Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadtam egy cicát ma egy...

Befogadtam egy cicát ma egy ismerösöm almábol.3honapos, de nem értek hozzá, most értünk haza. Mi kell neki?

Figyelt kérdés
Még soha nem volt macskám, ezért lövetem nincs hozzájuk. Ez a befogadás sem volt tervezett, csak a nyakán maradt egy kiscica és azt mondta Ki viszi az erdőben ezért hoztam csak el. Megyek boltba. Miket vegyek neki? Kaját stb? Tej? Pelenkát lehet kapni mig kicsi s bent tartom?

2018. máj. 13. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Jézusom itt tényleg teljes sötétség van. Először is, tejet tilos adni neki mert hasmenése lesz tőle. A macska nem jár pelenkára, de ezt még az átlag ember is tudja...macskaalmot kell neki venni és egy lapos tálcát, abba kiszórni, 1-2 nap alatt szobatiszta. Jó minőségű (nem kitekat, whiskas és társai) magas hústartalmú (ezt nézd meg a táp hátoldalán) kiscica tápot kell venni, minimum egy cat chow, de van happy cat, josera és ha jól emlékszek orijen, acana is, de ez a két utóbbi a drágább kategória. Érdemes utána nézni, és netről rendelni, pl tapfutar.hu vagy zooplus.hu.

Hétfőn vidd el dokihoz és minimum egy féregtelenítést adass be neki, valszeg férges és lehet fülatkás is (nagyon sok kinti macska az, de ne aggódj neked nem lesz bajod tőle, a doki ad cseppet rá), az orvos megmondja milyen oltásokra lesz szüksége. Szerintem ha megoldható bent tartsátok, de minimum kinti benti legyen egész életébe, mert ha nem megoldható hogy az udvar macskabiztos legyen és ne hagyja el a telket akkor sajnos nagyon sok veszélynek lesz kitéve.

2018. máj. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Két tál: egy a víznek, egy a lakásnak. Tej helyett adhatsz neki vizet nyugodtan, általános tévhit, hogy a macskának tej kell :) ha bent tartod érdemes alomtálcát és almot venned. Az első pár napban figyelni kell és ha látod, hogy pisilni-kakilnia kell akkor vidd az alomhoz. Úgy látod, hogy wc-znie kell, hogy idegesebben viselkedik. Ha valahová mégis odakakilna, akkor azt rakd át az alomtálcába és ahová odakakilt ott alaposan takarítson fel, különben máskor is oda végzi a dolgát. Ha eddig tápot evett vegyél neki azt is, ha házikoszton élt akkor adj neki valami maradékot. Ha váltani akarsz a kettő között jobb fokozatosan átszoktatni, de általában megeszik, amit eléjük raksz. Vehetsz neki még valami kis játékot is, de akár magad is gyárthasz pl. Alufólia galacsint amit rákötsz egy madzagra. Ha benti cica marad nem árt egy kaparófa is, de az nem sürgős.

2018. máj. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt van néhány tipp cicához is: [link]
2018. máj. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2 válaszoló vagyok... Szóval 2 tál: egy a víznek, egy a kajának (kijavított a telefonom)
2018. máj. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket, jöhet még tipp, pl holnap akkor viszem dokihoz. Ott én kérjem ezeket vagy segit a doki is?
2018. máj. 13. 16:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép tőled, hogy bevállaltad így. Én is 3 hónaposan fogadtam örökbe a cicámat decemberben. Mivel még elég kicsi, lehet kapni a frashnapfban úgynevezett anyatejpótló port. Langyos vízzel kell bekeverni, kissé vaníliás illata van. Az enyém nagyon szerette. Benne van minden szükséges vitamin és tápanyag, ami egy fejlődésben lévő cicának kell. 2.000 Ft egy doboz, de megéri mert sokáig elég, és ez csak kiegészítő táplálék. 3 hónapos cica már bőven rászoktatható az alomra. Tedd oda a tálcát, és tedd bele a cicát, mutasd meg neki, rá fog menni hidd el.
2018. máj. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És müttetni már lehet? Mert nem szeretnék kiscicákat.
2018. máj. 13. 17:32
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Isten ments. De amúgy sem csinálná még meg az orvos szerencsére. Olyan 5-6 hónapos kortól javasolt. Kicsit erősödjön meg előbb, most még tuti nem lesznek kiscicái.
2018. máj. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oh jó. Köszi:)
2018. máj. 13. 17:56
 10/10 A kérdező kommentje:
Bár bent tartom, de még az esélyét sem szeretném megadni, hogy kiscicái lehessenek, ugyhogy köszönöm az elözö válaszolonak hogy felvilágositott:)))
2018. máj. 13. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!