Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vannak itt cicával Barf-ozók?

Vannak itt cicával Barf-ozók?

Figyelt kérdés

Kutyámmal akarom elkezdeni, de eszembe jutott, hogy talán a cicát is jobb lenne így etetni. De erről még nem sokat hallottam/olvastam, tehát vannak kétségeim.


-Náluk mik a tabuk, amiket nem lehet adni?

-Egyáltalán mikre van szükségük a Barf részeként?

-Hogy lehet megoldani, hogy egész nap kint legyen előtte az étel, anélkül, hogy megromlana? Cicáknál így szokás, mert sokszor kicsit esznek. Ha én reggel meg este vagyok csak itthon, akkor nem tudom ennél többször megetetni.

-Idős cica, kb. 4 foga van már csak, a nyers húst biztos hogy nem tudná elrágni. Ettől nem lenne baja?Néha adok neki kicsire vágva, de csak nyeli egészben.



2018. jan. 2. 04:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Én általában darált marhahúst keverek össze egy kevés rizzsel és azt porciózom szét. A vörös húsban van taurin ami a cicáknak kell, így ennek mindenképpen szerepelnie kell az éyrendjében. Amikor magamnak főzök valamit pl. csirkét, akkor abból kap, ott rághatja a húst és a csontot. Húsok közül disznóhúst ne kapjon nyersen. Májat és szívet csak ritkán, mert ezekben magas az A vitmin amivel túladagolhatod. Egyébként én nem hiszem, hogy jó, hogy 24 órán keresztül előtte van az étel. Kap 2-3 alkalommal, egy adag 3 óra alatt elfogy, így nem romlik meg. Volt olyan, hogy kapott reggel enni, majd mielőtt elmentem kiadnam neki még egy adagot. Délután azaértem és érintetlen volt a kajája. Víz az van kint mindig.
2018. jan. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csöves csontot nem adunk cicának, kutyának...
2018. jan. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Rizsre biztos hogy szüksége van?

Még kutyánál is azt mondják, hogy fölösleges, és csak ha hasmenése van, akkor érdemes adni neki.

(Pedig a kutya nem kizárólag húsevő, a macska viszont igen. Tehát akkor már a kettő közül inkább a kutyának lenne rá szüksége.)


Macskának semmilyen csontot nem adnék, de csöveset még kutyának sem. Azt mondták, nyersen nem törik szilánkosan, mert rugalmas- hát a fenét! Kutyámnak adtam csirke csontot nyersen, néztem ahogy aprította, éles apró szilánkokra tört, és végig vagdosta a bélfalát (véres széklet az eredmény), úgyhogy soha többet! El sem tudom képzelni, hogy akkor egy macskában milyen károkat okozhat.

2018. jan. 2. 07:10
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen
2018. jan. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Macskáknál a PREY-etetést alkalmazzuk, ami annyit tesz, hogy csak és kizárólag húst eszik. Nekik nincs szükségük gabonákra, zöldségekre, mint a kutyáknak.

Továbbá, csontot kaphat, sőt, kell is kapnia, pl nyak vagy farhát, de csak nyersen, a sütés-főzés megváltoztatja az állagát, attól törik szilánkosan.

Májat valóban keveset kell adni, ez a kaja kb 5%-a.

Ajánlom a Nyerskosztos cicák facebook csoportot, ott mindent megtalálsz.

2018. jan. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi, de írtam, hogy alig van foga.

Tavaly előtt mamámék valami csontot is adtak neki hússal együtt, majdnem megfulladt tőle. Ha akarná sem tudná elrágni.

A csirkecsont nyersen is szilánkosan törik. :/

2018. jan. 2. 15:46
 7/11 anonim ***** válasza:

Darált húst adj akkor a macskának nyersen. Próbáld azt.

Rizs biztosan nincs semmilyen nyersetetésben.

Sertésnek semmilyen részét ne add nyersen se kutyának, se macskának, ha eddig esetleg nem lett volna elég az Aujeszky-kór veszélye, Ukrajnában van sertéspestises eset, és erre itthon is felhívták a figyelmet.

Macskának, ha a fogai miatt gond a nyers étkezés, főzni is lehet, külföldi oldalakon (angolul) vannak receptek (cat food recipes címszó alatt googleban).

2018. jan. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én azért keverek.hozzá rizst, mert máskülönben székrekedése lenne. Szegény csak erőlködött, a végbele meg kidudorodott és piros volt. Amióta rizst rakok hozzá, azóta nincs ilyen gond.

A csontos témához meg annyit, hogy én adok neki csontot is. Nincs semmi baja tőle, a gyomorsavjuk az emberénél is erősebb, így megemészti simán.

2018. jan. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Mi a rák az a barf?
2018. jan. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: nyersetetés magyarul. Nyersen adod a macskának/kutyának a húst (nyilván normális helyről kell beszerezni), a csontot, zöldséget.

A B.A.R.F. nyers hús+ csontos hús + zöldség /gyümölcs, inkább kutyákhoz passzol élettanilag.

A Prey módszer nyers hús + csontos hús, meg inkább macskákhoz passzol, nekik nagyobb a fehérjeigényük.

Mindkettőnél még táplálékkiegészítőket szoktak hozzákeverni.

A ragadozó életmódjukból eredeztethető.

2018. jan. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!