Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nálatok hogy viseli a cica a...

Nálatok hogy viseli a cica a fürdetést?

Figyelt kérdés
Miénk míg pici volt jobban tűrte, most mióta nagyobbacska (1 év körüli) kész kabaré. Két emberes a mutatvány.
2018. jún. 21. 14:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Gratula!
2018. jún. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztóan. Általában egy évben maximum egyszer fürdetem meg teljesen, ha már nagyon büdös vagy koszos, amúgy nem szoktam, csak részlegesen.


Azért nem gondolom ezt kínzásnak, mert szerintem ne legyen már elvárható egy szobacica esetén, hogyha hasmenéssel végig fossa a farkát és a lábait, akkor kényelmesen hátradőlve várjak, amíg lenyalja, közben annyi helyre végig kenve a fost, ahová csak tudja. Nem életszerű.


Ha véletlenül mégis fürdetni kell és nincs mese, akkor minden internetes és állatorvosi tanácsot elfelejtve (ugyanis a macska nem tudta, hogy ezeknek éppenséggel működniük kéne) az egyetlen nálunk bevált módszer, hogy beállok vele a kádba, kikészítve mindent, megfogom a grabancát (hogy ne fusson el, nem azért, mert ettől megnyugszik...) és hagyom, hogy két manccsal fellépjen a kád szélére. Így nyújtózkodik, és háttal van nekem, és így fél a legkevésbé a víztől, ami szigorúan csak épphogy folyhat, nem erősen, és nem állhat a kád alján se, különben irgalmatlan pánikban van. Mindeközben persze egy Boeing 747es hangerejét meghazudtolóan óbégat, hogy mindenki tudja, hogy őt most épp kínozzák. Ha képes vagy egy (a másikkal ugye végig fogod a grabancát) kézzel öblíteni, samponozni, átdörzsölni, megint öblíteni egy ficánkoló macskát, akkor minden alapod megvan egy későbbi gyerek fürdetéséhez.


Ezután megtörlöm és kap egy sonkát. Halistennek a macskám annyira egybites, hogy a sonka illata mindent felülír a memóriájában, és egyáltalán nem érdekli semmi, ami 5 perccel azelőtt történt.


Ha csak a lábát kell lemosni (néha belelép olyan dolgokba, amiket inkább nem akarom, hogy lenyaljon), akkor egy vizes türcsivel szoktam letörölni, amiatt nem fürdetem.

2018. jún. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Nem fürdetem, nem is kell.

Egyszer volt nagyon szaros, slaggal ment rá a víz.


A macskám szétszedne, agyonkaszabolna.

2018. jún. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!