Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudjam így eldönteni,...

Hogyan tudjam így eldönteni, ha a cicának gondja van a pisiléssel, kakilással?

Figyelt kérdés
Áprilisban, hat hónaposan lett ivartalanítva a fiú cicám. Hallottam róla, hogy van olyan, besűrűsödik a vizelet. Most már kijárós lett, nap közben általában kint van és alig használja bent az almot, legfeljebb éjszaka megy bele. De mostanában éjszaka is alig van termés, sokszor nincs is. Reggel rögtön kikéretőzik, majd vissza jön enni. Szerintem valahol kint elvégzi, csak így nem tudom ellenőrizni. Viszont mostanában sokat bejön napközben és "dumál" nekem, de nem tudom már mit szeretne, adok enni, inni, de valamit mindig akar. Eszik is rendesen, de kezdek aggódni, hogy nem-e kezdődik valami probléma. Vagy csak nem bírja a meleget, és már maga sem tudja mit akar? Kint lenni, vagy bent lenni? Hófehér macska, és hallottam ,hogy a fehér szőrű, rózsaszín fülű macskák nem bírják a meleget.
2018. jún. 12. 11:38
 1/4 Mansour ***** válasza:

Igen, sajnos ugyanez volt nekünk is, szintén fehér cicával. Pedig benti volt, de mikor már látszottak a jelek, hogy baj van a pisiléssel, akkor már késő volt, az orvos sem tudott segíteni. Operálhatatlan volt az elzáródás, el kellett altatni. Pedig még fiatal volt és nem is volt ivartalanítva. Annyi előjel volt, hogy néha olyan helyekre pisilt, ahová nem kellett volna. Mikor már látszott, hogy erőlködve pisil, akkor vittük rögtön orvoshoz, de kiderült, hogy már nagyon előrehaladott a baj. Úgy látszik a fehérek hajlamosabbak erre.

Minél előbb vidd orvoshoz, talán még lehet segíteni!

2018. jún. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam ,hogy a színen múlik, de a szüleim cicája is fehér, és nála is volt ilyen besűrűsödés, de őt meg tudták menteni. Most hívtam fel anyámat, azt mondja az övéké elfeküdt meg nem evett, lázas is volt. Most az enyém csak ki-be járkál, lehet csak a melegtől, meg mikor bejön,néz rám kérdően, de már nem tudom mit szeretne. Az a rossz, hogy nem látom produkál-e rendesen végterméket.
2018. jún. 12. 12:20
 3/4 Mansour ***** válasza:
100%
Hát igen, ez azért gyanús viselkedés. Lehet hogy érdemes lenne pár napig bent tartani, és figyelni, hogy az alomba mennyit pisil, és hogy erőlködik-e közben. Ha igen, akkor mindenképp orvoshoz kellene vinni! Ja, és van direkt vesevédő táp, azt kellene neki adni. A legtöbb cica még jobban is szereti, mint a sima tápot.
2018. jún. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen a színtől függ.

Nekem a fekete perzsacicámnak kellett egész életében UROPET pasztát (vizeletsavanyítót) adni, mert a macskák hajlamosak a vesekőre, vesehomokra.(18 évesen halt meg, egy óra leforgása alatt agyvérzésben)

A fehér perzsánknak meg semmi baja, 16-ik éves, most volt altatásos fogkő leszedésen és a laborleletei olyan tökéletesek voltak, mint egy fiatal macskának.

Szerintem is azt kellene, hogy legalább 2-3 napig ne engedd ki és figyeld meg a pisilést és ha kell, akkor forduljatok valami jobb állatorvoshoz, klinikához.

Mi falun lakunk, de 80 km-re hordjuk a kutyát, macskát és mióta ezt tesszük azóta nem csak a pénzt lapátoljuk a mit sem érő "orvosokba", hanem meg is gyógyulnak az állataink.

2018. jún. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!