Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit adjak az anyanélküli...

Mit adjak az anyanélküli kismacskánknak?

Figyelt kérdés
Nővérem hazahozott a metróból egy kiscicát, 1 hónapos és így nagyon korán el lett választva anyjától. Ilyenkor mit lehet adni neki ami helyettesíti az anyatejet? Előre köszi a válaszokat
2018. jún. 14. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Vehetsz állatpatikába tejpótló tápszert kiscicáknak.

Szombaton én is találtam egy egy hónapos kiscicát,én laktózmentes tejet és junior alultasakosat adok neki.Állatorvosom szerint nem kell már neki tápszer.

De te is kérdezz rá állatorvosnál,de a patikába is segítenek.

Nagyon fontos,hogy sima tejet nem kaphat.Csak laktózmenteset.

2018. jún. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hogy érted pontosan, hogy metróból? Kóbor macskától lett elválasztva? Honnan tudod, hogy egy hónapos?

A Frashnapfban, és állatpatikában lehet kapni un. anyatejpótló port, amit langyos vízben kell feloldani. Egy hónaposan már darabos étel is mehet alapból, csak nem tudom mik az előzmények, megtanult -e már enni. Első körben úgy próbáld ki a macskakonzervet, hogy villával törd össze pépesre. Figyelni kell ,hogy mennyire tud enni tálból, pl. csak nyalogatja -e vagy jut is valami a pocakba. Mert nemrég én is gondoztam 4 hónapos árvákat, és egy ideig nem vettem észre, hogy némelyik a macskaeledelnek csak a szaftját nyalogatja. Akkor jöttem rá, hogy össze kell törni. Az anyatej pótlót is erőltettem nekik, de azt is tudni kell ,hogy ilyen kismacskáknál az új ízekkel meg kell barátkoztatni. Ha nem issza ki a tálból, akkor cumival, vagy fecskendővel adagold be a szájába. Nálam a fecskendő jött be. Gyógyszertárban azt is adnak potom pénzért. Valamint figyeld, hogy kakil , pisil -e rendesen. Ebben a korban nem probléma, ha négy lábban benne van az etetőtálban, csak langyos vízzel, szivaccsal tisztogasd le, mert belerakódik a szőrébe, és begombásodik a bőre. De csak melegen tisztogasd, most rossz idő van (legalább is felénk) ilyenkor is igyekezz még melegen tartani, ami kb. 25 fok.

2018. jún. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 voltam. Nem igaz, hogy ilyenkor már nem kell tápszer!!!!

Ha sanyarú sorsú volt eddig, és nem lett eleget táplálva, igen is hogy kell, sosem késő, ha nem akarsz beteges, csökött macskát nevelni. Nyugodtan vegyél még neki első körben anyatejpótlót. A megfelelő tápláláson kívül is vannak még dolgok, amiket a cica az anyától tanul meg, de ha ez kimarad, még simán elhullhat egy hónaposan. Ők ugyanis idő előtt, kényszerből szoknak át a mesterséges etetésre, és nem mindig kell örülni, ha már látszólag eszik. Sokszor ez megárt a pocijuknak, nem úgy emésztenek, nem úgy ürítenek. Az anya a székletürítésre pl. úgy ingerli a kölykét, hogy nyalogatja etetés után a pocakját. Ha hirtelen ,vagy korán van elválasztva, ez később is okozhat ürítési problémát. Első napokban ezt nehéz észrevenni, mert csak zabálnak, zabálnak, aztán beüt valami. Higgyetek nekem, önkénteskedem menhelyen, és ideiglenes gondozó is voltam már. Ilyen korán még nem szabad bízni abban amit a szemeddel látsz, sokszor van, hogy még ennyi idősen is elhullanak a menhelyen, mert nem tanulták meg, nem kapták meg az alapokat. Egyik nap még tök jól vannak, aztán másnapra kifekszenek. Én 3 hónapos cicát fogadtam örökbe fél éve, és még akkor is adtam neki az anyatejpótlót, és béres cseppet, c vitamint kb. 2 hónapig. Mostanra csodálatos, egészséges macska .

2018. jún. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Macskatápszert, ezenkívül elkezdhetsz már starter tápot is kínálni beáztatva, vagy egészen apróra vágott vagy darált csirkemell filét.
2018. jún. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hozzám is került kb. 4 hetes kiscica. Én egy-két napig cicatejjel cumiztattam, utána már kapott junior tasakos nedves tápot.

Az étkezéssel nem volt semmi gond, de a korai elválasztással igen. Bár hatalmasra nőtt (ivartalanítás után), de gyenge idegrendszerű cica lett, és sajnos fél évesen kijött rajta egy betegség, ami élete végéig visszatérően végigkísérte. 7 éves korában nem volt már más megoldás, mint az elaltatás.

Egyébként imádtam!

Persze, ez nem törvényszerű, de a korán elválasztott cicáknak sokszor nem működik megfelelően az immunrendszerük, valamint nem tanulják meg az életben maradáshoz szükséges dolgokat (amit az anyjuktól és testvéreiktől kéne.

Mindenesetre mihamarabb vidd el orvoshoz egy "átnézésre" és oltásra, féregtelenítésre. Nem árt egy FIV/FELV tesztet is csináltatni.

2018. jún. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!