Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájom tegnap...

Hullámos papagájom tegnap hunyt el. A fő ok az volt, hogy a faroktolla alatti része kissé felszakadt, egy ideig kitartott, de végül a kezemben elhunyt. Mi lehetett az ok, az én hibámből fakadt ki a szakadás, vagy betegség által?

Figyelt kérdés
2011. szept. 10. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy szakadhat fel?? Nem szakad az csak úgy.. mit csináltál, hogy felmerül a te felelősséged is?
2011. szept. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, hogy, hogy történhetett a dolog, lehet betegség, és lehet az én saját felelősségem is ... Mert ketten voltak (az egyik még eé), és mivel sokat szemeteltek, úgy döntöttem, hogy a kalitka oldalára egy plexit helyezek, hogy a szemetet ne tudják kiverni. És gondolom én, hogy attól is elszakadhatott, mivel a faroktolla sosem fért ki a kalitkán, így is elszakadhatott. De betegség is valószínú, mivel az utóbbi időben láthatóan legyengült, és végül a kezemben meg is halt :(
2011. szept. 11. 09:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát.. egyet tudok neked mondani, mindannyian jobban fogtok járni: nagy kalitka. Amiben a madár elfér, abból nem veri ki a szemetet, illetve maximum véletlenül. Így a plexi sem sérti fel, és fertőződik el a sebe. Neked is könnyebb takarítani. Nem lehet ilyen kis helyen papagájt tartani.. Ha egyszer parlamenti képviselő leszek, betiltok minden 50*35*a csillagos ég centi alatti kalitkát.
2011. szept. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Végülis a kalitka nem a legkisebb méret, elfértek benne mind a ketten, csak szerettek néha játszani, ami sok szeméttel jár. Csak sajnos a madár buta, ezért nem fogja fel, hogy ne a kalitka legszélsőbb részére menjen, mert felakad a faroktolla ...
2011. szept. 11. 10:08
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Nem a madár buta.. Figyelj. Ausztráliában óriásai csapatokban élnek. Az ember befogja, hazaviszi, és kis kalitkában tartja őket. Komolyan a madár hibája, ha megsérül a plexitől, mert még a szemetelés sem szabad neki?


A papagájok a föld egyik (!) legértelmesebb, legtaníthatóbb, legalkalmazkodóbb állatai. Foglalkozni kell velük, nem csak betenni egy kalitkába, akkorába, hogy megfordulni is épphogy megtudjon, majd várni a megváltást.. Ha megsérül a madár, akkor meg ő a buta? Ki kell őket engedni, tanítani, foglalkozni velük, ha szívvel csinálnád, a napi két felmosás sem lenne akkora teher, hogy inkább éles plexilapot szerelsz a kalitkára, ami felvágja szegényt.


Szerény véleményem szerint.


20 éve tartok papagájokat, ismerem a lakásom korlátait, így csak hullámosokat és nimfákat. Ha tehetném, meg sem állnék egy arapapagájig. Viszont mindig az ő szemszögüket nézem, ha már hazahozom őket. Méteres kalitka, játszósarok, biztonság, nem utolsósorban pedig foglalkozás. Érdekes, egyetlen egyszer sem történt még baleset semelyik madárral sem. Igaz, én nem is plexizem őket körbe, nehogy nagy rumlit csináljanak.

2011. szept. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Beus35 ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom,ha valaki állatot tart,annak takarítani kell utánuk!!

Nálunk is játszanak,szabadon is vannak,igen mindennap porszívózok utánuk,ezzel jár,de nem is bánom!!

Imádom őket!!

2011. szept. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!