Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szernék kutyát, de van 3...

Szernék kutyát, de van 3 macskánk és apám se engedi. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Mamámnál volt egyszerre macsak és kutya ,de egyszerre nőttek kb fel.

De a mi macskáink nagyon köcsögök a kutyákkal ,mert idegesítik őket folyton, és a kedvenc kutya amit kinéztem az a Husky. Mondjuk apám nem nagyon engedné ,mert azt mondja ,hogy a macskákat is folyton anyám eteti ,viszi orvoshoz, ami igaz is mert amikor esznek akkor én otthon se vagyok , az orvos meg elég messze van. Pedig én azt mondom hogy vinném sétálni is meg ,ha otthon vagyok etetném is.

De anyám és tesóim is szeretnének kutyát. Mondtam hogy ha úgy van akkor még gyűjtök is rá és én fizetem ki.


(persze kertes házban lakunk)



2018. jún. 15. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Long story short: Nölj fel, költözz el, vegyél husky-t, és profit.

A husky pont egy olyan fajta, ahol nem elég a "etetném és vinném sétálni". Folyamatosa foglalkozást igényel, vagy rémálom lesz.

2018. jún. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó ötlet....
2018. jún. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van pènz a kutya tartására? Egy husky150-200 e forint, 50 e felszelès. Havuszinten: kullancs elleni vèdelem, táp, jutalomfalat, fèreghajtás, oltások, szívfèreg ellen tabi,stb. + a kutyaiskola költsège, mert egy gyerek nem tud megnevelni egy huskyt.

Van rá elèg időd/energiád? 15 èv múlva is lesz? Mit fogsz csinálni, ha nem szimpi neki, hogy a macskák cs*sztetik ès megelègeli? Ki tudtok fizetni egy 100 e forintos műtètet? (bármi lehet, szürkehályog, gyomorcsavarodás stb.

) Egy husky napi 15-20 km futást igènyel. Lefutod/ lebiciklized majd vele?

2018. jún. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
* havi szinten
2018. jún. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hála égnek hogy a szüleid felelősségteljesek és nem engedik a kutyát, főleg nem a huskyt. Nem neked való hogy elvinnéd néha sétálni alapon akarod...
2018. jún. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szeresd a macskákat. A husky tényleg energikus. Majdnem 4
2018. jún. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Elküldtem vmi billentyűkombinációval, amit nem is ismerek.

Felnőttként lett cicám. Nem tiltották, csak úgy voltunk,hogy bérházba nem, Nagyszüleimnél kertesben volt.

Várjál még vele szerintem, hogy egy kicsit jobban beálljon az életed, és több időt tudj szánni egy kutyára. Ha a macskák "köcsögök" a kutyákkal, abból lehetnek bajok, volt már itt is példa rá, hogy az éj leple alatt rejtélyes dolgok történtek a macskák és a kutyák közt, és rendesen viselkedési, meg szomatikus gondok jöttek elő. Így aztán ezt a te esetedet tuti nem lehet úgy kezelni, hogy "lesz egy kutyám" mert egyből tízmillió megoldandó feladat is lesz vele, nem csak a kutya, akire nincs időd jelenleg, hanem az összeszoktatás, a külön foglalkozás a két fajjal, a viselkedési problémák megelőzése, vagy megszüntetése, amit nem testálhatsz a szüleidre, biztos nekik sincs idejük túl sok. Tudom, nem vigasz, de fél perc alatt eltelik akár egy tanév is. Amúgy a kutya nem csak akkor eszik, ha te otthon vagy :D ("ha otthon vagyok, etetném is").

2018. jún. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

Első kutyának nem ajánlanám a huskyt. Óriási a mozgásigényük, nem elég ha az udvarban szaladgálhatnak. Ráadásul egy olyan ember aki tapasztalatlan a kutyákkal, nem hiszem hogy gond nélkül elbánna vele. Mondhatod, hogy majd te kifizeted csak kb 200ezer korul mozog az ára..és akkor még nem beszéltünk a kajáról, a tálakról, a kötelező oltásokról, nyakörv, póráz stb...! Nekem az a gyanúm hogy te külső alapján választasz kutyát. Egy menhelyről hozott keverék is ugyanannyira szerethető mint egy husky. Ők is megérdemelnek egy esélyt. 3 kutyám van, mind3 menhelyről hozott. És ugyanannyira szeretem őket mintha fajtiszta husky lenne.

A macskás sztoryra kitérve...nem nagyon szeretem a macskakat...eleg kocsogok tudnak lenni, es akkor maradjunk a huskynal. Ha a kutya kiskora óta ismeri a macskát, nincs belőle semmi baj. Kivéve akkor, ha a macskák nem hergelik az idegeit. Akkor előbb-utóbb reggel, ha felébredsz áshatod el a tetemeket.

Egyelőre még szerintem ne legyen kutyád, mert ahogy írtad, anyukád eteti és nem is te viszed orvoshoz. És te mit csinálsz? Simogatod? Veled nem nagyon élnék túl a cicák. Már ne haragudj, nem bántásnak szántam.. De ameddig a cicákkal nem tudsz törődni addig szerintem ne legyen kutyád! Sokkal sokkal sokkal többet kell velük foglalkozni..tanítani kell, oltásokra vinni, sétáltatni! És ha a macskákat se tudod megetetni mert nem vagy otthon mikor eszel, mi a biztosíték arra, hogy a kutyát etetni fogod, tanitani, setalni vinni, oltasra vinni, jatszani vele, gondoskodni rola...egyik allat elete sem jatekszer!!!

Majd ha te gondoskodsz az osszes állatról a ház körül, na majd akkor gondold meg a kutyát! De te olyan tipikus gazdanak tunsz hogy csak addig kell a kutya ameddig kicsi és cuki, addig foglalkozva lesz vele...amint felno le fogod szarni...mondhatod nekem hogy nem..nem ez nem igy lesz...de az esetek 70%-a ezt csinalja.

Nekem is csak ugy lehetett kutyam, ha en gondozom! Szuleim tenyleg nem foglalkoztak vele hiszen megigertem hogy en csinalok mindent. Eleinte nehez volt mikor 40°os lazzal kellett kotelezo oltasra elvinnem. De a kutya élete nem játék..amit meg kell csinalni azt meg kell csinalni, nem erdekelt egy ido utan ha beteg voltam stb...

Szoval ugy gondold msg! És megegyszer mondom hogy elso kutyanak nem a husky valasztanam! Oke hogy szep, de vannak mas szep kutyak is! Sot az osszes az. En a helyedbe egy goldival vagy labradorral kezdenék!

Várj még pár évet a kutyával!!!

2018. jún. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!