Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rájön a cicám, hogy kint is...

Rájön a cicám, hogy kint is elvégezheti a dolgát?

Figyelt kérdés
Kölyökként került hozzám még télen, mostanában szokott ki, hogy már kijár az udvarra. Szerencsére már nem kell félteni annyira, mert azóta megvolt az ivartalanítás is, és nem megy tőlem messzire. Viszont kezdetben úgy volt, hogy nyitva volt az ablak, és azon keresztül bejárt az alomra. Most már ez kivitelezhetetlen, mert ilyenkor már teli van a ház léggyel, tarthatatlan volt az állapot, így már muszáj vagyok lehúzni a rovarhálót. Nagyon jó lenne, ha megtanulná, hogy kint a földben is lehet brunyálni, viszont azt sem akarom, hogy magában tartsa, és esetleg baja legyen. Főleg, hogy azt olvastam, hallottam, ivartalanított fiú cicáknál lehet probléma abból, hogy besűrűsödik a vizelet. Nem tudom ellenőrizni kint, hogy csinálja-e, mert hatalmas a terület. Alom mindenesetre kevesebb fogy mióta kijár, de van egy öreg cicánk is, aki tavasz kezdetétől már inkább kint végzi, így őmiatta is nehéz a statisztika. Tehát a kérdés az, hogy ha alomra szokott, akkor magában tartja, vagy megfogja tanulni, hogy kint is lehet? Esélyes, hogy ellesi az öregtől független attól, hogy nem kedvelik egymást? Az öreg nem csípi a kicsit, de úgy vettem észre, hogy a kicsi lesi a másikat, hogy ő mit csinál. Pl. a mosakodást is tőle tanulta meg, mert láttam, hogy figyeli és utánozza.
2018. máj. 8. 08:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Macskaajtó? Akkor nem jönnének be a legyek, és a macskák is szabadon járhatnának.

Illetve átmeneti időszakra megpróbálhatod azt is, hogy egy szimpla nyitott alomtálcát kiraksz a teraszra vagy legalábbis olyan helyre, ahol nem ázik. Ez megnyugtatna téged is.

Egyébként a macskák ezt ösztönösen tudják szerintem, legalábbis nekem, mikor (a tiednél idősebb) benti cica kijáróssá vált, semmi gond nem volt ezzel, olyan szinten, hogy mi az alomtálcát is megszüntettük bent, megtanult kikéredzkedni.

2018. máj. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A bejárati ajtónk elég speciális, amolyan több rétegű, biztonsági ajtó és nagyon drága, nem szívesen vágatnék bele lyukat, meg szerintem nem is lehet. Próbáltam, hogy kirakom az alomtálcát az ajtó elé (az fedett) de nem szimpatizált a dologgal. Van 3 kutya, ők azonnal a seggében vannak, ha a dolgát végezné, ráadásuk az egyik kutyám kieszi a kakit :-D Tök undi .... :-D .:-D Viszont van a nagy kert kapuval elválasztva, ahova nem járnak ki a kutyák, és jó föld van, a nagy is ott csinálja. Jó lenne ha megtanulná a kicsi is.
2018. máj. 8. 08:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztosan megtanulja.

Az én kandúrkám másfél évesen lett kijárós. Az elején mindig visszajárt az alomra.

Aztán szép lassan kiszokott. Pisilni még sokszok bejár ilyen jó időben is, a kaki már mindig kinn megy.

2018. máj. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kakit mar ket napja nem lattam az alomban. Gondolom akkor elvegzi kint. Latnam rajta, ha beszorulna... Remelem....
2018. máj. 9. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!