Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassak ossze ket...

Hogyan szoktassak ossze ket felnott macskat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Krízis: két 1 éves macska összeszoktatása....hosszú lesz, de nagy szükségem van a tanácsra, kedzek kétségbeesni.


Adott Lafi, az 1 éves ivartalanított kandúr, 7 hónapos kora óta van velünk, az utcáról szedtük össze, egyedül volt. Lafika sosem volt az ölbemászós, bújós cica inkább a vadabb típus, akit csak akkor lehet simogatni, ha alszik. Ha máskor próbáljuk simogatni, akkor ellöki magát a kezünktől, harapdál, rászorít a kezünkre, esetleg arrébb fekszik. Lafinak van egy hobbyja, hogy a plüsskutyáját erőszakolgatja: rááll, nyakonharapja és közben dolgozik rajta...Emiatt aggódtam picit amiatt, hogy nehogy a lány cicával is ezt csinálja majd. Ehhez tanácsot is kértem itt, azt a választ kaptam, hogy a lánycica majd kiosztja egyszer kétszer és Lafi megtanulja, hogy nem szabad.

Mellé örökbefogadtunk menhelyről egy másik 1 év körüli, ivartalanított lány cicát, Effie-t. Mivel egy kennelben élt 1 éven át és még sosem volt lakásban, minden nagyon új volt neki és rettegett napokig, még most is fél, de már kezd szépen feloldódni. A lakás nagyobbik felében már jól érzi magát. Igazából ha Lafi nem lenne, akkor már totál jól ellenne itt Effieke, de Lafi terrorban tartja.

A két cica kapcsolata:

Külön helységben alszanak és a nap nagy részében is külön vannak még, etetésnél találkoznak, meg egyszer kétszert összeengedjük őket, próbaként. Már az első találkozáskor látszódott, hogy nem kifejezetten ellenségesek. Effienek esze ágában se lenne bántani Lafit, egy kisangyal. Lafi pedig szerintünk csak FOLYAMATOSAN játszani akar Effie-vel. Harapdálja, ütögeti(köröm nélkül) amikor csak tudja, de nem úgy hogy fájjon neki, Effie sose sír fel, látszik, hogy nem okoz neki fájdalmat. Viszont mivel folyamatosan "támadja", ezért ezt nyilván egy idő után megunja és elkezd fújni, mire Lafi is átvált igazi harcra és ilyenkor eldurvul a helyzet. De még ilyenkor se vagyok benne biztos, hogy körömmel verekednek, viszont már van fújás, morgás.

Etetésnél, játéknál vagy ablakból kibámulásnál, tehát ha van valami ami lefoglalja őket, akkor semmi gond, 1cm-re esznek egymástól, egymás WC-jébe kakilnak néha (próbáljuk megakadályozni, nem tudom, hogy kell e). Játéknál is csak akkor van baj, ha Lafi megunja a játékot és ezért elkezdi támadni Effie-t. Próbáltuk hagyni, hogy végigmenjen egy ilyen verekedés, hátha utána abbahagyják, de nem. Lafi megállás nélkül azon van, hogy megtámadja Effie-t.

Gondoltam rá, hogy 2 hétig totál elzárom őket egymástól, de nem hiszem, hogy ebben a helyzetben segítene, mert NEM utálják egymást, nem morognak egymásra, elvannak evésnél, játéknál, Lafi folyamatosan Effie társaságát keresi...

Próbáltam vizet sprickolni Lafira, amikor megtámadja Effie-t. De amint nem vagyunk a közelben ugyanúgy támadja.


Nem tudom, hogy mi lenne a megoldás és ez a viselkedés miből fakad, de már kezdek félni, így 2 hét után, hogy ez mindig így lesz...

NAgyon köszönöm, ha elolvastad és próbálasz segíteni! :)



2018. júl. 16. 08:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ha a fiú piszkálni akarja a lányt akkor FINOMAN húzd arrébb. Minél többször csinálod vele ezt, annál jobban meg fogja érteni, hohy nem szabad. Én így szoktam csinálni.
2018. júl. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget! Meg annyi kiegeszitest tennek hogy etetesnel tenyleg egymas mellett esznek kb összeér a szőrük is, de semmi problema nincs. Ezert nem ertem oket, mert nem egyertelmu, hogy milyen a viszonyuk.
2018. júl. 16. 10:34
 13/14 A kérdező kommentje:
Semmit nem valtozott a helyzet. Tovabbra sem utaljak egymast, egyutt esznek, kuksoljak a madarakat. De a fiu cica folyamatosan jatszani akar a lannyal es mindig eldurvul. Nem tudjuk oket 2 percre sem egyedul hagyni, folyamatosan ra kell szolni a fiuta ha latjuk hogy mar indul tamadni... vagy pedig szet kell oket szedni. Ha kulon vannak zarva akkor a fiu cica nyavog megallas nelkul hogy engedjem ossze a lannyal.... mar az oruletbe kergetnek. Naponta 100x rohanok szetszedni oket..
2018. júl. 20. 21:00
 14/14 anonim ***** válasza:
Csak akkor engedd össze őket, ha ott vagytok, és csak úgy, hogy játszotok mindkettővel, hogy ne egymásra figyeljenek. Nincs más mód.
2018. júl. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!