Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kanos ivartalanított kandúr:...

Kanos ivartalanított kandúr: mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves kandúrunk, 6 hónapos korában ivartalanítva lett (ahogy minden macskákat), mégis szinte mindent meg akar dugni: a másik ivartalanított kandúrt/nőstényt, lábunkat, plüssöket, tényleg szinte bármit.

Most szedtem szét az ivartalanított nőstény macskánktól, aki azóta is teljes pánikban van (verekedtek, nem pároztak a szétszedéskor). Egyre komolyabban megviseli szerencsétlen kislányt (mivel első sorban őt zaklatja), úgyhogy szeretnék ennek mihamarabb véget vetni.


2018. máj. 3. 05:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvost kérdezd meg, vagy face-en a "Pesten hallottam macskákkal" csoportot, ott mindenben van tapasztalatuk.
2018. máj. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az orvos természetesen alap, csak jelenleg még korán van ahhoz, hogy felhívják.
2018. máj. 3. 06:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Dominancia vagy hormonális megborulás. Ez utobbi lehet bármitől, föleg ha eddig nem csinálta.
2018. máj. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az enyémmel is hasonló helyzet áll fenn újabban.

Ő 4 éves, szintén 6 hósan ivartalanítva. Kijárós cica. A tavasz beköszöntével elkezdtek jönni hozzánk a kandúrok, az enyém védte a területét. Már mindennaposak a civakodások a szomszéd (ivaros) kandúrokkal.

A héten láttam a macskám a ház előtt egy nőstényre mászni, majd a rá következő napokon egy másikkal.

Fogalmam sincs mi lehet vele, de úgy érzem, a herezacsija kicsit meg van duzzadva. Talán nem ivartalanították megfelelően? De akkor miért csak most jött elő ez a viselkedés?

Van már időpontunk (egy másik) állatdokihoz, neked is ezt javaslom.

A plüssre és a bármire beindulás nekem gyanúsan hormon-gond.

2018. máj. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A mi drágalátós kandúrunkat, Zsebi babát is 5 hónaposan ivartalanítottuk.

Hatalmas macska lett belőle és nagyon erős természet, itthon is ő a főnök, kutyáktól se fél.

Verekszik, védi a területet. Eljár a szomszéd macskáihoz napi 2-szer verekedni, mert ott is főnöknek érzi magát. Nemrég tályog lett az úron, mert megsérült verekedés során. Amikor idejártak a kandúrok, elhajtotta őket.

Múltkor meg észrevettem, hogy pisilja, spricceli körbe a kertet, mintha területet jelölne.

100 %, hogy rendben volt az ivartalanítás. Meg ő párosodni nem is akar, nem is próbált, pisije se büdös.


Az enyém szimplán egy domináns, területvédő macska. Mondtam is, hogy belőle lett volna egy rettegett macskaverő kandúr. De sajnos így is az. Szerintem a tiéd is ilyen természet, ő főmacskának tartja magát.


Ilyet, mint a tiéd, enyém, akkor hallottam, ha idősebb korban lettek volna ivartalanítva, dehát pont nem.


Nem lett, hogy játszik velük csak??? Az enyém is megbunyózza a többit, aztán rúgják egymást mint a kölykök.

2018. máj. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!