Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a macskával? Mi...

Mit tegyek a macskával? Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Télen jött hozzánk egy macska akit valaki autóból tett ki, hát mi be is fogadtuk. Úgy gondoljuk, hogy még egy éves sincs, ezért nem gondoltunk rá, hogy kicsik fognak születni neki, mert nem nagy termetű macska és azt gondoltuk, meg sem fogja tudni szülni, de kicsik születtek neki és még 4. Megtartottuk. Mikor kezdett nyílni a szemük akkor láttam, hogy olyan mintha nem lennének egészségesek, de már most szinte biztos vagyok benne. Ha már nagyok a macskák játszanak és azért fáj a szemük, de ők még csak fekszenek, de a szemük iszonyatosan gennyezik, be van dagadva, nem is látnak ezért. Nagyon csúnya nekik olyan, mintha valami hályog lenne a szemükön, hatalmas duzzanat és kb 2 heteseknek néznek ki pedig több, mint egy hónaposak. Kamilla teával mosom nekik és Framikoin krémmel kenem, nem látom, hogy jobb lenne. Orvos ezt nem venné komolyan, annyit mondana, hogy csak "játszanak". Mi lehet a baj? Az, hogy fiatalon szülte és betegek lettek? Esetleg nem elég a teje és azért nem nőnek? Kérlek segítsetek.
2018. jún. 27. 17:56
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Persze nem. Az anya cica prüszköl azóta, hogy befogadtuk, de a doki csak annyit mondott, allergiás is lehet. Új környezet stb.
2018. jún. 27. 21:17
 12/19 Metionin ***** válasza:
100%

Akkor simán lehet az anya is fertőzött. A nagyok sokszor csak tüsszögnek meg a szemük fehérje vöröses. De ő valószínűleg egy szurival megússza ha csak tüsszög.

Féreghajtózva vannak rendesen? Mert attól is tüsszöghet az anya ha férges.

2018. jún. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Azt kapja rendesen.
2018. jún. 27. 21:45
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Jegyezd meg, hogy egy macska vemhes lehet már abban az évben is, amikor született és még jóval kisebb, mint felnőtt korában. Ez ilyen. Haladás, hogy szoptatja őket, fiatal anyák nem mindig tudnak mit kezdeni a kölykökkel.


Hogyan gondoltad, hogy az orvos nem vesz komolyan dagadt, gennyező szemeket? Ez nagyon durva dolog, most képzeld el, ha neked lenne... Ha már egyértelműen baja van a macskáidnak, minél hamarabb vidd orvoshoz őket.


Én sosem láttam macskanáthát, köszi, többiek, most is tanultam valamit.


Az ivartalanítás sem tudom, miért kérdés, kár, hogy nem előbb volt, mert láttam már nagyon fiatalon szült macskát, sosem nőtt meg rendesen, csak felemásan, a vemhesség betett a fejlődésének. Szerencsére nem ez a tipikus.

2018. jún. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, ugye egyértelműen leírták előttem, hogy macskanátha, az is. Ne kend antibiotikumos krémmel, jót akarsz, de ha belemegy a szemükbe, még jobban begyulladhat.

A macskanáthát hepatitisz vírus okozza. Ezért van az, hogy mindenképpen el kell vinni az orvoshoz őket, mert az orvos ad rá gyógyszert. (Emberre nem veszélyes).

A macskanáthát a kiscicák az anyatejjel konkrétan magukba tudják szívni, ha az anya vírushordozó.

Sok macskának van/volt macskanáthája, ez elsősorban a kicsiket találja meg, de ha kikezelik, akkor nem jön elő többet.

Ne hagyd magad lerázni az orvosnál, menj máshoz, ha nem vagy elégedett, vagy nem kaptok megfelelő ellátást.

A kamillás lemosás jó rá, de nem fogja megoldani.

2018. jún. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Még ma hívom reggel. Írok mit mondott, mi lett.
2018. jún. 28. 01:43
 17/19 A kérdező kommentje:
Hívtam másik orvost rögtön tudta mi bajuk a kicsiknek. Azt mondta egyáltalán nem késő és rendbe lehet hozni kezeléssel. De ha nem lenne kezelve akkor lenne baj. Délután tud csak jönni.
2018. jún. 28. 10:21
 18/19 anonim ***** válasza:
Na, ez jó hír, reméljük a legjobbakat.
2018. jún. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Volt a doki. Kaptak antibiotikumot, az anya is. Még holnap is kapnak. Azt mondta, már holnapra jobb lesz és hogy ettől még csúnyábbat is látott.
2018. jún. 28. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!