Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska fogamzásgátló majd...

Macska fogamzásgátló majd ivartalanítás?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kinti benti cicám tüzel 2 hetente. Sajnos nincs keret még ivartalanításra csak leghamarabb júniusban.Addig adhatok neki fogamzásgátlót vagy már ennyi idő alatt is károsodhat a belső szerve?? Nem szeretném ha baja esne, de sajnos csak nyáron tudom ivartalanítani.

2018. jan. 18. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Simán félre lehet rakni pár tízest az ilyen esetekre. Amíg a macskát nem hagyod vemhesülni, csak a ti bajotok lesz az állandó tüzelés. Nem tudom, mennyibe kerül a dokitoknál a fogamzásgátló és az ivartalanítás, de szerintem néhány fogamzásgátló árából simán kijön az ivartalanítás, tehát így többet költesz rá júniusig, mintha vinnéd egyszeri költségre. De te tudod. Csak ne legyen vemhes.

Egyébként tényleg rakj félre valamennyi pénzt, mer ez mondhatni nem sürgős eset, de ha mondjuk mérgezést kap, vagy balesetet szenved, miből fogod kifizetni?

2018. jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az volt az első gondolatom, hogy 5 hónapra való fogamzásgátlót ki tudsz fizetni, de egy ivartalanítást nem?
2018. jan. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

10ezer forint körül van egy ivartalanítás, ne mondd már, hogy nincs ennyi pénzetek és nem is lesz júniusig...

Ennyire balfa** senki sem lehet. Inkább kérj kölcsön valakitől vagy kérd az állatvédők segítségét, de nehogy elkezd gyógyszerezni a macskát.

Egyáltalán milyen fogamzásgátlót akarsz neki adni, ha nincs is pénzetek? Anyád maradék tablettáit tavalyról?

2018. jan. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Többe fog kerülni a fogamtásgátlo nyárig. Kérj kölcsön ismitöl és részletekben fizesd vissza. Max15ezer. Ki lehet fizetni.
2018. jan. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy néhány hónapig se tesz jót a fogamzásgátló, pl petefészek cisztát okozhat. Ráadásul a fogamzásgátló se olcsó. Beszélj az állatorvossal, hátha részletfizetésre is vállal ivartalanítást. Jobb lenne, ha meg tudnád valahogy oldani.
2018. jan. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Én azt javasolnám,hogy várj még 1 hónapot, februárban már nagyon sok ivartalanítási akció van, ezeken sokkal kedvezményesebben tudod ivartalanítani a cicádat.Érdemes a lakóhelyedhez közeli rendelőkben érdeklődni, mert általában korlátozott a kedvezményes műtétek száma.
2018. jan. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok most látom, hogy már 2 hete tüzel a cicád. Ebben az esetben már lehet vemhesült is, így szerintem fontos lenne elvinni hamarabb ivartalanítani. Ha vemhes tablettát se kaphat, tehát muszáj lesz ivartalanítani. Kérj részletfizetést,leht olcsóbb lenne mint a fogamzásgátló tabletta.
2018. jan. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt javasolnám, hogy kérj részletfizetést. Nagyon sok helyen van rá lehetőség.

Biztos, hogy nem olcsó a fogamzásgátló sem.

Rövidesen kezdődnek a tél végi-tavaszi ivartalanítási akciók is. Ilyenkor akár féláron is meg lehet úszni a műtétet.

Sajnos ha már 2 hete tart a tüzelés, akkor tényleg minél hamarabb lépni kellene, mert lehet, hogy már most vemhes.

Ahogy már említették előttem, a későbbiekre nézve mindenképpen érdemes állatorvosi költségekre félretenni némi pénzt, mert sajnos bármikor történhet olyan baleset, vagy betegség, amikor sürgős állatorvosi segítségre van szükség.

2018. jan. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Fogd meg a macskát és vidd be a házba. Ha nem találkozik kandúrral, akkor nem lesz vemhes. Problem solved.

Amit fogamzásgátlóra költenél, azt szépen félre teszed és elviszed a dokihoz ivartalanításra, amilyen hamar csak lehet.

Nézz körül az interneten, hogy hol a legolcsóbb, hol vannak akciók.

Kb 10 ezerért már varratszedéssel és mindennel együtt fogsz találni dokit.

Minél hamarabb vidd el, egyszeri költség, le kell nyelni.

Btw ha erre nincs pénz, cska fél év múlva lenne, akkor ha valami baja lenne a macskádnak, akkor hogy vinnéd el orvoshoz?

Egy kinti cicánál előfordulhat, hogy valami sérülése lesz, vagy mérget eszik, vagy teljesen más baja lesz egyik percről a másikra.

Én is megjártam a cicámmal, egyik napról a másikra nem evett semmit, nem ivott. Egyből dokihoz vittük. Először 15 ezret hagytam ott a vizsgálatért és a gyógyszerekért, szuriért, cseppekért.

Utána 1 hét múlva kontroll, akkor megint vennem kellett gyógyszert neki.

Az állattartás pénzbe kerül és lehetnek ilyen költségek..

Felelőtlenség úgy tartani, hogy nincs pénzed dokira.

Legalább tegyél félre az ivartalanítás után valamennyit minden hónapban, csak a cica számára, hogyha gond van, akkor hónap végén fizetés előtt 1 nappal is el tudd vinni a dokihoz.

2018. jan. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az se jó megoldás, ha szobacica lesz az ivartalanításig. Ha júniusig kéthetente tüzel, borítékolható a méhgyulladás.
2018. jan. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!