Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Élhet "teljes" életet egy...

Élhet "teljes" életet egy ivartalanított kandúr?

Figyelt kérdés
Ha a párzás kiikatódik az életéből, akkor mivel helyettesíthető az - lefordítva magyar nyelvre a kérdést. Aggódom a fiatal kandúromért. Lassan hét hónapos lessz. Nem megcsonkítás -e az, ha ivartalanítani elviszem. Annyira féltem!

2018. febr. 14. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen élhet. Ivarosként elkaphat különböző nemi betegségeket, a többi kandúrral való harcok során súlyos sérüléseket szerezhet. Mivel az ösztönök hajtják párosodni, könnyebben autó alá kerülhet, elkaphatja egy kutya miközben kóborol. Arról nem beszélve, hogy nem szaporítja tovább az amúgy is túl sok felesleges kiscica számát, valamint ami még előnyös, hogy nem spriccel mindenhova a rendkívül büdös vizeletével. Érdemes még a jelölgetés előtt elvinni ivartalanítani, különben ez a rossz szokás megmaradhat a műtét után is.
2018. febr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tehát neki és neked is mindenképp az a jó ha ivartalaníttatod. A cicának is sokkal nyugodtabb és hosszabb élete lehet, nekik nem öröm a párzás és az ellés, csak ösztönből csinálják.
2018. febr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lesz meg benne az ösztön, akkor nincs vágy, tehát nem hiányzik neki a nőstény.

Ivartalanítva hosszú és egészséges élete lesz.

Minden cicám ivartalanítva van, 18 éves kor a legkevesebb amikor meghaltak, volt hogy 21-ik évesen.

Most is van 19 éves cicám és remekül érzi magát.

2018. febr. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nem egy komoly műtét ez, gyorsan felépül belőle. Csak alátámasztani tudom amiket előttem írtak, sokkal kiegyensúlyozottabb és biztonságosabb életet élhet egy cica, ha nem a párzási ösztön irányítja. Ráadásul a lányok kergetése helyett több figyelem jut a gazdira.
2018. febr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem!
2018. febr. 14. 11:13
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen igen,jót teszel vele ha ivartalaníttatod.A macskáknál csak a fajfenntartást szolgálja a párosodás,nem úgy van mint az embereknél ahol a szex örömszerző tevékenység is.
2018. febr. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Pároméknak gyerekkorában ivaros kandúrjaik voltak. Párzási időszakban sosem voltak otthon, lefogytak, tele voltak sebekkel és hegekkel. Volt, akit autó ütött el, volt akit kutya fogott meg, s volt akit megmérgeztek.

Most egy ivartalan kandúrunk van. A műtét nem vészes egyáltalán. A cica ugyanolyan játékos maradt, imád gyíkokra vadászni, visszahozza ha eldobok egy labdát. Ahelyett, hogy elcsatangolna és verekedne, inkább az ereszben üldögél és kémleli a tájat.

100%-ig az ivartalanítás mellett állok. Sokkal biztonságosabb, nyugodtabb és boldogabb élete lesz így a cicádnak.

Hajrá :-)

2018. febr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
44%

Nekünk is ivatos macskáink voltak. Igen, állandóan megverték, lerobbantak. Kb. 1,5-2 évig éltek nálunk.

Most a gyerkek ivartalanítottak. Kevesebbet betegek. Habár az egyik jár macskákat verni, ez a szórakozása. Ösztönösen ilyen.

Igen, hosszabb életük lesz. Néha sajnálom őket, olyan bangák.

2018. febr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
24%
Nincs olyan,hogy teljes élet. Semmilyen élőlény nem él teljes életet,mert olyan nem létezik.
2018. febr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A mi kandúrunk (és nőstényünk) is ivartalanítva van. Teljesen jól vannak mindketten. A kandúr alapból kicsit bamba volt, nem hiányzott volna neki, hogy verekedjen meg kóboroljon állandóan. Kimehetne, de nem akar. Max, ha jó az idő kifekszik napozni, de többnyire bent van, pihenget, játszik a többiekkel, néha fut kint egy kört. A műtétet észre sem vette. Felkelt, ment egy kört, visszaaludt aztán élte tovább az életét.


Van most nálunk egy kandúr kiscica (utcán találtuk), ő is nemrég lett műtve. Szerintem 30 perc sem volt az egész. Ébredés után kicsit rosszul volt, de ez nem tart sokáig és utána, mintha mi sem történt volna. Ugyanolyan szeleburdi, mint előtte.


Rengeteg nemi betegséget el lehet vele kerülni, nem lesz összeverve, nem kóborol el, nem jelöl, stb. Nem hiszem, hogy csonkítás, ma ez már rutin műtét. (Persze attól én is izgultam nagyon. :D) Helyettesíteni nem kell semmivel. Az elhízásra kell figyelni, mert úgy tudom az ivartalanított macskák hajlamosabbak rá.

2018. febr. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!