Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskákra szűkülne a...

Milyen macskákra szűkülne a lenti leírás alapján a köröm? Tudom, Google stb. , de ott is annyi van részletesen leírva, hogy nehezebb tájékozódni.

Figyelt kérdés

Szeretnénk a jövőbeli lakásunkba egy cicát. Én először a tenyésztett cicák között keresgélnék,és ha nem találnánk hozzánk illőt,akkor jöhet egy szép fekete,vagy akármilyen,csak ne fekete-fehér tarka vagy az a tipikus vékonyka cirmos házicica. :D (Szerintem lesz bőven miből válogatnom,nem tartom ezt olyan nagy szőrösszívűségnek..)

Szóval,olyan cicafajtát keresek,amely bírja az egyedüllétet (reggel 8-tól délután 3-ig). A fajtára ne legyenek jellemzőek nehezen kezelhető nyavalyák,amivel az olyan fajta cicák gazdáinak többségével meg kell küzdenie... Nem a fülcseppre vagy ilyesmire gondolok,hanem pl. jellemzően gyengébb immunrendszer,vagy általában túl félős,vagy túl agresszív,tehát az idegrendszere nem a legjobb... Nem beleérteni azt,mikor nyafognak valamiért az istennők/istenek :D

Szerintem olyan 100-120 ezret szánnánk tenyészcicára.

Túlságosan speciális igényekkel ne nagyon rendelkezzen. Nyugisan ellegyen lakásban is,ne kelljen rászoktatni pórázra,és úgy sétáltatni.

Kopasz cicát nem szeretnék. Előnyben részesítem a félhosszú szőrűeket. A perzsáról azt hallottam,hogy mivel olyan kis töpszli orra van,nem tud rendesen levegőt venni,de lehet,hogy baromságot mondtak nekem.. :d

Ha még kellene valamelyik önkéntesnek infó az igényeimről,kérdezzen rá!

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2018. júl. 6. 00:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Micsoda luxust akarsz :D Olvasgass csak, majd eldöntöd a saját ízlésed alapján. Mindenkinek más az ízlése :D
2018. júl. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

#11 Tuuudom :D

Eddig új lehetőség a szibériai cicus.

2018. júl. 8. 15:24
 13/20 anonim ***** válasza:
na végül mik közül szeretnél választani? :) brit, szibi..?
2018. júl. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

#13 Folytatom a cicalista olvasását...

Majd megírom. :)

2018. júl. 8. 22:12
 15/20 A kérdező kommentje:

Na,maradt ez a két fajta:a brit rövid szőrű és a szibériai.

Anyámmal majd egyeztetek. :)

Szerintem már attól szívrohamot kap,hogy ennyit ki kell adni általában egy normális tenyészcicusra... :d

2018. júl. 8. 23:13
 16/20 anonim ***** válasza:

Ha már írták, akkor bocs, de érdemes még megfontolni a birman cicát, más nevén burmai szent templommacska. Ő is a kicsi mozgásigényű, inkább lusti szobacicák közé tartozik, mint a ragdoll és a brit. Míg nem vagy otthon, alszik. Egyébként elragadóan bájos, kedves, játékos, cukiságban világbajnok cica. Nagy szemei, nagy tappancsai miatt még a felnőtt is "kölykös" megjelenésű.Nincsenek fajtaspecifikus betegségei, a szőre könnyen ápolható.

Mindez elmondható a ragdollról is, csak az nagyobb testű, és jellegzetes tulajdonsága, hogy elernyed a karjaidban, annyira bízik az emberben. Mindig ott akar lenni, ahol te, kíváncsian követ, részt vesz a házimunkában is! Kifejezetten egészséges, az állatorvosok csak oltáskor látják. Ő nagyobb testű, impozánsabb megjelenésű.

Ami a beltenyészetet illeti: a törzskönyvből látszik, hogy kik voltak a felmenői, és nem lehet egyezés még az ükszülők között sem!

2018. júl. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

#16 Az oldalon nem ezeket írták.

Amelyek megfordultak cicák a fejemben,vagy több jellegzetes betegség volt felsorolva náluk,vagy azt írták,hogy azért jó,ha van kifutó/kert,vagy pedig azt írták,hogy nehezen viselik a 6-8 órás egyedüllétet.

Én így nem merném bevállalni az ajánlott cicákat. Pedig nagyon szépek...

2018. júl. 9. 19:54
 18/20 anonim ***** válasza:

Megnéztem az oldalt, szerintem nagyon leegyszerűsítő. Aki írta, nyilván nem ismeri az összes macskafajtát, csak átkopizgatott valamiket valahonnan. Ezeknél a kissé bugyuta leírásoknál sokkal de sokkal árnyaltabb a kép minden macskafajta esetében.

Nekem egy birmanom és egy ragdollom van, 2 és 7 évesek. Tapasztalat alapján írtam.

De a legjobb, ha belépsz néhány fb csoportba, amelyek a neked tetsző cicafajták kedvelőit tömörítik. Ott olyanoktól informálódhatsz, akiknek van ilyen cicájuk, a tenyésztők pedig rendszeresen felteszik az eladó kiscicák fotóját, adatait!

2018. júl. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Rendben. :)
2018. júl. 10. 12:05
 20/20 anonim ***** válasza:
Én írtam azt az oldalt. Macskatenyésztő vagyok, rendszeresen beszélgetek más fajták tenyésztőivel, szóval köszi a véleményt, de igen, ismerem a macskafajtákat. Természetesen az összeset nem ismerem úgy, mint a tenyeremet, de a legtöbbet igen. Le van egyszerűsítve, de nyilván nem fog a Kérdező oldalakat olvasgatni egy-egy fajtáról. :D
2018. júl. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!