Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nálatok hogy viseli a cica a...

Nálatok hogy viseli a cica a fürdetést?

Figyelt kérdés
Miénk míg pici volt jobban tűrte, most mióta nagyobbacska (1 év körüli) kész kabaré. Két emberes a mutatvány.
2018. jún. 21. 14:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Sehogy, mert a macskák nem szeretik a vizet és nem kell fürdetni őket. Felér nekik egy kínzással.

Nézz utána, hogy a macska miért "mosakszik" és rájössz, hogy a fürdetéssel ezeket a természetes folyamatokat lehetetleníted el a macskánál.

2018. jún. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Metionin ***** válasza:
100%
Hú hát lehet hogy ezért állatkínzónak leszek minősítve de én erősen megfogom a grabancát ott ahol az anyja is felemelte kölyök korában. Ettől reflexből mozdulatlan marad és simán megfürdetem.
2018. jún. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1. Sejtettem, hogy ilyen választ is fogok kapni, de tudod vannak kivételes esetek. Az egyik, hogy menhelyről hoztam, és szörnyen büdös volt. Önkénteskedem, szóval ismerem az ottani higiéniát. Ezért muszáj volt megfürdetni.

Aztán később, mikor még mindig kicsi volt, véletlenül az alomtálca peremére sikerült pottyantania, majd ahogy beljebb lépett, végig húzta a farkát a szaron, és amikor kiugrott egy hirtelen mozdulattal fel is csapta az egész cuccot a hátára a farkával. Te kivártad volna míg letisztítja magának? Most pedig a bolhák miatt voltunk kénytelenek, mert hiába használjuk a cseppet, folyton visszatért a probléma. Egyébként és sem erőltetem minden héten.

#2. Ez jó ötletnek tűnik, nem nagyobb kínzás mint lefogni a kis lábait, ráadásul úgy magában is kárt tehet ha nagyon hadakozik.

2018. jún. 21. 14:53
 4/13 A kérdező kommentje:
ja és még annyit, hogy esetenkénti fürdetéstől nem fog leszokni a macska a mosakodásról.
2018. jún. 21. 14:57
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen.

Ha csak gyanitja a macska mi vár rá,már keresi az óvóhelyét.

Utána napokig kerül.

2018. jún. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ötletet sajnos nem tudok adni, mert az enyém sehogy se viseli.

Ha csak olyan szándékkal veszem fel, hogy a fürdő felé viszem, kádról, vízről, miegyébről még szó sincs, már megérzi a bajt, és kézzel-lábbal menekül.

A grabanc megfogás sem működik, mert addig tekereg, amíg a hátsó lábával meg nem tudja támasztani a kezem és a hátsó karmait használja védekezésre.

Kétszer, vagy háromszor próbálkoztam csak, de feladtam. Esetleg ha nagyon összekoszolná magát (amit nem szokott, szerencsére), akkor majd szerzek be páncélos lovag felszerelést, tűzoltó sisakot, harci pajzsot, lánckesztyűt és egyéb védőeszközöket, aztán megpróbálom még egyszer.

Amúgy ugyanezt a mutatványt adja elő az utazó ládába betuszkoláskor is, kivéve, hogy itt be lehet csapni, és néha gyanútlanul magától bebújik, akkor gyorsan rázárjuk. :)

Még mielőtt valaki ilyet feltételezne: sose bántottam, nagyon bújós cica, én vagyok az "anyu" neki, és tudomásom szerint vízzel kapcsolatban sincsenek rossz emlékei.

2018. jún. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6. Érdekes, mert az enyém amúgy a kád szélén táncol folyton míg fürdök, és bele is nyúlkál a mancsával pacsálni. Egyszer volt, hogy bele is csúszott véletlenül :-D Persze akkor volt nagy iszkolás.

Van egy másik cicám, őt sosem érte víz, úgy "örököltem" már felnőttként, és már nem is akarnám erőltetni nála a fürdést. Ő esetében tuti vér folyna, kikaparná a szemem, meg feltépné a nyaki ütőerem. Szerencsére még sosem történt vele olyan, hogy szükség lett volna fürdetésre.

2018. jún. 21. 15:21
 8/13 anonim ***** válasza:
A macskákat ugyan úgy mint a kutyákat évente 2-3 alkalommal szabad fürdetni, többször felesleges és árt a szőrének,bőrének.
2018. jún. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan cicám, amelyik gond nélkül bírta a fürdetést, és volt, amelyiknél meg sem mertem volna próbálni..


Az új küzdősport – macskafürdetés


Némelyek szerint a macskákat sosem kell fürdetni; úgyis tisztára nyalogatják magukat. Állítólag rendelkeznek egy speciális enzimmel, ami feloldja a szennyeződéseket. Ennek ellenére bizony eljön az az idő - különösen kertben tartott macskáknál -, amikor szembe kell nézni a ténnyel: nincs mese, a macskát meg kell fürdetni!


Megkezdődik a harc - cicusunk rendkívül gyors és a legkisebb mértékben sincs tekintettel gazdijára, ellenben a gazdi erős! Eme erőt megtámogathajuk a harctér gondos megválasztásával: semmiképp se próbálkozzunk a fürdetéssel nyitott térben; olyan kicsi fürdőszobát válasszunk, amilyet csak lehet! Ha fürdőszobánk nagyobb két négyzetméternél, üljünk be a macskával együtt a kádba, zuhanyfülke esetén pedig zárjuk be jó erősen a fülke tolóajtaját.

