Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elhunyt a macskám. Mi lehetett...

Elhunyt a macskám. Mi lehetett a baja?

Figyelt kérdés
Kinti kanmacskáról van szó, elég sokat kóborolt, volt hogy egy hétig nem láttuk. Mikor előkerült, a kertbe feküdt és már lepték őt a legyek, de még élt. Adtunk neki tejet és vizet, fel is bírt kelni ugyanis közelebb jött a házhoz a kertből. Lefeküdt a betonra, nem akart se inni se enni, alaposan átvizsgáltuk az egész testét és nem voltak rajta sebek, mégis lepték őt a legyek és rothadó szaga volt. Nyál folyamatosan folyt a szájából és rá volt ragadva többféle piszok és növény a szájára és az orrára. Csak feküdt és néha nyávogott egyet keservesen. Próbáltunk neki óránként fecskendővel vizet adni a szájába de nem segített rajta. Láttuk hogy reménytelen hogy túlélje ezért el akartuk altatni hogy ne szenvedjen. Felhívtuk az állatorvos ismerősünket aki szólt hogy reggel tud majd kijönni de addigra a cica elhunyt, így végül nem volt szükség az altatásra. Mit gondoltok mi lehetett vele? Mérget ehetett? Nem vérzett sehol, a nyála se volt véres, sebek nem voltak rajta.

2018. máj. 8. 00:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább sebfertőzés vihette el. Ha büdös, rohadó szaga volt a sebeinek, akkor gangrénás volt. Vagy összeverekedett valamivel, vagy autó ütötte el. Tipikus kandúrhalál mind a kettő.
2018. máj. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Ezért nem kell hagyni kóborolni. A tej meg nem való nekik. Azonnal állatorvosra lett volna szüksége.

Remélem több macskátok nem lesz, alkalmatlanok vagytok a tartására.

2018. máj. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%

Nekünk egyszer régen megmérgezték az egyik cicánkat (illetve nem biztos, hogy szándékos volt, vagy csak szimplán evett valami mérgezőt). Amikor előjött, szédelegve járt, de leginkább feküdt. Nem evett, nem ivott. Az orvos már nem tudott rajta segíteni, még aznap elpusztult. Nem vérzett sehol, arra nem emlékszem, folyt-e a nyála (már sok éve történt).

Egy másik cicánkat a szomszéd beépítetlen telken találtuk holtan úgy, hogy az égvilágon semmi külsérelmi nyomot nem találtunk rajta. Előző éjjel éktelen nyávogást hallottunk arról, ki is szaladtam, de a sötétben a térdig érő gazban nem találtam meg a macskánkat, és hívogatásra sem jelentkezett.

Sajnálom a cicádat. Lehet, hogy ő is mérget evett, vagy elütötte egy autó / bántotta valaki úgy, hogy csak belső sérülései lettek. Vannak ilyen rejtélyes esetek, talán soha nem derül ki, mi történt vele. De a lényegen nem sokat változtat.

2018. máj. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Hol is kezdjem...


1. Kinti macska. Eleve sok esély van arra, hogy megmérgezik, elütik, elkaoja egy kutya, megkínozza valami pszichopata, elkap valami halálos betegséget egy másik macskától.

2. Ivaros kandúr, aki kóborol (pláne a tüzelési időszakban). Párosodás közben simán elkaphat halálos betegséget és jól össze is verekedhet másik kandúrokkal. Arról nem is beszélve, hogy olyankor nem csak a szomszéd utcáig kóborol el.

3. Tejet "okos ötlet" adni a macskának, mert laktózérzékenyek, konkrétan adtál a szarnak egy pofont.

4. Lepik a legyek a macskát, láthatóan rottyon van, ti meg ahelyett, hogy SOS elvittétek volna az állatorvoshoz, vizet erőltettetek a szájába fecskendővel. 👏


Igazából 1000 oka lehetett az értelmetlen halálának, amiért nyilvánvalóan a felelőtlenségetek, nemtörődömségetek és hozzá nem értésetek vezetett, szóval ne legyenek illúzióid, ez 100%-ban a ti hibátok.

2018. máj. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kandúrom autó ütötte meg. Sokáig fogalmam sem volt róla és nem is gondoltam volna hogy olyan állapotban haza tud jönni mert általában azonnal meghalnak. Volt már ilyen az útcánkban. Azt gondolom megverte egy másik macska, kutya és csak akkor esett le amikor riadt az autókra ami azelőtt nem volt. Egy hónapig feküdt az ágyam előtt, kézből etettem, wc-tettem mert meg nem tudott mozdulni, az ütés helyén gyulladás lett és rossz szaga volt. Már egy hónapja teljesen jól van, picit biceg a doki azt mondta hogy teljesen rendbe jön ha nincs lábideg sérülése. Nagyon vigyázni kell ezekre, mindig keresik a bajt.
2022. júl. 9. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!