macska, chip vagy egyéb azonosító nem volt benne, te pedig megtetted a kötelességed azzal, hogy körbeplakátoltad a környéket, amire nem jelentkezett senki. Szóval ez alapján semmi követelésük nem lehet feléd.

Az pedig még menhelynél, alapítványnál is alap, hogyha a gazda jelentkezik, rendeznie kell az orvosi+tartási költségeket. Ha erre a gazdi nem hajlandó, akkor nem kapja vissza az állatot sem. Nem önmagában a pénz miatt, hanem mert ha ekkor nem, akkor később sem fogja rászánni az orvosi költséget, ahogy az a te esetedben is egyértelmű


Hogy a kislány sírt utána... Hát, ha jó fejek, akkor én felajánlottam volna, hogy időnként látogassa meg a cicát, ha szeretné. Persze ez nagyon függ a szimpátiától.

Szerintem jól tetted, hogy nem adtad vissza, az alapján, amit a cica állapotáról írtál.

2018. ápr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó ez így. A kislány egy-két hét alatt feldolgozza a cica hiányát(hacsaknemveszneknekigyorsanmásikat).
2018. ápr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
Nem teljesen nem értelek. Közösen, vita nélkül megállapodtatok, hogy nálad maradhat a macska nem? Akkor miért kérded, hogy jól cselekedtél-e? Ha meg is akarod tartani, akkor mindezek után miért akarnád megkeresni őket és visszaadni nekik a macskájukat? Nem értem a dilemmát.
2018. ápr. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy viselkedtek, nyilvánvaló, hogy nem szerették a macskát.a Az orvos nem altathat menthető cicát, tehát mivel nem akarták volna kifizetni az orvosi díjat, agyonütötték volna, vagy hagyták volna az árokban meghalni. Ilyen embereknek akarnád visszaadni?

Te legalább felelősségteljes állattartóként viselkedsz. Ivartalanítottál, szépen elvitted orvoshoz, nem sajnáltad rá a pénzt és még bent is tartod. Egy cica csak ilyen gazdit kívánhat.

2018. ápr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Remek ember vagy!! <3 ^.^ Én sem cselekedtem volna másképp!!


Sokkal jobb helye lesz nálad, mint a felelőtlen eredeti gazdáinál. Az apuka beszólása no komment, bunkó féreg!

Igen, valóban a kislányt nagyon sajnálom, ő itt a szerencsétlen vesztese a történetnek, nem tehet róla, reméljük hamar ki fogja heverni a dolgot.


NE LEGYEN lelkiismeret furdalásod!!!

Jól tettél!

2018. ápr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Én akkor se adtam volna vissza, ha történetesen kifizetik az orvosi költségeit. Sajnálom a kislányt, de majd kap egy barbi babát és el is felejti a mcskát... Aki pedig egy élőlény, nem pedig egy szaros zsebkendő, amit kidobunk ha nem kell.
2018. ápr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Metionin ***** válasza:
93%
Helyesen cselekedtél, még jó hogy nem adtad vissza. Csak az a szomorú a történetben, hogy a cica után bőgő kislány nagy valószínűséggel kap majd egy újat a tavaszi kismacskadömpingből aki hamarosan ugyanígy végezheti.
2018. ápr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!