Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 1 eves friss ivartalan...

Szilvia2312 kérdése:

Van egy 1 eves friss ivartalanításos lany 1 éves macskánk. Hoztunk mellé 1 honapos fiú cicat.1. nap fújt rá aztan a 3. nap mar nyalogatta hívta jatszani.1het múlva meg mar szopik a kicsi. Lehetséges hogy lenne teje a pót anyukának? Sosem szült.

Figyelt kérdés

2018. jún. 16. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj ez természetes reakció. Az elválasztott (örökbe adott) cicák anya helyett egymást szopják. Döbbenj meg de ez annyira természetes ösztön, hogy képesek még a kutyussal is megtenni ha az engedi.Ezt már több alkalommal volt szerencsém megfigyelni, először én is "kiakadtam" rajta. Teljesen normális ha az egy hónapos kölyök szopni próbál; annál is inkább mert 2-2.5 hónapos korban szokás őket elválasztani. A kicsi még igényli a tejet,de a tehéntejtől hasmenést kap, megbetegszik. Az állatorvosnál vásárolhatsz kölyökmacskatejet, kerek műanyag pohárka fémfóliás tetővel. Úgy néz ki mint a kávétejszín, csak 2-3 szor akkora.
2018. jún. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az anya macskádnak természetesen nincs teje.
2018. jún. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs teje, a macskák sokszor még felnőtt korukban is szopcsiznak valamit, csak úgy maguk megnyugtatása képpen. Mint ahogy a gyerekek cumiznak.
2018. jún. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:
4 hetes korában ekválasztottátok a kismacskát???? Gondolom spec. tejpótló táppal eteted?
2018. jún. 17. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a valaszokat. Muszáj volt mert olyan körülmények kozt volt hogy ott nem lehetett etetni (fonokseg miatt) igy jobb sorsa lesz.
2018. jún. 17. 11:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Laktózmentes tejcsi elég neki.


Az enyém 3 hetes kis szopis cica volt, mikor a szaporító kidobta, és mi azt adtunk neki. Laktózmented tejcsibe áztatott zsemlén nyammogott, meg junior aszpikos kajcsit törtem össze villával és kevés tejcsivel.

12 éve lesz augusztusban, hogy megmentettem az életét, él és virul; lata 5 kilós boldog cica ☺☺☺

2018. jún. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!