Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy ekkora macska mennyi idős?

Egy ekkora macska mennyi idős?

Figyelt kérdés

Talált kiscica. 6 hetesre tippelek, de nem vagyok benne biztos. Konzervet már eszik, száraz tápot is próbálgatja.


[link]



2018. jún. 7. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Így arcra nem tudom, a mieink hetek óta egyformán néznek ki, csak a súlyuk, hosszuk nő. Ők 7.5 hetesek és már hetek óta esznek szárazeledelt és egész pockot. Fél kiló fölöttiek lehetnek, rég mértem őket. Normál házimacskák. Több infóm nincs a témában.
2018. jún. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Amikor az én cicámat elhoztam 8 hónaposan, ő ennél már valamivel nagyobb volt, úgyhogy én is 6 hetes körülire tippelem.
2018. jún. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

#2 a 8 hónapos macskám nekem is már "valamivel" nagyobb :-D De gondolom elírtad.

Kérdező: Én azért ebben a korban még kicsit szétzúznám villával a konzervet. Mármint a tartalmát...

Nagyon fontos, ha árva, akkor még szüksége van anyatejpótló porra, amit vízzel kell lekeverni. Frashnapfban, vagy állatpatikában is lehet kapni. Vegyél mielőbb, és azzal is etesd minden nap. Ha már lefetyel, szerencséd van, ha nem, akkor fecskendővel, vagy cumival próbáld itatni. Most még a száraz tápot nem erőltetném önmagában, puhítsd fel az anyatejpótlóval, és úgy kínálgasd. Azt is összetörheted villával. Én nem dőlnék be annak, hogy próbálkozik, mert valóban csak próbálkozik, és vagy nem jut elegendő a pociba, vagy nem tudja még úgy megemészteni. Figyeld a székletét is, hogy ürít-e rendesen.

2018. jún. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#3. Igen, köszi a kiigazítást, 8 hetesre gondoltam. :)
2018. jún. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3-as, köszi szépen a tippeket! :)

Konzervet szétzúzom, megeszi mindet, amit kap, szárazat ropogtatja.

Pisil, kakil magától, mosakodik is, elég ügyes.


Ezért is lettem bizonytalan, hogy mennyi idős. Nem volt még dolgom ilyen pici cicával, de ahhoz képest, amit most olvasgatok, nagyon ügyes, önálló, de ránézésre kb 6 hetesnek tűnik.

2018. jún. 7. 15:47
 6/11 anonim ***** válasza:

#3 voltam. Eddig jól hangzik, de azért még ne bízd el magad. Én gyakran önkénteskedem menhelyen, és sajnos nagyon sokszor megesik, hogy reményteli kiscica egyik nap még jól van, aztán másnapra elhullik. Épp most vagyok túl egy szomorú sztorin, négy árvát hoztam haza ideiglenes gondozásba, de végül egyik sem maradt meg. Bár ők még kisebbek voltak, 3 hetesen kerültek hozzám. De a lényeg, hogy már úgy látszott jól alakulnak a dolgok, amikor egyik napról a másikra visszafejlődés indult. Ajánlok egy jó cikket, ebből sok mindent megtudhatsz, feltétlenül olvasd el. :


[link]


Nagyon sok sikert és kitartást kívánok!

2018. jún. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sajnálom. :( Én vele holnap reggel megyek dokihoz, elég bolhás szegény.


És köszi a cikket is, elolvasom. :)

2018. jún. 7. 16:10
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már nagyon sok pici cicát neveltem fel, talált cicákat, több 1 naposan került hozzám,vagy 2-3 hetesen.

A kép alapján az a véleményem, hogy már nem 6 hetes, kicsit idősebb cica, csak a teste kicsi, mert nem jutott megfelelő táplálékhoz, vagy beltenyésztett, tehát szülők is kistestűek, rosszul tápláltak.

8-10 hetesnek gondolom.

De nem ez a lényeg, hanem az hogy adjál neki jó táplálékot, lehet laktózmentes tejet is mellé, jobb fajta száraz junior tápot, jobb konzervet, és adhatsz neki főtt csirkehúst, eleinte daráltat, majd egyre darabosabbat, később nyers húst is kell neki adni. ost naponta legalább 4-szer etesd, majd 6 hónapos kortól 3-szor, utána elég kétszer.

2018. jún. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyos!
2018. jún. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kb. 6 hetes is tud önállóan üríteni, a mieink akkor még elszórták mindenfelé, de 7 hetesen már nagy százalékban a kertben végzik.

Ránézésre amúgy többet mondanék 6 hetesnél, így a pofi alapján, de nem vagyok szakértő s nekem tényleg elég hasonlónak tűnnek az itteniek is, pár hete nem sokat változik a pofijuk és lassabban is nőnek. Inkább a mozgáskoordinációjuk és a bátorságuk nőtt, most már a második szomszédba is elmennek néha, 6 hetesen pedig még a teraszt sem hagyták el... Előtte már nem emlékszem, mi volt. A nedveseledelt már gyorsan eszik, a legelején még összetörtem nekik, bár akkor is meg tudták enni, de nehézséget jelentett (hogy a pocok koponyás feje miért nem, passz, márpedig azt jóval 6 hetes korul előtt is kapták, az anyjuk remek vadász, ezért is akartam kölyköket, itt a környéken alig van macska).


Úgyhogy én legfeljebb csak a mozgása alapján tudnám belőni, hogy hány hetes lehet...

2018. jún. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!