Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Belefér az életvitelembe egy...

Belefér az életvitelembe egy macska, vagy nem tudnék eleget foglalkozni vele?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hetes csodaszép kölyök, akinek sos gazdát keresnek.

Én nagyon szeretnék egy cicát, korábban is volt egy, de ő még a családi házban. Most Pesten lakom albérletben, ahová am nyugodtan hozhatnám. De! Egyetemre járok, mellette dolgozom, meg vannak egyéb elfoglaltságaim is. Persze tudom, hogy egy macskát könnyebb szórakoztatni, mint egy kutyát, szóval simán elég aktív foglalkozásra az itthon töltött idő. De azért napközben órákig lenne itthon, egyedül. Bár a lakótársaim is örülnének neki, szóval amikor hazajönnek, ők is törődnének vele picit, ráadásul van egy kutya is, akivel tutira tök jól összeszoknának.

Szerintetek így be merjem vállalni? Beleférne kölyökkorában az, hogy akár 6-8 órákat is egyedül kellene töltenie egy-egy napon?

A másik,hogy vinném magammal boxban, ha hazalátogatok vidékre, és senkire nem tudnám rábízni arra a 2-3 napra. Tudom, hogy a macskák utálnak utazni és a helyváltoztatást sem szeretik, de ha kis korától kapacitálva lenne erre, megszokná?



2018. máj. 10. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Én a helyedben semmiképp nem hoznám el a cicát ilyen körülmények között.Nekem fajtatiszta macskáim vannak, akiket 3 hónapos korában adott csak ide a tenyésztő. Én úgy gondolom ilyen korban még a cicának a testvéreivel kellene lennie, mert ha hamar választják el nem tanul meg rendesen szocializálódni.Nekem egy testvérpár van, akikkel rengeteget foglalkozom, de sokszor még így is látom rajtuk, hogy több törődést igényelnének. Ha magadnak viszed a macskát, akkor ne alapozz arra, hogy majd a lakótársaid "úgy is néha foglalkoznak vele egy kicsit". Szobatiszta a cica egyébként? Ha keveset vagy otthon hogyan fogod alomra szoktatni? Mit fogsz csinálni, ha nem jönnek ki a kutyával, vagy esetleg a kutya kárt tesz benne? A két állat összeszoktatásához is sok idő és türelem szükséges. Gondold át kérlek még egyszer, hogy biztos jó helye lenne-e nálad a cicának.
2018. máj. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Volt már macskám, ő is elvolt napi 1-2 óra aktív törődéssel, meg persze követett mindenhová, amíg kicsi volt, ha filmet néztem/olvastam,passzívan eljátszottam vele, vagy magát szórakoztatta vagy rajtam aludt. Szóval ez a törődés belefér nekem időben. Arról van szó, hogy ha gyakorlaton/munkahelyen vagyok/elmegyek szórakozni, akkor azért fél napokat egyedül lesz. Egyébként pont most nyáron, amíg kicsi, több időm lesz rá, mert egyetemre nem kell mennem, nyaralás idején meg lesz kire hagyni.

Szobatiszta már most. Amúgy 7-8 hetesen le lehet választani az anyjáról, úgy tudom.

2018. máj. 10. 15:00
 3/11 anonim ***** válasza:

8 hetes korában hozhatnád el leghamarabb.

Én napi 9-10 órát nem töltök otthon (átlagban)de a cicámat ez nem is érdekli. Átalussza a napot. Amikor hazaérek, én szoktam felkelteni. Onnantól kezdve mindenhová követ. Viszonylag ritkán-évente 2-3 alkalommal utazunk a szüleimhez, akkor jön velünk. kb. 3 órás út. Nem mondom, hogy örül, de megszokta. Sokkal jobban viseli, mintha otthon hagynánk egyedül. Másra bízni nem tudjuk és nem akarjuk, mert nem kedveli az idegeneket.

