Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez megszokott dolog Budapesten...

Ez megszokott dolog Budapesten vagy csak engem zavar a játszótér?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem fel Budapestre egy lakótelepre albérletbe. Az erkély alatt szinte közvetlen van egy játszótér, nekem ezzel nem is lenne gondom. Elviselem a gyerekek sikítozását, nyár van, játszanak, DE normális az, hogy mindennap este 10-ig kell a gyerekekkel kint lenni? Én is lakótelepen nőttem fel, én is játszottam kint, de nem este 10-ig. Volt már hogy szóltam, de vagy figyelembe sem vettek vagy lehurrogtak. Van erre megoldás vagy muszáj elviselni?

2017. júl. 6. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha meleg van pont estére hűl le a levegő és nyáron még tovább vannak kint, egy ingerszegény lakótelepen pedig a játszótér a fő közösségi helyszín. Megszokott dolog, nekem az ablakomból 10 méterre sem kezdődik egy játszótér, rögtön az utca túloldalán, így a szobában tisztán hallatszik az is ha két ember normál hangon beszélget, hát még a hallgatott zene szövege, mert ma már megint divat lett a telefont ordibáltatni mióta van vezeték nélküli hangszóró, aztán vannak a bőven éjfél után idetévedő részegek akiknél magas arányú az éneklési-ordibálási kedv.


Muszáj elviselni, vagy lehetsz a házsártos szomszéd aki este 10 után hívogatja a rendőröket csendháborítás miatt. De elmondom mi a vége: kijön a rendőr és esetleg szól hogy hagyják abba, majd ahogy befordultak a sarkon ugyanúgy megy az ordibálás tovább. Sokan nemhogy nem értenek a szép szóból, hanem még provokációnak is veszik és már csak azért is csinálják.


Én hálát adok minden napnak amikor sötétedéskor lelépnek és csend van. Ha minden nap korán kellene kelni és ez menne rendszeresen, előbb-utóbb tuti lövöldözés lenne a vége.

2017. júl. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem 5-kor kell kelni, hogy beérhessek munkába, ezért is zavar, mert sokszor hamarabb elalszom, mint 8, de mindig felkelek a visítozásra :/ De akkor ez van...vagy megszoksz vagy megszöksz
2017. júl. 6. 11:45
 3/4 2*Sü ***** válasza:

Mindennek van előnye és hátránya, illetve mindennek ára van. Egy kis faluban lehet, hogy csendesebb a környék, csak kevesebb a munkalehetőség. Egy nagyvárosban, a fővárosban lehet, hogy több a munkalehetőség, magasabbak a fizetések, szélesebb a kulturális választék, de cserébe zsúfoltabb, hangosabb. Egy forgalmasabb, zajosabb környéken alacsonyabbak az ingatlanárak, illetve az ingatlanbérleti árak. Egy környék lehet csendesebb, csak ott az árak is magasak.


Ergo, ha Budapesten maradsz, akkor vagy keresel egy csendesebb környéken egy lakást, albérletet, persze ennek meg kell fizetni az árát, vagy elfogadod, hogy ez volt az ára annak, hogy egy olcsóbb albérletet kaptál.


De egyrészt az ember idővel meg tudja valamennyire szokni a nagyobb zajszintet. Megoldás lehet még, hogy füldugóban alszol. (Eldobható füldugót olcsón lehet venni a legtöbb gyógyszertárban.)

2017. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, nem is lenne bajom magával a játszótérrel, ha mondjuk 7-8 körül mindenki menne haza. Nem is értem, mert ezek szerint itt nincs olyan rendszer a gyerekek életében, mint pl. az enyémben is volt, hogy 7-kor húzás haza, 8-kor fürdés aztán 9 körül alvás. Azt hittem ez úgy működik Pesten, mint vidéken, de hát tévedtem. A füldugó jó megoldás lehet, majd kipróbálom, csak el ne aludjak :)
2017. júl. 6. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!