Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bengáli-sziámi keverék cica?

Bengáli-sziámi keverék cica?

Figyelt kérdés

valakinek van ilyen cicája? tapasztalatokat örömmel fogadnám. jövő héten megyek a cicáért, mindkét szülő törzskönyves "minőségi" macska. második alom mix cica ennél a tenyésztőnél, de nem tartottak meg belőlük így csak a visszajezésekből és a kölyökök jelleméről tudtak beszélni. személyes tapasztalata van esetleg valakinek? mire számíthatok viselkedésében? (a beszólogatásokat kérném mellőzni, tudom nem fajcica, nem kéne így, orvosi költségek stb. mivel nem anyagiak hanem a különleges külseje és a bengáli csíkos pöttyös mintája miatt szerettem bele a kicsibe) játékok, kaparófa, bútor fekhely különleges esetekre még egy mobil cicakennelt is beszereztem,alapvető dolgokat nem is sorolnám. + egy macskamániás kutya (előző cicámnál rendesen pótmamát játszott de cica gyógyíthatatlan betegség miatt el kellett altatni) is lenne neki társnak, főleg lakásban tartanám, kintre csak felügyelettel, bár ha kilóg véletlen se fenyegeti veszély, a legközelebbi földút is majd 1km séta a háztól.

milyen felszerelésre lehet még szüksége?

főleg személyes tapasztalatokat várnék



2018. júl. 20. 21:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a doki anyagáron 2000 Ft/oltás áron adja az oltásokat, a veszettségit kivéve...sima szaporító, nincs értelme szépíteni. Azért tudja eladni ennyiért a kismacskákat mert fajtamacskák kereszteződései. A törzskönyvet se kérted el, miből gondolod hogy a "szűréseik" rendben vannak?
2018. júl. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
A kombi itt is 2000 de leukozissal dragabb. MÉG nem kértem el. Jövő hét közepe fele megyek érte, szóval még megtehetem de majd személyesen. Igazság szerint a törzskönyv nekem annyira nem létfontosságú, a szűrés ami jobban érdekel.
2018. júl. 20. 23:42
 13/17 anonim ***** válasza:
És ha nem lesz egyik se? Se szűrés se törzskönyv? Nyilván akkor is el fogod hozni már a cicát mert beleszerettél, akkor pedig el is érte a célját.
2018. júl. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
ha minimum tesztjei nincsenek akkor nem, lakótársamnak is van cicája, akit egyébként nagyon szeretünk, egészséges cica, nem szeretném ha ráragasztana valamit. igen bele szerettem, de annyit nem ér hogy a "jelenlevők" egészségét kockáztassam.
2018. júl. 21. 05:12
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha így van, akkor valóban fontos a teszt. Kérd el, nézd meg hogy mikori. Ha nagyon régi, akkor érdemes újakat kérni, mert a régiek változhatnak.
2018. júl. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Kell neki kefe, ha nem szereztél volna eddig. Van érről egy blogom, pill és küldöm.
2018. júl. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Meg is feledkeztem a kérdésről. Minden rendben volt, 1 hónapos volt a teszt de csak lakásban voltak mert nem tudták ki hova viszi ne szokjanak udvarhoz ha lakás cicának akarják. Dokinál kezdtünk egy teszttel és valóban minden rendben, azóta megkapta az utolsó oltását is azt már nálam. Makk egészséges kiscica, még fogcserét várjuk (már majdnem kész) aztán megyünk ivartalanításra is, jövő héten lesz 6 hónapos, már most akkora mint egy felnőtt kandúr és szerencsére tényleg semmi gond nincs vele, szépen fejlődik nagyon okos persze ezért teszünk is, minőségi száraztáp és színhús a menü, meg mellé kölyök vitamin biztos ami biztos :)


Kedves utolsó: kefét jó előre beszereztem de szerintem ha heti 1-2 szálat elhagy már sokat mondok, nem egy szőrözős cica de attól még imádja kefét ahogy minden más gondoskodást és szeretetét, na meg igazi vizimutymuty, éves előtt mindig mancsot mos vizében :)

2018. okt. 10. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!