Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Össze fognak szokni?

Össze fognak szokni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A történet röviden:

Van egy kb. 1 éves ivartalanított kandúr macsekom, aki a szomszéd lánycicójával rengeteget játszott. A lánycica már egy ideje nem jár át, látni a cicánkon, hogy keresi. Mivel kiscica "szezon" úgy gondoltam jó lenne mellé egy pici. Sajnos egy cicamama eltűnt, így került hozzánk egy lány cicababa (4 hetes, így cumizik).

Tegnap bemutattuk a kutyánknak, aki egyből tisztogatta. Itt jött a hideg zuhany, a kandúr pedig fúj rá. Ugyanúgy bejár, ugyanúgy szeretgetjük, mint eddig. Ha a kicsi nincs a közelben bújik, dorombol, játszik. Ha a pici a közelében van, fúj rá, kerüli. Odamegy hozzá, megszagolja, fúj és fut el. Kíváncsi, látszik rajta, de nem közelít túl barátságosan. :(


Teljesen el vagyok keseredve. Össze fognak szokni? Azt hittem hiányzik neki egy társ.



2018. máj. 21. 12:13
 1/3 Kata-92 ***** válasza:
A macskáknak idő kell, hogy összeszokjanak. A kicsikről egyébként is a nőstény gondoskodik, nagyon ritka, hogy a kandúr segítsen a gondoskodásban. Én tenyésztek maine coonokat és nem is szoktuk az apát a kicsik közelébe engedni. Bennük nincs meg ez a gondoskodási ösztön, egy vadabb pl meg is ölheti. Amikor nagyobb lesz olyan 12 hetes minimum, akkor kell megpróbálni összeszoktatni őket. Nekem 4 maine coonom van és mindig fújtak az új macskákra. A macskák nem demokratikusok megvan a ranglétra egymás között is és ez el kell döljön. Amit én csináltam az az volt, hogy mindig ott voltam, amikor szoktattam a nagyokkal a kicsit és egy két pofont hagytam. Akkor kell beavatkozni, ha már félted addig tök felesleges. Ami nálunk segített az az volt, hogy bedörzsöltem egy törölközőt a kicsi arcával ésa táljuk alá tettem a törcsit. Így pozitív dologgal kötötték össze a kajával. Nálam is fújtak mind, azt ma meg együtt alszanak. A két nőstényem pl mosdatja egymást, de verekednek is simán játékból. A macskák már csak ilyenek.
2018. máj. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ami a pici alatt volt a hordozóban törölköző azt a nagycica tálja alá tettem. Gondoltam, hogy nem fog róla gondoskodni, de az sem fordult meg a fejemben hogy ennyire 'sértődés' lesz. :)

Köszönöm. Igyekszuu

2018. máj. 22. 06:47
 3/3 anonim ***** válasza:

A haver macska nem az ő területén volt, a pici viszont igen, ráadásul nem is az ő kölyke. A macskák territoriális állatok, rendkívül érzékenyek a saját területükre és nem szívesen osztoznak rajta. A kutyák máshogy fejlődtek, ők falkában éltek túl, a macskák pedig szabadon se szoktak csoportosulni, ha nem muszáj. Idővel hozzá fog szokni, de ez inkább pár hét vagy hónap, tőle függ.


Nekem két teljesen különböző személyiségű macskám van, a lány nagyon barátságos, bújós, ő gyorsan nyitott az új macska felé, a fiú meg hetekig duzzogott.

2018. máj. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!