Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskával lehet kirándulni? :D

Macskával lehet kirándulni? :D

Figyelt kérdés

Elég merész ötletem támadt:


A cicákat is hozzá lehet szoktatni a hámhoz és pórázhoz. Lehet velük menni kirándulni mint például egy kutyával például erdőbe, kiránduló helyekre? Mármint ez kivitelezhető ötlet lehet?



2018. máj. 21. 16:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Létezik ilyen, van, aki csinálja, és nem butaság - elvben. Csak a kivitelezése az nem egyszerű. És megtanítani sem az. Valamint nem biztos, hogy találsz hozzá megfelelő környéket, környezetet. Igaza van annak, aki azt írta, hogy macskafüggő. Az egyik: NE hámmal és pórázzal, hanem hátizsákban! Itt a gyakorin is lehet olvasni (olvastam) olyat, hogy pórázzal levitte sétálni a macskát, a macska felugrott a levegőben, és mikor a póráz leesett, nem volt rajta a macska. Hónapok múlva lett meg. De olyat is olvastam, szintén itt, aki sikeresen hozzászoktatta a macskát ahhoz, hogy a kertből se menjen el (eredetileg szobacica), csak addig legyen kint mint a gazdi, és el tudja vinni nyaralni, és a nyaralójukban is elvan a macska. Ő nem kirándul, hanem egyik ingatlanból a másikba átszállítja kocsival a macskát, és a macska a másik házban is elvan.

Ami fontos: tényleg nem úgy sétál, mint a kutya. A macska kint elhesszel, őt az nem érdekli, hogy sétáljon. Jön-megy, ha van miért, meg ha akar, de egy macska napi 20 órát fekszik, alszik, szundikál, miért is sétálna? Ezért érdemes túrázni hátizsákban (állatszállító hátizsák) vinni, mert úgy haladni is fogsz. Amit a pórázon való sétáltatásról írtam, azért is érdemes hátizsákban vinni mert nem veszted el félúton. Nem ismeri a környéket, bemegy valami bozótba, vagy megijed valami zajtól, elszaladhat, elbújhat. Egyszerűen ne engedheted el idegen helyen, mármint szabadon. Szintén nem olyan, mint egy kutya ilyen helyzetben.


A másik a kutyakocsi - kutya babakocsi, így érthetőbb. Kutyakiállításon 30ezerért láttam királyat.

[link]

Megijedni meg tud ebben is.


Ha póráz és hám közül kell választani sétához, akkor csak hám (sétához, nem kirándulni)!! Stabil hám, alapos hozzászoktatás!

Ilyen hám:

[link]


Javasolt youtube és facebook csatornák: Cole&Marmalade vannak oktató videók youtube-on.


Aki túrázik hátizsákkal, cicával, és kutyákkal, szintén amerikai:

(instán rajta van, stb.)


[link]

Na jó, nekik két kacsájuk is volt eredetileg (örökbefogadott), most meg már gyerekük is van

[link]


[link]


Ami viszont komoly gond lehet, és ez tartson vissza, de neked kell ismerni a macskádat: sokkal jobban félnek a zajoktól, és könnyen megriadhatnak pl. egy nagyobb járműtől (traktor, repülő, városban meg kb. bármi). Idegen emberektől, kutyáktól, idegen/kóbor kutyáktól, más macska felizgathatja, aztán egy ideges macska meg egy rémült macska úgy kábé százfelé rohan egyszerre.


Összefoglalva lehet, létezik, én nem javasolnám. Semmiképp sem úgy, mint egy kutyával. Mivel macska. Nem lenne rossz dolog, de szerintem itthon nincs annyira ilyen környezet, meg nem ilyen világ van, hogy tök nyugis legyen. Inkább ha kísérletezni akarsz, akkor pl rokonodhoz, másik ingatlanba vidd magaddal látogatóba. De mondjuk ideális lenne akkor kocsival átvinni, ott lenni egy órát, de bent a lakásban, és utána haza. (Nyilván ne legyen ott kutya, meg főleg macskagyűlölő kutya ne).

A sétálást hát mondjuk tíz négyzetméteren tudom elképzelni, nagyon nyugodt, csendes helyen, ami forgalommentes, csendes, biztonságos.

Egyéb javasolt olvasnivaló, youtube-on és bárhol: Jackson Galaxy.

Szóval a kérdésedre a válasz egyáltalán nem egyszerű.

Teljesen macskafüggő, helyfüggő, és olyan, mint egy kutyával sose lesz.

2018. máj. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. Ez elég kifejtett válasz :) a sétát én sem úgy várom el, hogy jöjjön, kövessen. De ha olyan helyre megyünk akkor szívesen vinném (kocsiban hordozóval). Ezt inkább hasonlóan valami táskában tudnám elképzelni, de azért neki is meg kell nyújtózni, pisi szünet addig meg kell valami hogy ne veszítsük szem elől. Ment a zöld :)
2018. máj. 30. 10:07
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem javaslom.

Ha a macskára pórázt vagy hámot raksz az "állatvédők" állatkinzással a nyomotokba lesznek.Még pesti viszonylatba is.

Nekem volt ilyeilyeacskám,hogy kutya nevelte fel és kutyának hitte magát.Nem csak a pótanyával viselkedett úgy.Más kutyához is ment a macskákat viszont üldözte.A szállitódobozt szaggatta,a hámba nyugton megült földön vagy kézbe.

A gödőllői héven és pest területé is beszólogattak a "pórázos macska" miatt

2018. jún. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!