Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy is van a macska ivartalan...

Hogy is van a macska ivartalanítás?

Figyelt kérdés
Még nincs macskám , de már közeleg az idő hogy lesz,szeretnék addig egy kis tudást összeszedni.Természetesen a neten is szoktam utána olvasni, de néhány dologot még nem tudtam meg,még minden oldalt nem tudtam elolvasni. Ivartalanitáskor hogyan altatják el a macskát? injekcióval?-vagy valamit belélegeztetnek vele? Körülbelűl mennyi idő a műtét? Mikor tér szegény magához? Mikor lesz ugyanolyan eleven,ugyan olyan jó a hangulata mint műtét elött? A you tube-on van videó a műtétről, de nem merem megnézni.

2018. jún. 28. 12:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
83%
Egészítsük ki azzal, hogy varrat csak a lánycicáknál van. És mivel náluk a műtét is kicsit tovább tart, tovább vannak altatásban, nekik az ébredezés is tovább tart. Nekem kandúrom van, estére már ugyanúgy játszott. Nekem ami a legnehezebb volt, hogy reggel már nem ehet műtét előtt, és el kellett vonnom a figyelmét a szokásos reggelizéstől. Sajnáltam szegényt, de aztán gyorsan túl voltunk rajta. Addig bent voltam, míg megkapta az injekciót, és elbódult, aztán kimentem rágyújtani, a cigimet sem szívtam el, már hozták is ki. Ő többször ébredt fel itthon és többször visszaaludt, mire teljesen összeszedte magát. Mikor haza vittem, nem ráncigáltam, csak letettem a padlóra a macskautaztató dobozt, kinyitottam az ajtaját, és gondoltam majd kijön magától ha felébred. Mire ránéztem később, már az ágyban aludt. Majd kimentem, tettem vettem, egyszer csak jön felém bágyadtan. Ölbe vettem, kicsit remegett, majd újra elaludt a mellkasomon. Estére aztán már teljesen a régi volt.
2018. jún. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
kandúrom szurit kapott, akkor még ott voltam vele (azt vizshálóba kapta meg) aztán mikor kezdett borulni akkor mondták hogy nem javasolják hogy maradjak 1óra mulva mehetek, mire odaértem épp akkor ébredezett, még kb 2óráig kába volt, cikkcakkba ment megmeg borult de utána semmi baja nem volt, valami ezüst valami volt a "sebtapasz" 3napig ezüst színű volt a macska orra ahogy próbálta lenyalni de azon kivül műtét után 2-3órán belül már mintha semmi nem történt volna
2018. júl. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Annyira megértelek, nekem mindig lelkiismeret furdalásom van, ha viszek egy cicát ivartalanítani, de mindig azzal nyugtatom magam, hogy ez az egyik legjobb dolog, amit értük tehetek, hogy hosszú boldog életük legyen.


Nekünk van négy benti cicánk, illetve mivel nincs az udvaron kutyánk, a szomszéd két lánycicája nálunk ellett tavaly, de a kicsik persze nem kellettek senkinek, szóval maradtak, plusz a szomszéd kandúrja is inkább nálunk lakik már (a szomszéd szerint a macska majd fog magának egeret, ha éhes -.-).


Szóval van kint 9 cicánk, akik igazából nem a mieink, de mi etetjük, oltatjuk és ivartalaníttatuk is őket.


Ennyi macsek ivartalanítása után ki merem jelenteni, hogy ez nekik kb. semmi. 12 órával a műtét előtt koplalás van, szurival altatnak, fiúk 20 perc alatt készen voltak, a lányoknak kellett kb. 45 perc. Én a délelőtti műtéteket szeretem jobban, mert este alszanak úgyis, akkor nincs kunyera kajáért. Műtét után max 1-2 órával már ébren vannak, de kábák, szóval pár órát még nem árt a dobozban tartani őket, mert hiába felébrednek, nagyon hamar visszaalszanak. Ha délelőtt műttetsz, estére még mindig picit kábák lesznek, de már nem nagyon, reggelre meg egyáltalán semmi bajuk nem lesz, és már el is felejtették a műtétet.

2018. júl. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!