Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti otthon vágjátok a macskátok...

Ti otthon vágjátok a macskátok karmait?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy vágjam-e itthon (van macska karom vágóm), vagy vigyem-e el kozmetikushoz.
2017. szept. 3. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, én itthon vágom. Első alkalommal megkértem az állatorvost, mutassa meg hogy kell.
2017. szept. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%
próbáld meg neki levágni, bár sztem ennek korház lesz a vege de te tudod.
2017. szept. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én vágom évek óta nekik, muszáj a kiállítások miatt. amire figyelj hogy a karmában van egy ér, abba ne vágj bele. a legegyszerűbb ha csak a legvégét vágod le 1-2 mm-en.
2017. szept. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%
én nem hiszem el hogy létezik olyan macska aki ezt engedi.
2017. szept. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
utolsó: pedig van olyan. a miéink engedi, semmi ficánkolás sincs. viszont volt olyan cicával dolgom, akit le kellett fogni közben (ismerősöm kért meg h vagjam le a cicájának0
2017. szept. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én vágom az enyémnek, de nagyon vigyázni kell, hogy mennyit lehet levágni belőle

ha belevágsz az eleven részbe, az nagyon fog neki fájni

kérd meg a kozmetikust vagy az állatorvost, hogy mutassa meg először, hogy kell


az én cicám "tűri", legalábbis egy helyben marad, de nagyon utálja attól még a procedúrát

2017. szept. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
nem vágom soha. de van nekik többféle kaparófa, és szabadba is járnak, szóval megsköszörülik maguknak
2017. szept. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Metionin ***** válasza:
Én nem vágom, nyáron kijár a macsek és van neki bent kaparófa is.
2017. szept. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én sem vágom. De ha te mindenképp szeretnéd, akkor szerintem is kérd meg az orvosod vagy egy kozmetikust, hogy mutassa meg. Ha ficánkolna közben, hát én nem merném, inkább elvinném kozmetikába.
2017. szept. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Maxitabi ***** válasza:

Igen, jó pár éve otthon vágom, mivel az éles karom megsebezhet minket is,fájdalmas, ill kihúzza a szálakat a textilekből (meg kopog, ha járkálnak.::)) ).

Szóval egyszerű: mint a gyereknek-ha alszik akkor próbálom elkapni őket, megnyomod egy kicsit a tappancsot, így kijön a karom, és figyelve az érrel telt részre, levágod. Észre fogod venni, mennyit lehet levágni! Ne félj tőle, nem ördöngösség!

Egy kis segítség:

https://www.youtube.com/watch?v=99PtaOQbBIY

2017. szept. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!