Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett a kiscicákkal?...

Mi történhetett a kiscicákkal? Avagy a fogamzásgátló hátrányai?

Figyelt kérdés

Mamáméknak van két fiatal nőstény cicájuk (max. 1 évesek), és sokat kóborolnak. Az ivartalanításra nagyon sajnálják a pénzt, pedig van egy szuper doki aki összesen 20ezerért mindkét cicát megcsinálná. Na de ők inkább fogamzásgátlóval tömik őket, ami borzasztó. Ráadásul múltkor az egyik macska mégis vemhesült valahogy. Hatalmasra nőtt a hasa, és nem evett semmit, csak hányt folyamatosan. Aztán egyik reggel ott találták az udvaron az élettelen magzatokat széthagyva mindenfelé, valószínűleg még ki sem voltak fejlődve rendesen. Ezután az "anyamacska" jobban lett, és állítólag eszik már rendesen. Én is láttam őt, vékony még mindig de jó kedvűnek tűnt.


Nem tudom, hogy történhetett, hogy vemhes lett, ha fogamzásgátlót kapnak. Pedig elolvasták, hogy mennyit kell adni nekik. Anyukám szerint a tablettákat beleteszik a macskák ételébe, és valószínűleg ugyanaz a macska ette meg mind a kettőt. A másiknak meg így nem jutott. Aztán meg amikor a vemhes cica már megkapta a következő fogamzásgátlóját, akkor az meg esetleg kihajtotta belőle a magzatokat? És mi magyarázza azt, hogy a vemhesség alatt nem evett és csak hányt?


Nagyon nem tetszik nekem ez a helyzet, a fogamzásgátló túladagolása is veszélyes (mármint ha 1 macska dupla adagot kap; és ez többször is előfordulhat(ott) akár), illetve ez a vemhesség és szülés sem volt normális az biztos. De még normális adagolás mellett sem túl jó a fogamzásgátló, tekintve hogy egész életükben azt akarják adni nekik. Én azt is furcsállom, hogy az ételbe teszik nekik a tablettát; én ugyanis nem ismerek olyan macskát, aki önként megenne valami gyógyszert. Szóval az is lehet hogy meg sem eszik, mert mamáék meg nem látják rendesen az apró dolgokat, lehet hogy a macskák táljából a régi maradék ételt ki is öntik a szemétbe, tablettával együtt. De persze arra is gondoltam, hogy valami gagyi fogamzásgátlót vettek 4000ft-ért, ami sz*rt se ér. Mit gondoltok?



2018. máj. 15. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Féreg dolog , állatorvos intézze vagy el kell vinni tőlük az állatokat . Esetleg ha nem használ a megbeszélés fel kell jelenteni őket .
2018. máj. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Ez elég durva. Hormonokkal mérgezni az állatokat állatkínzás kategória. A fogamzásgátlók árát kérd el tőlük és abból te vidd el őket ivartalaníttatni. Sokszor a lustaság tartja vissza az embereket nem a pénz.
2018. máj. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

De egész életükben telni fog fogamzásgátlóra, ivartalanításra pedig nem? S persze a saját szemükkel látták, mennyire nem jó így... Nem értem őket.


Ami a gyógyszerbeadást illeti, az azért megoldható, a mieink is megeszik a féreghajtót egy szimpatikus ételben (nem is értem, én érzem a gyógyszerszagot, ők pedig eszik szépen) és igenis nézem őket, egyenként, elválasztva, hogy mindenképpen megkapják a maguk adagját. Csak odarakni, az nagyon bizonytalan.

2018. máj. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem utolsó, köszi!


Igen elég logikátlan, 5 doboz fogamzásgátló tabletta árából már kijönne az ivartalanítás. De valamiért az egyszerre nagyobb kiadás gondolatáról hallani sem akarnak.

2018. máj. 15. 19:25
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el nekik, hogy hosszú távon sokkal többe kerül a fogamzásgátlás, mint az ivartalanítás.
2018. máj. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ők is tudják, de nem érdekli őket. Inkább fizetnek kis részletekben érte.
2018. máj. 15. 20:27
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben fizessétek ki ti, azaz Anyukád, ha neked még nincsen kereseted, 20 ezer ft-ot lehet tud nélkülözni és vigyétek el ivartalanítani őket. Ezek után a fogamzásgátlók árát 5 hónapig 4000 forintosával törlesszék mamádék Anyudnak és meg is van oldva az egész. Ez esetben szintén csak részletekben kell kiadniuk a pénzt, viszont 5 hónap múlva már semennyit sem kell fizetniük többé és a macskák egészségével is jót tesznek. Sőt, ha az első részletet a műtétkor odaadják, akkor csak 16-ot kell fizetnetek és négy hónap alatt kicsengetik a többit. Ebbe már csak belemennének és utána éves szinten több tízezret spórolhatnának, így már nem lehet ellenérvük. Vagy ha van zsebpénzed, egyéb kerested, akkor te is beszállhatsz. Mamádéknak meg már csak édes mindegy, hogy kinek fizetik a havi négyezret.
2018. máj. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!