Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Belefér az életvitelembe egy...

Belefér az életvitelembe egy macska, vagy nem tudnék eleget foglalkozni vele?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hetes csodaszép kölyök, akinek sos gazdát keresnek.

Én nagyon szeretnék egy cicát, korábban is volt egy, de ő még a családi házban. Most Pesten lakom albérletben, ahová am nyugodtan hozhatnám. De! Egyetemre járok, mellette dolgozom, meg vannak egyéb elfoglaltságaim is. Persze tudom, hogy egy macskát könnyebb szórakoztatni, mint egy kutyát, szóval simán elég aktív foglalkozásra az itthon töltött idő. De azért napközben órákig lenne itthon, egyedül. Bár a lakótársaim is örülnének neki, szóval amikor hazajönnek, ők is törődnének vele picit, ráadásul van egy kutya is, akivel tutira tök jól összeszoknának.

Szerintetek így be merjem vállalni? Beleférne kölyökkorában az, hogy akár 6-8 órákat is egyedül kellene töltenie egy-egy napon?

A másik,hogy vinném magammal boxban, ha hazalátogatok vidékre, és senkire nem tudnám rábízni arra a 2-3 napra. Tudom, hogy a macskák utálnak utazni és a helyváltoztatást sem szeretik, de ha kis korától kapacitálva lenne erre, megszokná?



2018. máj. 10. 14:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

7 hetes nagyon kicsi még. 3 hónaposan lehet elhozni őket, az az egészséges. Nyilván itt s.o.s. helyzet áll fenn, de neki még majdnem egész napos felügyelet kell, mert magányos lesz, félni fog az új helyen és ami még rosszabb, állandóan megsérülhet!!!

Én a 3 hós cicámmal voltam egy teljes hetet otthon, amíg beszokott, de még utána is folyton bajba került. Például rágcsálja a vezetékeket=>megrázhatja az áram,

2 percre hagytam magára, rohangált és felugrott egy irodai székre, de mivel még kicsi volt félig sikerült és beszorult a lába a pici karfába. Ha nem vagyok otthon akkor ott lógott volna, biztos el is töri a lábát ahogy vergődik. Csak úgy tudtam leszedni hogy véresre karmolt engem is, mert nem tudta hogy nem én okozom a fájdalmat. Ki gondolná hogy egx ilyen szék veszélyforrás lehet?

[link]

Volt hogy felugrott a forró tűzhelyre, amikor én nem voltam otthon csak a szüleim, tehát nem felügyelet nélkül volt...

Volt hogy a felakasztott játék zsinórjába belecsavarta a kis lábát és megint csak az éles nyávogásra lettem figyelmes és ott lógott a kezénél fogva...

És napestig sorolhatnám. A lényeg hogy egy kicsi cica olyan mint egy gyerek, folyton bajba kerül és felügyeletet igényel.

Nagyobb macskák már tapasztaltabbak és ismerik a határaikat.

Mindenképp idősebb macskát fogadnék be a helyedben. Kb 1 évest.

2018. máj. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!