Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hetes cicának mit adjak enni?

3 hetes cicának mit adjak enni?

Figyelt kérdés

A cica május ötödikén született, holnap lesz három hetes. Az anyja most hozta elő, és szegény kiscica elég sovány és nagyon pici. Egyedül van, nincs testvére. Lemértük, 156 gramm.


Megpróbáltam neki macskáknak való tápszert szerezni, de sehol nem volt. Két állateledel-boltban, egy állatpatikában, két állatorvosnál és három nagyobb élelmiszerboltban is jártam, sehol nem volt. Illetve egy helyen fél órával előttem vitték el az utolsó dobozzal, és azt mondták, hogy jövő péntekre tudnak csak szerezni.


Nem tudom, mit csináljak, mit adjak neki enni? Teljesen tanácstalan vagyok, a két állatorvos teljesen mást mondott. Az egyik szerint laktózmentes babatápszert is adhatok neki, és ha meg tudja enni, akkor tasakos junior eledelt, a másik szerint meg tehéntejet kell neki adni mackósajttal összeturmixolva, és ha nem elég neki, akkor rakhatok bele egy pici szőlőcukrot.


AZ utóbbi nekem teljes bullsh!tnek tűnik. Rá is kérdeztem, hogy nem laktózmentes tejre gondolt esetleg, de azt mondta, hogy nem, rendes tehéntejet adjak neki. Szerinte a laktózt simán megemészti a kiscica és abból lesz energiája. Azt is mondta, hogy valószínűleg lesz egy kis hasmenése a kajaváltástól (még véletlenül se a tejtől), de akkor majd vigyem be.


Az első, a laktózmentes babatápszer egy fokkal jobbnak tűnik, de az is furcsa egy kicsit. AZ ember teje egész más, mint a macskáé, nem?


Mit adjak szegény cicának? Van itthon laktózmentes babatápszer, kétféle junior zacskós eledel, laktózmentes tej, sima tej, mackósajt és szőlőcukor is, ezeket tudtam így péntek délután beszerezni. Egyenlőre semmit nem mertem neki adni, junior eledelt sem, nem tudom, hogy a pici gyomra meg tudja-e emészteni.


Mit csináljak?



2018. máj. 25. 21:43
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

És mielőtt valaki leszúr, hogy miért nincs ivartalanítva:


A kicsi anyja elég idős, veszélyes altatni. Félévente kap fogamzásgátló injekciót. Idén sajnos elkéstünk vele. Rajta kívül az összes macskánk ivartalanítva van.

2018. máj. 25. 21:46
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Aki a tejes mackósajtos dolgot ajánlta az egy tipikus pénzéhes állatorvos, hogy hasmenése legyen a cicának és vinned kelljen hozzá jó pénzért kezeltetni.


Anyuka eteti még? Ha igen akkor szerintem meg kéne próbálni starter vagy junior táppal (valami jó minőségű magas hústartalmú táppal) etetni, beáztatva vízbe teljesen puhára. Az alutasakostól sajnos nem sok energiát szerez mert legnagyobb része víz. Nekem még mindig a laktózmentes babatápszer tűnik a legjobb választásnak hozzátáplálással, illetve ha az anyja eteti még meg lehetne próbálni többször megfogni az anyát hogy szopjon.

2018. máj. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!


Holnap akkor körbejárok még egyszer, megpróbálok neki junior tápot szerezni. Addig akkor marad a babatápszer.

2018. máj. 25. 21:56
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A mackósajtos dokit kerüld el messzire. Jesszusom...


Kecsketejet vagy laktózmentes tejet adhatsz neki. Tehéntejet semmiképp. De próbálj valahonnan tápszert szeretni neki (a royal canin-osat szokták ajánlani), az lenne a legjobb.

2018. máj. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
Álljunk meg egy szóra: kiscicák, oké. De egy helyen vannak az anyjukkal, mi történt, hogy már nem eteti őket, ha eddig etette? Hagyd a természetre a dolgot, az anyjuk legalább hat hetes koráig szoptat. Amit most tehetsz: kialakítasz egy sarkot/dobozt/valamit, ami kicsit elkerített, hogy a kicsik ne szökjenek ki, de az anya be tudjon menni hozzájuk -, és békén hagyod őket, ha nem engedi szopizni a kicsiket, akkor jöhet bármilyen más javaslat.
2018. máj. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az anyukája egész nap ott van vele, mosdatja, melegíti, etetni is próbálja, de valószínűleg nincs neki elég teje. Kb. akkorka szegény, mint egy 1,5-2 hetes cica. Pedig biztos, hogy 3 hetes, láttuk amikor megszületett, csak utána elvitte az anyja, és csak most hozta vissza.
2018. máj. 25. 21:59
 7/15 A kérdező kommentje:
Már akkor szereztünk neki egy kibélelt dobozt, mielőtt megszületett a pici, most abba tette az anyja. És mindenképpen kell neki valamit adnom, mert szegény nagyon sovány. 3 hetesen 156 gramm!
2018. máj. 25. 22:03
 8/15 A kérdező kommentje:

Megetettem a laktózmentes tápszerrel. Találtam itthon egy csomó tű nélküli fecskendőt bontatlan csomagolásban, abból evett. Folyton vissza kellett fognom, be akarta kapni az egész fecskendőt.


Nagyjából 3 ml-t evett, és evés közben elaludt a kezemben. Visszaraktam az anyjához, most alszanak mindketten.


Neten azt olvastam, hogy éjjel is meg kell etetni ilyen idősen. Keljek fel, vagy éjjelre rábízhatom az anyjára? Valamennyi teje csak van ha eddig nem halt éhen a cica.

2018. máj. 25. 22:24
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért 4-6 óránként kelj fel hozzá. Biztosan éhes lesz, ha az anyjának alig van teje. Én neveltem pár napos kiscicákat, bár csak 2 napig (egy szelektíves kuka alatt találtam őket)... Borzasztó fárasztó volt állandóan etetni és masszírozni a pocakjukat. Még szerencse, hogy utóbbit az anyja elvégzi helyetted. A kicsiknek végül sikerült egy anyacicát találni, aki felnevelte őket.
2018. máj. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, így már akkor érthető a probléma. :)

Több helyről laktózmentes babatápszert hallottam én is, ha cicának valót nem találsz, abban egyetértek az előttem szólókkal, hogy az az állatorvos, amelyik azt mondta, simán megemészti a laktózt, hülyeségeket beszélt.

Ezt találtam, egészen logikusak tűnik, eszerint tehéntej semmiképpen, kecsketejet, ha tudsz szerezni, azt adhatsz a kicsinek.

[link]

Esetleg az alul említett márkára érdemes rákeresned, hátha online rendelhető tejpótló akár tőlük, akár más a termékeiket árusító üzletből.

2018. máj. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!