Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit adjak a kis macskáknak enni?

Mit adjak a kis macskáknak enni?

Figyelt kérdés

Az anya macska 3 éves és 3.eve hogy 1 hónapos korukban nem törődik a kicsikkel.(az elmúlt 2 évben mindig ez végett haltak meg a kicsik, most ezt el szeretném kerülni.)

26.án lesznek egy honapossak és úgy veszem észre hogy lassan 1 napja nem eteti őket az anya macska és csak nyervognak szegények. Igaz, lesovanyodott az anya macska, de folyamatosan enni kap, hogy vissza hizzon.

Tejpotlot nem tudok nekik venni, mert a szomszéd városban nem lehet sehol kapni.

Azt olvastam hogy a tej az megfosatja őket.

Akkor mit lehetne nekik adni?


Légyszi segítsetek.


2018. jún. 25. 16:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%

Tejet ne!

Tejpótló tápszerre van szükségük, akár tetszik, akár nem! Ha már ennyire felelőtlen vagy, hogy hagyod a macskádat fialni, és az előző évekből sem tanultál, vállald a felelősséget!

2018. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Royal Canin Kitten (Starter), 4 hetes kortól lehet adni, először vízbe áztatva. Plusz nem ártana mellé tápszer sem. Párizsi, tej, maradék, májkrém, felnőtt macskakaja NEM jó.

Egyébként miért nem ivartalanitasz?

2018. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nem vagyok felelőtlen, állatorvos mondta, hogy kár lenne ivartalanitani mert gyönyörű macska és bele tanul majd az anyaságba. Ezzel nem tudok mit csinálni.

Az ilyen rossz indulatu kommentekre nem vagyok kíváncsi, köszönöm.

2018. jún. 25. 16:47
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Márpedig tápszer kéne és ivartalanítás mihamarabb. Miért nézed el ezt évek óta?
2018. jún. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Pedig tejpótló kellene nekik! Tehén stb tejjel nem fogod tudni felnevelni őket
2018. jún. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én macskám is szép. De ha ilyet mondana nekem az állatorvos, azonnal faképnél hagynám...


Ha már ennyire szaporítás mellett van, legalább be van oltva a macskád, tesztelve van betegségekre, és nem random jöttment kandúrokkal párzik? Ugye, hogy nem.....

2018. jún. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat.!

Kisállatboltokban lehet kapni tápszert? Vagy hol lehet beszerezni.?


Ivartalanitast meg fentebb leírtam hogy miért nem.

2018. jún. 25. 16:51
 8/21 A kérdező kommentje:

Nincs szaporítás mellett.

Kinti cica, fél évente jön ki az állatorvos megnezni és beoltatni, és mindig megdicseri.

2018. jún. 25. 16:57
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Tehén tejet semmiképp!

Állatorvos nem normális, vagy nem tudja az előző évi dolgokat. A cicák közt is vannak félresikerült anyucik.

Légy szíves a kiscicákat húspéppel + talán kecsketejjel etetni, és megfigyelésed alapján kialakított étrenddel. Mi ízlik, mi nem nekik.

Freshnapfban lehet cicatejet is kapni, de ha nem megy, akkor rendes kaja, ebben a korban már mehet.

2018. jún. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Állateledeles boltban általában lehet kapni tápszert, vagy rendelj a neten. Jó minősègű száraztápot se ártana az anyának, és a kicsiknek is rendelni. Egyébként tényleg az ivartalanítás a megoldás, ès vált orvost is, mert aki ilyet mond az nem normális.
2018. jún. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!