Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mivel vágjátok a macskátok...

Ti mivel vágjátok a macskátok körmét?

Figyelt kérdés

Benti cicák, és azt vettem észre, már nagyon hosszú a karmuk. Vettünk csipeszt, amivel az emberek körmét is szokták vágni, de azt olvastam, a macska karomhoz ilyen speckó karomvágó olló kell, különben fáj nekik. Nem akarok fájdalmat okozni nekik, tényleg nem szabad mással levágni? Ti hogy csináljátok?

Köszönöm a válaszokat!



2018. jún. 17. 09:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Szobában házi cicákat tartók,nincs semmi körömprobléma.Sehogy.
2018. jún. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem olyan hosszú, hogy visszafele álljon és a saját talpát szúrja, akkor ne piszkald. Leszokott esni magától, a macska is piszkálja időnként.

Ha túl mélyen vágod, erekbe is vághatsz. Ha mindenképp fontsnak érzed, vidd állatorvoshoz vagy kozmetikushoz.

2018. jún. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
vegyél neki cica kaparót
2018. jún. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kaparófa kell neki ahol lekoptatja. De ha vágni kell jó az emberi körömcsipesz bár a macska, jogosan ,erősen tiltakozik az ilyen beavatkozás ellen. Arra kell figyelni hogy csak a hegyét szabad elvágni fényben jól látszik hol kezdődik a rózsaszín rész ami érhálózattal van teli,az bizony fáj ha belevágsz.
2018. jún. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én vettem neki karom vágó ollót. Parszaz forint volt neten, és annyiból jobb,mint a csipesz, hogy nem töri úgy végig a körmét. Amúgy doki nekem azt mondta bármivel vághatom, csak a karomvágóval egyszerűbb.
2018. jún. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja igen, mindenképp kérdezd meg állatorvost, hogy szabad vágni, mert csak a leges legvégét szabad, egy pici kis 1-2 mm részt, a többi élő szövet és fáj neki.
2018. jún. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ennyire nem értesz hozzá, inkább ne vágd neki, mert belevágsz ahol az ere fut. Vegyél neki kaparófát.
2018. jún. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De jó, hogy senki nem a kérdésre válaszolt... Van kaparófájuk, és annak ellenére nagyok a körmeik. "Nyugalni állapotban" kilóg egy olyan 2 mm, beakad nekik mindenhova és félek, hogy egymást is megsértik játék közben. Tudom, hogy csak a végét szabad levágni, nem kioktatást kértem. Mindenki olyan jól tud okoskodni, de a kérdésre választ senki nem adott. Gondolom mert még soha nem volt benti cicátok, akinek le kellett volna vágni a körmét. Csak akkor tudnám mi a jó istennek kell beleszólni...
2018. jún. 17. 18:51
 9/13 anonim ***** válasza:
Neharagudj, de aki körömcsipeszt vesz a macskájának, attól sok jót nem néz ki az ember. Nekem van benti macskám, vágom is a karomvágóval. Bármelyik multiban lehet kapni. Én nem mennék neki körömcsipesszel azt biztos. Emberi körömre lett kitalálva, azért lapos, a karomvágó meg karomhoz és le tudod csípni a köröm hegyét. Körömcsipesszel szerintem csak trancsírozod a körmét. Szerintem. Mondom én nem próbáltam vele levágni, csak az alakjából gondolom.
2018. jún. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Maxitabi ***** válasza:
Valóban jobb a spéci karomvágó - akár a legegyszerűbb is, de én is vágtam az előző cicának olyannal egy darabig, ami neked van. Ha elég éles, akkor ok lesz!!! Határozott mozdulat kell, és arra figyelj (ez a karomvágónál is fontos), hogy ha a tappancsot megnyomod és kimered a karom, látni lehet, hol kezdődik az eres rész-azt ne sértsd meg!! Hamar bele lehet jönni, aztán veszel egy karomvágót,az biztonságosabb.
2018. jún. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!