Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kezdjek egy 2-3 hetes...

Mit kezdjek egy 2-3 hetes kiscicaval akit elhagyott az anyja?

Figyelt kérdés
Az egesz dolog ugy tortent hogy ez a kiscica mar alapbol kulon volt a tobbiektol es en egyszer lattam a kerites mellett ulni odamentem es megfogtam (mas macskak kolykeit is megfogtam mar megse tortent ez) felemeltem megsimogattam aztan visszatettem a csaladjahoz. Masnap mar teljesen szelid volt a kiscica egyaltalan nem fujt ha kozelitettem fele. Harmadik nap meg mar kovetett is minket es nem ment vissza az anyjahoz es hiaba nyavogott az anyja nem jott erre. Valamelyik nap felhoszakadas volt minden macska jol elbujt viszont o a kinti folyoso elott nyavogott a szakado esoben. Gondoltunk ra hogy veszunk neki laktozmentes tejet meg tápszert de 4x15g tapszer 500ft folott van. Szerintetek mit kezdjek vele?

2018. júl. 7. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Laktóz mentes tej, rizstej, pótmama.


Ha 'elég' nagy - nálunk elhagyta a mama a piciket és úgy etettük őket - kb. 4 hetesen a baba aszpikos kajával próbálkozhatsz.

2018. júl. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Cumiztasd 3 óránként éjjel-nappal.
2018. júl. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Állatpatikában lehet kapni kiscica-tápszert, vagyis anyatej-pótlót. Vehetsz kiscicáknak kifejlesztett cumisüveget is hozzá. Sajnos valóban akkor jók az esélyek, ha 6 hetes korukig 3 óránként, utána pedig naponta többször megcumiztatod őket. 4 hetes koruktól már lehet kölyköknek való száraztápot leönteni forró vízzel, és ha megpuhult és kihűlt, azzal kínálni őket.
2018. júl. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amíg nincs kéznél kiscica-tápszer, mehet a laktózmentes tej is, de sokáig nem kaphatják, mert nem csak a tejcukor miatt nem való nekik. Annak is olyan az összetétele, hogy fsni fognak. A rizstej sem jó ötlet, hiszen abban semmi zsiradék nincs, alig van tápértéke. Napokon belül éhenhalnak ha csak növényi tejet kapnak.
2018. júl. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!