Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskának spot on bolhairtó...

Macskának spot on bolhairtó csepp mellett mehet bolhairtó nyakörv is?

Figyelt kérdés
Elég bolhásan került hozzánk a kiscicánk, kapott rá egy Stronghold plus-t, másnapra elmúlt a bolhásság, mind megdöglött. De 5 hétig hatnia kellett volna, de már 3 hét múlva újra bolhás volt. Ekkora Frontline-t tudtam venni, ez van most rajta néhány napja. 12 hetes a macska. Nem szeretném,hogy megint visszatérjenek, rárakhatok egy bolhairtó nyakörvet is, vagy "túladagolódna" az irtószer, lenne valami baja?

2018. jún. 26. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Semmiképp nem jó túlvegyszerezni a cicát. Valamit nem jól csinálsz, ha idő előtt vissza térnek a bolhák. Környezetét kitakarítottad? Ágyneműt, plédeket , fekhelyét kimostad?
2018. jún. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mehet rá nyakörv.

Én az olcsobb frontline spray-t használom,a macskákon is,a nyakörv mellé.2-3 havonta,fürdetés után.

Kutyák szintén olcsó frontline plusz bolha távoltartó spray

2018. jún. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
első: igen, kitakarítottam, de ha bolhapete vagy báb maradt valahol, akár repedésekben, az kikelhetett mostanra - csak azért nem értem a dolgot, mert elvileg a spot on hatása még kellett volna, hogy tartson, tehát ha kikeltek és rámentek a macskára, meg kellett volna egyből dögleniük szerintem
2018. jún. 26. 11:57
 4/9 anonim ***** válasza:

12 hetes kiscicára nem túl jó nyakörvet venni, "kieszi" a nyakát.


Na meg felesleges is, ha van rajta csepp. Ha bevált a Stronghold, használd azt. Az 5 hét meg sosem 5 hét semmiben. Max 4.

A Fipronil hatóanyagot felejtsd el,immunis már rá minden állat.

2018. jún. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

12 hetes kismacskára bolhairtót nem szabad tenni!!!

Fürdetni kell, akár naponta kétszer. Vegyél macska sampont.

2018. jún. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

"Fürdetni kell, akár naponta kétszer."


Na ezt a hülyeséget hol olvastad?

2018. jún. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bele is halhat a macskád, ha túlvegyszerezed. Leáll a veséje és a mája. Inkább bízd állatorvosra a kikezelését és mindenképpen mondd el, hogy mikor és miket kapott eddig.
2018. jún. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Na ezt a hülyeséget hol olvastad?"


Sehol, ha már ilyen kedvesen kérdezted. Az állatorvos mondta, rögtön azután, hogy enyhén szólva nem javasolta a pár hetes kismacska vegyszerekkel való "kezelését". És láss csodát, bolha volt nincs.

2018. jún. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5-6 hetes cicákat frontlineval fújom évek óta,nem áztatva őket.

Kutya bajuk.

A rendszeresség a lényeg.

Anya macskán nyakörv is van.

2018. jún. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!