Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet hatásosan kiirtani...

Hogy lehet hatásosan kiirtani a bolhákat?

Figyelt kérdés

Van egy szobacicánk,de valahogy bebolhásodott.Most új bolha nyakörvet kapott,de sajnos már szétszórta a bolhákat a lakásban.Most nem tudom,hogyan szabadulhatnánk meg a bolháktól végleg.Úgy gondoltuk,megfürösztjük a cicát,közben kiporszívózom alaposan a lakást.Szerintetek így el lehet tűntetni őket?A bolhaport nem nagyon szeretném használni,mert félek,hogy véletlenül belekóstol valahogy a cica.És nem szeretem a mérgeket a lakásban.

Kéne valami hatékony megoldás...


2010. jún. 17. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:

bolhaport szétszórod és hatni hagyod, utána porszívózni


amúgy meg rakj spot-ont a macskára

2010. jún. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
egyetlen hatékony megoldás van,rovarirtós szakit kell hívnod. az általa használt szer nem veszélyes a melegvérű élőlényekre. három nap alatt elpusztulnak a bolhák. kb. 6 ezer forintba kerül.
2010. jún. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A nyakörv kevés ilyenkor. Először alapos fürdetés bolhairtó samponnal. Azután egy adag Strongoldra érdemes beruházni. A bolhák megölésén kívül féreghajt is. Márpedig, ahol bolha van, ott féreg is juthat a szervezetbe. A lakásban használj Bio Killt, vagy vegyél pár ampulla neostomosant és 1 liter vízbe hígítva fújj át mindent. 7 nap után ismételj.
2010. jún. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

figy.hozzánk beraktak egy kiskutyit kb.1-2 éve.

tiszta bolha volt a fülétől kezdve a fenekéig.(szó szerint)

Aztán mindent kipróbáltunk bolha írtás képen,semmi nem használt.

Egyszer találtam a neten egy jó oldit.

Ott voltak ötletek,de csak egy vált be!AZ ECET OLAJ próbáld ki ha hetente-hónaponta megmosod akkor használni fog!

remélem hogy segíthettem!

2010. jún. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nagyon jó ötleteket adtatok!
2010. jún. 17. 17:09
 6/7 anonim ***** válasza:
2010. jún. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!!

Talán a 3. hozzászóló írta a Strongholdot-nagyon tudom ajánlani, nekünk is ez vált be sok kísérletezés után! És ez a lakásból is kiöli a bolhákat, ugyanis felszívódik a cica bőrében, a belőle lakmározó bolhát megmérgezi és el is pusztítja kb 2 órán belül. A még ki nem kelt, szétszóródott bolhalárvák (vagy mik) pedig a bolhaürülékkel táplálkoznak, ami ugye ezáltal szintén fertőzött lett, így azok is elpusztulnak. Egy hónap múlva egy darab bolha nem volt sem a macskában, sem a lakásban. Bár azért a biztonság kedvéért megismételtük a kezelést. (amúgy vényre kapható, állatdokinál vagy patikában, kb 2000 Ft- de nagyon megéri.) Jah igen, a kezelés utáni napon meg is fürdettük a cicát, h könnyebben kipotyogjon belőle a döglött bolha, és érdemes naponta, vagy naponta többször porszívózni.

2010. jún. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!