Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a macskám szemével?

Mit tegyek a macskám szemével?

Figyelt kérdés
Van egy 1 hónapos kiscicám. De az egyik szeme folyton csipás és piros. Mintha be lenne gyulladva. Néha még össze is ragad neki. Ez egy betegség? Mivel lehet ezt meggyógyítani?
2010. jún. 14. 20:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%

Ez egy halálos betegség! Nem lehet sehogyan sem meggyógyítani!

Szurk ki a szemét egy rakás kiskanállal. Attól jobb lesz.

2010. jún. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
meleg kamilla teába mártogass egy kis vattát és azzal töröld meg a cica szemét
2010. jún. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a kamilla is jó ötlet.míg picik a cicáim én is ezt szoktam.ha nagyobb lesz akkor meg embereknek való szemcseppet cseppentek a szemeikbe pl visint. elmulasztja a gyulladás.egyébként nyugodj meg, minden kiscicának ilyen a szeme babakorában.legalább is majdnem mindnek.
2010. jún. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Orvos! Kérj neki szemcseppet, a kamilla bacira nem igazán hatásos.
2010. jún. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
de gyulladásra igen, és nem bacit írt... :)
2010. jún. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy pl.a kérdező vagy te meg tudnád állapítani,hogy "csak" gyulladás vagy baci.Amúgy meg valamitől begyulladt és elég valószínű,hogy bacitól.Az emberi gyógyszerek nem igazán jók állatoknak!
2010. jún. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nekem tíz évben mindig voltak kiscicáim és az embereknek való szemcsepp tökéletes volt nekik.és a kamillatea is tökéletes.nekem míg kicsik az elmulasztja nagyobb korukban ha olyan akkor meg a szemcsepp
2010. jún. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hát nem tudom mennyire hatásos a mi KUTYÁNK szemét bórvízzel kell kenegetni h ne legyen csipás.. :) nem tudom hogy macskáknál mennyire jön be, kézdezz meg egy állatorvost:)
2010. jún. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól,hogy neked "tíz évben" voltak kiscicáid,és te úgy gondolod,hogy tökéletes volt,attól az még nem az!Tök jó,hogyha valaki nem tud valamit mindjárt azzal példálózik,hogy neki ennyi meg annyi állata !-volt-!,de ez nem jelent semmit,mert rengeteg olyan ember tart állatot,akinek lövése sincs hozzájuk,aztán meg csodálkozik,ha nem éri meg a 3 éves kort sem.Az olvasás és egy hozzáértő ember kérdezése(nem a szomszéd Mariska néni)csodákra képes.

Kedves kérdező,mivel én sem tudom,hogy mivel kellene kezelni,ezért azt javaslom,hogy hívj fel egy állatorvost,szerintem telefonon is szívesen segít,de szerintem úgyis azt mondja,hogy vidd be a cicát.A szemgyulladás nem játék,meg is vakulhat.

2010. jún. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A gyulladást is okozza valami, és egyáltalán nem biztos, hogy a huzat.... Márpedig a kamilla egy bacira nem hat. Viszont ha sokáig próbálkozik vele akkor rámehet a szem.
2010. jún. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!