Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a macskának levágják a...

A§Vi kérdése:

Ha a macskának levágják a körmét, akkor többet nem fog egeret fogni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vissza nő,kinti-télen benti macskáról van szó. Csak hallottam valami ilyesmi "mondást" és azért kérdem. Ugyanúgy visszanő,koptatja élesítgeti. Viszont ha a körömvágás előtt előszeretettel engedte belém a karmát akkor egy vágás miatt erről leszokhat,ahogy az egérfogásról is?

2018. máj. 2. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

kinti-benti macskám van, sose vágnám le a körmét, mert simán kerülhet olyan szituációba, ahol épp az védi meg.

a macskám pl a körmei segitségével képes olyan fára is felmászni, ahol 2 m magasan van az első ág.

2018. máj. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Köszönöm kérdező! Újabb darabot írhatok bele a falusi bölcs hülyeségek listája közé.
2018. máj. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A karmának csak a legvégéből szabad vágni, de csak ha benti cicáról van szó!!!

1. A macskák karmának nagy részében idegek futnak. Ha rövidre vágják, az olyan, mintha neked a körömágyad egy részét is levágnák egy harapófogóval.

2. Kinti macskának tilos vágni a karmának még a végét is. Nem fog tudni rendesen kapaszkodni, nem tudja magát megvédni tompa karmokkal.

2018. máj. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tudtommal neki is visszanő, pont mint nekünk. Télen annyira megnőtt neki hogy már zavarta, ezért a végéből,a fehér részt levágták. A kérdésem az volt, hogy amikor visszanő ugyanúgy fogja-e használni..

Továbbra is várom az értelmes válaszokat!:)

2018. máj. 3. 18:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Természetesen ugyanúgy tudja majd használni, ha megnő, igen. Bár ha télen lett levágva, mostanra már rég megnőtt.
2018. máj. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én benti cicám karmát szoktam vágni rendszeresen. Játékból előfordul, hogy megkarmol. Karomvágás után pár napig rendben van, de aztán ugyan úgy kezdődik.

A mondásról két dolog jut eszembe. Az első, hogy Amerikában sajnos még sok helyen divat a macska karmának amputációja, hogy ne karmoljon. Esetlen valami nem szakszerű karomvágásból származó cica nem volt képes egeret fogni és onnan jött a mondás. Vagy a másik dolog, hogy nem szó szerint kell értelmezni, hanem elvitt értelemben. Bár az is igaz, hogy sok semmi alapon álló macskás szólás van a köztudatban.

2018. máj. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!