Tudjuk, hogy a macskának karma van. És sejthejük, hogy habozás nélkül hántja le mind a hét réteg bőrünket! Itt tehát megint előnyt szerezhetünk a harcban: erős szövésű vászon overallt viseljünk gumicsizmával és acélszemes kesztyűvel! Ne feledkezzünk meg az arcvédő hokimaszkról és a tűzvédelmi dzsekirol sem!

Mindennel jó előre készüljünk fel, ugyanis törölközőért kapkodni nincs idő, amikor drágaságunk éppen lyukakat harapdál tűzvédelmi ruházatunkba.

Eresszük meg előre a vizet. Legyen kéznél a sampon. A törölköző legyen elérhető távolságban még akkor is, ha nekünk a vízben kell feküdnünk!


Ezután a meglepetés erejével kell hatnunk. Egyszerűen kapjuk fel a macskát, mintha éppen a vacsorás tálkájához vinnénk. (Nyugalom, a macskák általában ritkán veszik észre fura öltözékünket. Nem igazán követik a divatirányzatokat).

Amint beértünk a fürdőszobába, a túlélés legfontosabb eleme a gyorsaság. Egy laza és folyamatos mozdulattal zárjuk be a fürdő ajtaját, álljunk be a kádba vagy a zuhanyfülkébe (ez esetben nehogy elfelejtsük jól bereteszelni az ajtót!), mártsuk a macskát a vízbe és gyorsan spricceljük le samponnal. Most kezdődik életünk legvadabb 45 másodperce. A macskákon nincs fogantyú. És talpig sampononos bundában a helyzet még bonyolultabb. Ne várjuk, hogy 2-3 másodpercnél egyszerre tovább tudjuk ot tartani. De amikor épp sikerül megragadni, spricceljünk rá egy újabb adag sampont és eszeveszetten dörzsöljük a bundájába. Ekkor újra kiszabadul, visszapottyan a vízbe, ezáltal leöblítve saját magát. Az eddigi macskaleöblítési rekord három merülés, úgyhogy ne várjunk túl sokat.

A következő lépésben meg kell macskánkat szárítanunk. Újonc macskatulajdonosok ekkorra rendszerint már elcsigázottak, a macska viszont épp kezdi felfogni a harci helyzetet. A szárítás bonyolultságát viszonyítsuk ahhoz, amint épp keresztülmentünk. Macskánk már egyik lábunk gyakorlatilag állandó függeléke, így lábfejünkkel óvatosan kihúzzuk a lefolyó dugóját, megfogjuk a törölközőt és várunk. A cicus majd csak leszáll valamikor sisakunk tetejéről. Amint ez magvan, legjobb, ha lazán megrázzuk és lábunk felé terelgetjük. Ezután már csak megszárogatjuk az állatot.


Néhány nap elteltével a cica eléggé megnyugszik ahhoz, hogy leszálljon lábunkról. Valószínűleg hetekig nem vesz majd rólunk tudomást, és ideje legnagyobb részét nekünk háttal fogja tölteni, ezek alapján pedig joggal gondolhatjuk majd, hogy macskánk mérges ránk, de valószínűleg nem ez a helyzet. Nagy eséllyel különböző módozatokat eszel ki, hogy védelmi rendszerünket kicselezze és életveszélyesen megsebesítsen minket legközelebb, amikor újabb fürdetést irányzunk elő.

A macskafürdetéshez nyers erő, kitartás és meggyőző erő szükséges - na meg egy macska. Ez utóbbit a legnehezebb megszerezni."


De így is lehet..):

[link]

2018. jún. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9. Feldobtad a napomat :-D

Nálunk azért ennél kicsit egyszerűbben ment a barátnőm segítségével. Az alap, hogy becsuktuk a fürdőszobaajtót, és míg a cica gyanútlanul falatozott, bekészítettük előre a sampont, és a törölközőt. Plusz még egy törölközőt a kád aljára, mert akril, és ha a férjem meglát rajta egy karcot is, kettérúgja a seggem. Barátnőm menhelyen dolgozik, (ott is szoktak ám azért állatokat fürdetni, tehát a higiénia alatt nem azt értettem, hogy nem gondoskodnak róluk amennyire csak lehet)tehát a barátnőm szerint jobban viselik az óvatosan rájuk csorgató vizet, mint bele meríteni őket. Tehát óvatosan, a kádban lévő törölközőre állítva a cicát tartottam, ő meg elkezdte lábtól felfelé haladva lassú vízsugárral locsolni. Iszonyatosan tekergőzött, aztán kitaláltam, hogy próbáljuk meg mosdókagylóban úgy, hogy engedünk bele egy kis langyos vizet, és bele állítjuk. Az rosszabb volt, lepakolta a mosdócsésze feletti polcot teljesen. Hullott minden, parfüm, fogkefe, borotvahab...

Szóval ha nehezen is, de tényleg jobban működött a csurgatás. A szárítással nem bajlódtunk, kitettem a napra, futott pár kört és már meg is száradt. Nem utált meg, estére bejött szokásához híven és velem aludt.

2018. jún. 21. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!