Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskának nem lehet adni...

Macskának nem lehet adni semmilyen bolhairtó szert amit kutyának gyártottak?

Figyelt kérdés
Én azt szoktam, és még soha nem volt bajuk. De nem mindegy melyik márka, pl a midaspot összetétele okés.

2018. máj. 11. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
De, elvileg lehet.
2018. máj. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Egy kutyának már csak a mérete miatt is erősebb hatóanyag kell, ami káros lehet a macska egészségére.

Mondok más példát: kisgyereknek se adsz egy egész fájdalomcsillapítót, max egy felet, ha rosszul van, pedig ő is ember, szedheti ugyanazt, mint te. Testtömege miatt viszont nem tudja ugyanazt a mennyiségű hatóanyagot feldolgozni.

Nagyon leegyszerűsítve a kutya-macska között is ilyen különbség van, a túladagolás komoly károkat okozhat.

2018. máj. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
A 2.-nak teljesen igaza van. Nem szabad nekik olyat adni.
2018. máj. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nincs igaza, mert nem kell sött tilos rá nyomni ugyanazt a mennyiséget macskára mint egy husz kg os kutyára. 0,8ml kell egy cicára.
2018. máj. 11. 18:23
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
De igaza van, mert nem mindegy a adagolás, és a hatóanyag sem. A legtöbb/kommersz kutyára való irtó pietrin/permetrint tartalmaz, ami halálos lehet a macskákra - főleg azokra, amelyek még érzékenyek is rá. De a kutyaadag azokat is megnyuvassza, amelyek nem.
2018. máj. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azért írtam le direkt hogy egy macskára0,8ml valo belölle, plusz azt is le irtam még az elején, hogy nem minden márkát lehet macskára is alkalmazni a hatoanyagok, összetétel miatt. Amit én használok az alkalmas cicára is.
2018. máj. 11. 19:32
 7/12 A kérdező kommentje:
Csak nem olvassátok el, amit írok:/
2018. máj. 11. 19:34
 8/12 A kérdező kommentje:
De ezeken kívül, amit már megbeszéltünk egyéb indokokat szivesen fogadok, hiszen ezért tettem fel a kérdést. És lehet van valami amiröl eddig nem tudtam.
2018. máj. 11. 19:36
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan szert használsz, amire rá van írva, hogy macskára is való, sőt, megfelelő kiszerelés is van belőle, akkor mi a probléma?

Akkor a kérdésed feltevése megtévesztő, te ugyanis nem olyan szert használsz, amit kutyára gyártottak, hanem olyat, ami megfelelő a macskának is. Ettől nyilván nem lesz bajuk...

2018. máj. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Permetrin tartalmút tilos macskára tenni. De a termék csomagolásán jelezniük kell, hogy adható-e cicának is, vagy nem. Van macskáknak is sok cucc, válogass azok közül, ez a legbiztosabb. De ha ragaszkodsz a kutyáknak készülthöz akkor ellenőrizd le az összetételt, nehogy legyen benne valami macskákra mérgező anyag. Plusz ugye az állat méretéhez mérten adagold.
2018. máj. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!