Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicának adhatok baba tápszert?

Cicának adhatok baba tápszert?

Figyelt kérdés
Sziasztok, találtam 2 db kismacskát, egy bácsi azt mondta, hogy az anyjukat elütötte az autó egy hete. Megszántam, haza hoztam őket. Nem vagyok macskás, nem értek hozzájuk, nem tudom mennyi idősek. Tudnak járni, de nagyon aprók és soványak. kb akkorák, mint a tenyerem, plusz egy ujjperc. Ha kutyák lennének 3 hetesnek tippelném. A bácsi adott tehéntejet, h azzal etessem őket, de nekem gyanús. A kutyámnak sem adok soha. Van viszont itthon baba tápszer, nincs felbontva, csak a biztonság kedvéért vettem, mikor szültem. Oda adhatom azt nekik? Ha nem, mivel etessem? Vizet ihatnak? Vagy szilárdat? Hétfőn megyek állatpatikába, addig viszont jó lenne, ha nem éheznének...

2018. máj. 26. 17:36
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Más választásuk nem lesz, életük végéig nem duzzoghatnak... 😊
2018. máj. 26. 22:02
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha a bácsi egy hete tehéntejjel etette őket és semmi bajuk, akkor nem kell félni.
2018. máj. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A baba tápszer összetevőihez: nem tudom, mi a szentjánoskenyér, megmondom őszintén, de van egy csomó növény, ami mérgező a macskára. Rá kellene keresni. Valamint akkor is, ha benti macskák lesznek, és neked szobanövényeid vannak, mielőtt lelegelik az összeset (le fogják). Több ilyen lista is van googlen, macska mérgező növények címszó alatt, szerencsére egyik lista sem teljes. Szóval lehet, hogy a babatápszer ezen összetevője nem oké. A másik, hogy a macska ragadozó, úgyhogy növényi alapú tej nem biztos, hogy jó lenne neki.

Fressnapfben biztosan lehet kapni macskatápszert, például:

[link]


máshol, webshopokban:

[link]


A patikában tudsz tanácsot kérni, biztosan segítenek mindenben. Állatorvos is ingyen ad tanácsot, ha kell. De ha kutyád van, ezt úgyis tudod.

Meleg helyet készíts a kiscicáknak, mert az anyjuk testének a melege biztos hogy hiányzik nekik és szükségük lenne rá. Ami megnyugtatja őket, az egy ketyegő óra (vekker), amit valami rongyba lehet tekerni. Az anya szívverését juttatja eszükbe. Egy plüssállat, ami még jól jöhet, amihez hozzábújhatnak, belevackolhatnak.

2018. máj. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!