Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a macskával? Mi...

Mit tegyek a macskával? Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Télen jött hozzánk egy macska akit valaki autóból tett ki, hát mi be is fogadtuk. Úgy gondoljuk, hogy még egy éves sincs, ezért nem gondoltunk rá, hogy kicsik fognak születni neki, mert nem nagy termetű macska és azt gondoltuk, meg sem fogja tudni szülni, de kicsik születtek neki és még 4. Megtartottuk. Mikor kezdett nyílni a szemük akkor láttam, hogy olyan mintha nem lennének egészségesek, de már most szinte biztos vagyok benne. Ha már nagyok a macskák játszanak és azért fáj a szemük, de ők még csak fekszenek, de a szemük iszonyatosan gennyezik, be van dagadva, nem is látnak ezért. Nagyon csúnya nekik olyan, mintha valami hályog lenne a szemükön, hatalmas duzzanat és kb 2 heteseknek néznek ki pedig több, mint egy hónaposak. Kamilla teával mosom nekik és Framikoin krémmel kenem, nem látom, hogy jobb lenne. Orvos ezt nem venné komolyan, annyit mondana, hogy csak "játszanak". Mi lehet a baj? Az, hogy fiatalon szülte és betegek lettek? Esetleg nem elég a teje és azért nem nőnek? Kérlek segítsetek.
2018. jún. 27. 17:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%

Vidd el őket orvoshoz de az egész bagast

Ez nem játék meg fognak halni

2018. jún. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

Miért ne venné az állatorvos komolyan?

Te nem veszed komolyan a problémát!

2018. jún. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
A kicsik macskanáthásak, ami súlyos betegség a macskáknál és vakságot, majd halált okoz. Dehogynem veszi komolyan az állatorvos. El kell vinni őket, és kezeltetni. Az anyamacskát pedig ivartalanítani, és oltatni (pl. a macskanátha ellen is van védőoltás).
2018. jún. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
És ezt miért kaphatták el?
2018. jún. 27. 19:26
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
Jól mondja a harmadik, ez macskanátha, bele is halhatnak a kicsik, az első jeleknél azonnal orvoshoz kellett volna vinni őket. Nem biztos, hogy tud rajtuk segíteni.
2018. jún. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Holnap azonnal hívom. Remélem nem lesz késő. Én nem gondoltam, hogy ennyire nagy a baj, sosem hallottam még ilyen betegségről. Biztassatok légyszíves, hogy még nem késő. Tapasztalat?
2018. jún. 27. 19:48
 7/19 A kérdező kommentje:
Most voltam náluk. Nem prüszkölnek,kamillás teával tisztítom a szemüket és az orrukat, hogy rendesen kapjanak levegőt, a szemükre antibiotikumos krémet kezdtem rakni. Holnap korán reggel hívom a dokit. A kettőnek úgy látom még nincs késő, de a harmadiknak már nagyon nagyon csúnya a szeme és rohamosam romlik, mert még tegnap nem volt ilyen.
2018. jún. 27. 20:06
 8/19 Metionin ***** válasza:
95%
Macseknátha. az enyémnek is volt 9 hetes korában, szurival és szemcseppel megúszta. Ha a tieidnek már gennyes is a szeme, akkor valószínűleg hosszabb antibiotikum kúúrúára lesz szükség és nem ártana valami jó minőségű tápanyagdús kaját, vitamint beszerezni az immunrendszerüknek. Anyacicust pedig ivartalanítani.
2018. jún. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha butaságot kérdezek, de ezek a cicák még csak szopnak és így nem kaphatnak vissza semmit az anyjuktól? És miért kell ivartalanítás?
2018. jún. 27. 20:54
 10/19 Metionin ***** válasza:
94%

Az anyát is jó ha látja a doki, lehet hogy ő is fertőzött csak mivel nagy, kevésbé/nem látszik rajta. De ha házhoz megy a doki, úgyis látni fogja.

Ivartalanítás meg hogy többé ne lehessen kölyke az anyának, akik közel egy hónapig náthásak. Nem hiányzik neki sem és gondolom nektek sem évi 2 alom kismacska, plusz később méhgyulladás és egyéb nyalánkságok.

2018. jún. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!