Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy másfél éves...

Hogy lehet egy másfél éves fiú kutyát leszoktatni arról, hogy mindent megjelöljön (pisiléssel) a kertben/ház körül stb?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, mindent, ami kinn marad az udvaron, vagy a ház körül, lehugyozza (nem tudom már szebben írni, mert a pipától nem látok.) Múltkor beszökött a házba, és oldalba pisálta a szekrényt!?!?! Mivel lehet ez összefüggésben? Talán, hogy van egy lány kutyánk is (ivartalanított amúgy, tehát nem tüzel)? Vagy csak most kezd ivarérett lenni? Leszokik erről valaha?
2011. júl. 7. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1.Ez a kutya nem szobatiszta?

2.Ha igen ne engedjétek be.

3.Séta!

2011. júl. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
*Ha nem ne engedjétek be.
2011. júl. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A miénk is összevissza pisil. 3 éves kan. Gondolom, mert jelöl. Lakásba ritkán, de előfordul, a házat rendszeresen oldalba pisili, és a teraszt is. Azt nem tudom, mikor hagyja abba, vagy abba hagyja-e, vagy én csesztem-e el valamit a nevelésében...:-)
2011. júl. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Miénk szobatiszta, és ilyenkor egész nap kint van, estére engedjük be.
2011. júl. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
egyrészt ivartalanítani kéne őt is, attól mindenképpen kevesebbet fog jelölni, másrészt valószínűleg ezzel azt mutatja, hogy még ezt is megteheti. Egyébként hogy viselkedik veletek? Ételt, játékot átad kérésre? Ha hívod, és van más érdekesség is, jön?
2011. júl. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez kôkemény dominancia probléma.

Ajánlok egy jó kutyaiskolát mert ezt a problémát neten keresztül senki nem fogja érdemben megoldani nektek.


Esetleg egy kis olvasnivaló a témában:

[link]

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. júl. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

alice_in_wonderland ügyesen leírt két különböző választ!

a miénk is mindent lehugyozott, de ilyenkor odarángattam és belevertem a fejét és megrugdostam! egy idő után leszokott.

2011. júl. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
az tuti h nálunk is ez a gond, mopsz, és cuki, és mindent megengedünk neki
2011. júl. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
a kan kutya azért jelöl ,mert ezzel jelzi a területét. ha lány kutya is van a közelben akkor gyakrabban. a többi kan kutyát akarja távol tartani! ha nem elég erős a szaga többször is oda vizel. nemigazán lehet erről leszoktatni.
2011. júl. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem domináns kan kutyám van, de még egyszer se vette a bátorságot, hogy bejelöljön a lakásba. Sőt azt is tudja, hogy nem jelölhet autóra, kukára, villanyoszopra, csakis zöld területre. És még csak meg sem kellett vernem érte, mint valamelyik kedves előző válaszadónak, aki azt hiszi ez a megoldás.
2011. júl. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!