Ha felkészültél arra, hogy eleinte zajonghat éjszaka, ami azt jelenti, hogy nem fogod tudni rendesen kipihenni magad és arra, hogy felelősséget vállalj egy élőlényért, akkor szerintem nincs akadálya.

De csak ha elkötelezett vagy, hogy ezentúl csak cicabarát albérletet kereshetsz, ha esetleg a mostani lakásból költöznél valami miatt.

2018. máj. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én elhoznám a helyedben.

Az időzítés is egész jó.

Ha van kutyátok, gondolom tudjátok, mekkora felelősség és sokszor lemondásokkal jár egy háziállat.

Nyilván nem a 7 hetes kor az ideális, de ennyire nem kell szörnyűként beállítani. Az én egyik cicám talált. Még szopós volt, amikor hozzám került. Tejpótlóztam, cumiztattam. Tökéletesen jól szocializált, barátságos cica lett belőle. Kíváncsi, barátkozós más állatokkal és emberekkel is. Pórázon is sétálunk, kocsival utazást is jól bírja.

Én a kutyával való összeszoktatás miatt aggódnék egy picit. Nincs infód arról, hogyan jön ki a kutya macskákkal? Mennyire van szocializálva, mennyire jól nevelt, tiltható a nemkívánt viselkedésekről?

2018. máj. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Dehogynem, lakótársamé. Imádnivaló labrador, segítőkutya, szóval neki hivatalból ki kell jönnie minden állattal (is:) ráadásul ő is nagyon fiatal és játékos még, imádnák egymást valszeg :))
2018. máj. 10. 17:51
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Az nagyszerű. Jó cicázást, ügyesek legyetek! :)

#előző voltam


Egyébként első, a cicák ösztönösen kaparnak, elkaparják a terméket, ha a dolgukat végzik. Nagyon kevés macskát kell alomra "szoktatni", s az is messze nem annyi macera és idő, mint a kutyáknál.

2018. máj. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
Nálunk a macska kb 9 órát van egyedül, ez van. Reggel és este folyamatosan szórakoztatva van, napközben tuti alszik, amikor hazaérek akkor szokott ásítozva előballagni. Kiegyensúlyozott, boldog cica, szerintem nyugodtan hozd el te is, sok boldogságot hozzá! :)
2018. máj. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is albérletben van cica, sokat egyedül, mert össze-vissza dolgozunk. Mi pont ezért választottunk macskát, egy kutyának nem tudnánk megfelelő foglalkoztatást biztosítani, ő elvan reggel este.

Viszont: mi kifejezetten nem kölyköt fogadtunk örökbe, hanem idősebb cicát. Egy kölyökkel sokkal többet kell foglalkozni, hogy ne legyen neveletlen, törő-zúzó macskád. Albérletbe szerintem ez necces. Ha fiatal macskát akarsz, akkor is legalább 7-8 hónaposban gondolkodj, szerintem.

Más, 2-3 napra egyedül hagyni gáz. Bármilyen állatnál. Legalább arra kell valaki, hogy reggel-este kapjon enni, legyen kialmozva, meg legalább egy kevés simit kapjon.

2018. máj. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Semmikeppen nem lesz magara hagyva napokig. 1 napig sem :).

Amúgy most nem para még az albérletes sztori, mert baráti alapon lakom a jelenlegi helyemen. A költözés pár év múlv lesz esedékes, addigra megnő.

2018. máj. 11. 15:01
 10/11 anonim ***** válasza:

Bocs, én olvastam félre többedjére is, úgy értelmeztem, hogy NEM vinnéd magaddal boxban. :) Az utolsó mondatom sztornó.

Viszont baráti alapon vagy sem, leírtad, hogy mennyire kevés időt töltesz otthon. Erre gondoltam, hogy kölyökmacskához egy kevés, én nem is mertem volna bevállalni, mert nem lehet nevelni ilyen rendszertelen életmód mellett.

2018. máj. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!