Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet csinálni egy ilyen...

Mit lehet csinálni egy ilyen kiscicával?

Figyelt kérdés

3 hete lett egy nagyon aranyos fehér nőstény kiscicánk. Kb 8 hetis volt mikor hoztuk, tehát most olyan 11 hetis lehet. Álltalában nagyon bújós,játékos és sokat alszik, bár ez cicáknál természetes. Van neki 2 alom,játékai,megkapta az első oltást is meg amit kell, velem alszik az ágyon (mint az összes eddigi benti cicám) meg akár napi 3x-4x is kap enni, tehát jó sora van. De sokszor előbújik belőle a kisördög.


1. Az alvást lerendezi nap közben és este csak játszani akar. Hiába keltem fel napközben, hogy fárisszam olyankor nem akar játszani. Ami most még rendben is van, de félek, hogy mikor suli lesz és reggel 5 kor kell kelnem nem lesz akkora buli. Előtte volt sok cicánk, benti meg kinti is, volt egyszer, hogy 7 cicánk volt egyszerre, de sose volt ilyen gond. Az előző cicám is bent lakott, de nyugodtan aludt este..


2. Amint kimegyek a szobából ő elkezd sírni, felmászik a függönyre stb.. Elég ha csak addig megyek ki ameddig kiviszem az almot. Ez miatt megint csak aggódom, mi lesz akkor ha iskola lesz és napi 9-10 órát nem leszek itthon? Ilyen is most elösszőr történik, az eddigi cicáimat ez nem igazán zavarta.


3. És ami a legjobban aggaszt, hogy bejár a szekrény mögé, látszólag pisilni (kaka az alomba megy és a pisi is többnyire) erre akkor figyeltünk fel mikor bevilágítottunk a szekrény mögé. Már mindent próbáltunk. Raktunk oda dobozokat amiken átmászott... Apám SZÖGELT oda lécet amit 6 szög is tartott, ne kérdezzétek, hogy de leszedte! (igen, a 11 hetis, 1kg-os kiscica). Ma már téglákat pakoltunk oda, de az előbb valahogy csak be került mögé... Már teljesen kikészít idegileg ezzel.


Olvastam, hogy a kiscicák idővel kinövik ezt a nagy játékosságot meg a sírást, ez tényleg így lenne? És kb mennyi idő?Javaslatok, hogy mit tudnánk kezdeni a szekrény mögé bújással? az nem opció, hogy kivigyük a szekrényt, egy nagy fél szobát elfoglaló, több száz kilós szekrényről van szó. Anyám már azt is felhozta, legyen kinti cica, de azt azért nem engedem, mert a szomszédunk egy alkoholista, nem normális aki már 6 macskámat csalta oda magához és mérgezte le, meg még a saját kutyáját is felkötötte azért mert ugatott. Illetve nálunk is van az udvaron 4 kutya és már mindezek ellenére nagyon megszerettem ezt a kis szőrpamacsot. Nem akarom még egyszer átélni azt mint az előző cicámnál, hogy beteg lett (vagy a szomszéd lemérgezte) és két hétig itt szenvedett és egy reggel konkrétan a kezemben fogtam mikor meghalt. Eléggé antiszoc, depressziós alkat vagyok, barátaim sincsenek csak a családom meg most a cicám, még egy állatom elveszítését már nem bírnám ki.



17/F



2018. júl. 21. 02:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet valami olyat kéne tenni a szekrény elé amitől fél,vagy riasztja a szaga. Pl a cicák nem szeretik az uborkát. Az,hogy nem alszik-eddig szerencséd volt. A macska éjjel van igazán elemében,ezért is alszik napközben. Megszokja mint a többi-még pici. Neveld tovább szeretettel.
2018. júl. 21. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én hosszú, széles léceket ékeltem be a szekrény mellé, mögé míg pici volt. Ha nincs pont olyan széles mint a rés, vágni kell. Nekem szerencsém volt, mert képkeretezéssel foglalkozunk, így van itthon választék különböző szélességű lécekből. Nem kell oda szegelni, csak bedönteni úgy, hogy a bejárati részen a padlón van a vége, a másik vége meg a falon támaszkodik legalább 45 fokos szögben. Remélem érted hogyan értem, nehéz így elmagyarázni. Ha nem, akkor lerajzolom és elküldöm. A randalírozást abba fogja hagyni fokozatosan, jó esetben mire suliba mész, már jobb lesz a helyzet ilyen szempontból. Ilyen kicsiként még sokat alszanak. Most nekem van egy újabb befogadott picúr. Nap közben általában 2 órát alszik, egy órát játszik, aztán megint alszik. Nekem szerencsém van, mert viszonylag alszik éjszaka is. Azért ha majd nagyobb lesz, ugye fogod ivartalaníttatni?
2018. júl. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A szekrény mögé pisilés a legnagyobb gond.

Fel kell mosni, fertőtleníteni, és pl. narancsolajjal lefedni a szagokat. Amíg érzi a pisi szagát, addig újra oda fog pisilni. Deszka helyett alufóliát tegyetek, arra utál rálépni.

Még picike, majd megszokja, hogy néha kicsit egyedül van, és este te alszol.

Ezen esetleg segítene egy cica tesó, de amíg mindenhová pisil, addig dupla gond lenne.

2018. júl. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!