Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnék segíteni egy...

Hogyan tudnék segíteni egy félős, koldus macskán?

Figyelt kérdés
Tavaly hoztunk haza egy kiscicát. Egy kifejlett, ápolt, fekete kandúr megneszelte, hogy nálunk jó a koszt, és módszeresen elvette a kicsi kajáját, és bántotta. Emiatt mi meg a nagy fekete kandúrt üldöztük, amikor csak megláttuk. Tudja, hogy nem szeretjük, ezért messziről kerül minket, de mindig megnézi maradt-e kaja. A kiscicánk azóta felnőtt, és összebarátkozott ezzel pofátlannal. Észrevettem az utóbbi időben, hogy ez a fekete elég lassan közlekedik, és reggelente, amikor kimegyek a teraszra, az én cicámmal alszik. Mindig elmenekül amikor meglát, pedig amióta nem szemétkedik az enyémmel, nem zavarom el. Szóval valamelyik nap reggel már nem ment messzire, csak vagy 5 méterre, és láttam, hogy szörnyen néz ki. A nyakörv rá van gyógyulva a nyakára, és egy óriási seb van a fején és nyakán, ami borzasztóan néz ki. Szerintem kidobhatták, vagy meghalt a gazdája, nem tudom. Nagyon megsajnáltam, be is fogadnám, ha nem lenne annyira bizalmatlan (persze megvan rá az oka), még állatorvoshoz is elvinném. Egyelőre annyit tudok tenni, hogy dupla adag kaját teszek ki, de nem mer hozzám közel jönni. Hiába hívom, végül elmegy. Mit tehetek? Türelem, mint a kis herceg a rókával? Félek, hogy addigra elpatkol.
2018. máj. 20. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Nem biztos, hogy a macska segítségre vár.
2018. máj. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a seb rajta, áááá, úgy néz ki, hogy csúnyán elfertőződött. Ráadásul mindig itt csövezik a kertben, figyel valamelyik bokorból, hogy mikor teszünk ki kaját.
2018. máj. 20. 21:50
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Valami macskacsapda kellene ide.


[link]


Vagy pl egy kalitka aminek kitámasztod az ajtaját és madzagot kötsz rá, és teszel bele kaját. Persze az ajtó mögül sasolod és mikor bemegy kajolni akkor megrántod a madzagot az ajtó becsukódik és megvan a cica.


Írj h sikerült e.

2018. máj. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem szívesen erőszakoskodnék vele, nagyon megijedne. Bár már gondoltam rá, hogy befogom, és elviszem az orvoshoz. Lehet, hogy megpróbálom. köszi neked. Egyéb ötlet?
2018. máj. 20. 22:16
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Beszélsz az állatorvossal és kérsz altatót amit kajába csempészel. Ezután résen leszel, hogy ne a te cicad egye meg. Igy l tudod vinni dokihoz.
2018. máj. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a seb elfertőződött, akkor mindenféleképpen csapda. Nincs idő a finomkodásra, az a helyzet.
2018. máj. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jah igen, állatvédőktől lehet kölcsönkérni csapdát, és esélyes hogy segítséget is tudnak adni.
2018. máj. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Végül sikerült megfognod?

Ha igen, hogyan? :)

2018. máj. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Végül nem fogtam meg. A sebe begyógyult. Viszont volt szerencsém közelről szemügyre venni, és habos nyál csorog a szájából, és olyan, mintha a fél szája le lenne szakadva, nem is tudom. Nagyon undorító szegény, hozzá nem mernék nyúlni. Úgy döntöttünk, hogy elzavarjuk, nehogy valami betegséget ráragasszon a mi macskánkra.
2018. jún. 19. 09:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Végül is, elzavarás helyett, agyon is üthetnéd ebből a indíttatásból. Akkor is megdöglik, csak előtte kevesebbet szenved. Az, hogy szólj állatvédőknek, még mindig áll...
2018. jún. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!