Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, ha megy a hasa...

Mit csináljak, ha megy a hasa a kiscicámnak?

Figyelt kérdés
Nemrég óta van nálam egy kis tünemény, de kb azóta megy is a hasa. Még kölyök cica, mit csináljak, hogy jobb legyen neki? Néha még véres is a híg széklete. Amint tudom elviszem majd állatorvoshoz, de addig mit tanácsoltok? Olyanokat olvastam, hogy főtt répa, meg rizs, meg hasonlók.

2018. júl. 11. 07:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Amúgy életvidám, sokat játszik és alszik és még többet dorombol. Csak amikor hígat kakil közben nagyon sír is.
2018. júl. 11. 07:24
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
minél előbb vidd állatorvoshoz.. de akár fel is hívhatod akihez viszed, hogy mit tanácsol addig is amíg odaérsz vele. amúgy én is főtt rizst adnék, egy kis májassal mondjuk
2018. júl. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Minek veszel magadhoz egy állatot, ha nem viszed baj esetén orvoshoz?Sír is? Hát könyörgöm, hogy nézheted hogy szenved?Ha te lennél így, rohannál az orvoshoz magaddal.

Azonnal vinni kell!Mit gondolsz hogy a véres, híg széklet elmúlik főtt répától?

Ehhez gyógyszer, injekció kell sürgősen, ha nem akarod hogy olyan állapotba kerüljön, amiből nincs visszaút.A kiscicák nagyon hamar el tudnak pusztulni ha betegek.

Nem tudok olyan okot, ami miatt ne tudnám orvoshoz vinni.

Nekem a kutyám mikor beteg lett, otthagytam a munkahelyemet, elszaladtam vele orvoshoz.Kaptam a letolást, de akkor se hagytam szenvedni.

Volt már hogy állatomat vinni kellett orvoshoz, nem volt pénzem.Mondtam az orvosnak, behozom a pénzt, csak most nézze már meg, mert rosszul van.Egy normális orvos még jobban értékeli ezt, mint ha hagynám meghalni, mert nincs rá pénzem.

2018. júl. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy falják fel belülről a bélférgek. Ezen diéta nem segít, csak féreghajtás.

Amúgy mit eszik? Egy jó minőségű száraztáp lenne az alap. Tejet, maradékot, sós vagy fűszeres dolgokat semmiképp ne adj neki. A főtt rizs nem rossz ötlet, de csak akkor, ha a probléma emésztési jellegű, nem pedig féreg áll mögötte. Ha férges, és csak rizst kap, akkor végképp teljesen le fog gyengülni.

Remélem, friss vize van, másképp kiszárad.

2018. júl. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a parvo vírus tünetei,nagyon veszélyes betegség,macskák nagy részét elviszi.Mi lett vele?Van ellene védőoltás.
2018. júl. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egy napig csak rizst kapott főtt répával (kevertem bele minimális husit is, hogy megegye) másnap royal canin kitten tápot kapott és teljesen rendbe is jött.
2018. júl. 31. 13:56
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenféle indok közbe jöhet, hogy miért nem tudom rögtön orvoshoz vinni. Tervben volt és ha láttam volna rajta, hogy tényleg nagyon nagy a baj akkor rögtön elvittem volna. De mint írtam egyből rendbe jött, azóta sincs vele baj.
2018. júl. 31. 13:58
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kell egyből az embernek esni, hogy minek veszek magamhoz állatot. Nem láthatsz bele a napjaimba, nem tudhatod, hogy miért nem tudom elvinni rögtön. Egyáltalán nem volt elhanyagolva azért mert nem szaladtam vele az orvoshoz. Sokat olvasgattam a neten, és be is vált. Igenis hasznosak az otthoni praktikák és szerintem észrevehető egy állaton amikor én már kevés vagyok neki segítségnek. Telefonáltam a dokinak is, aki szintén ajánlotta a rizst és mondta, hogy amint tudom azért vigyem majd be. Erre már nem volt szükség. Nekem is könnyebb volt így és a kiscicámnak is, hogy nem dugdostak bele tűket meg hasonlók.
2018. júl. 31. 14:04
 9/9 anonim ***** válasza:
43%

Ekkorát azért nem kéne hazudni! Vagyunk itt páran, akik régóta tartunk állatokat.Amelyik kiscica véreset kakál már egy ideje, megy a hasa, be ne meséld már nekem hogy 1 nap alatt teljesen meggyógyult rizstől és répától!!!

Ennyire hülyének ne nézz már.

Amelyiknek megy a hasa, és még véres is, annak nem kis baja van.Rizstől és répától az nem gyógyul meg 1 nap alatt.

Inkább arra vártál, majd itt írunk ezt-azt, mit adj neki és meggyógyul, nem kell orvosra költened.

Ha már a kezdetén nem adsz ki pénzt a cica gyógyítására, mi lesz még ezután? Lehet komolyabb baja, ivartalanítani kéne, beoltatni, féregteleníteni, stb. És normális kaja neki, míg él.

Ha ezeket meg akarod spórolni, ne tarts cicát.

Szerintem még megy a hasa, vidd orvoshoz!

2018. aug. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!